Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

Ale tu chodziło o rozmiar ramy



Oczywiście, że o rozmiar ramy, ale przecież to zupełnie inny rower, inna geometria i nie ten rozmiar koła, a co za tym idzie - nie ten dział na forum...

Sorry za OT, ale czasami nie wiem czy niektórzy piszą tutaj na poważnie, czy zwyczajne "jaja" sobie robią... :down:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:blink: ...dramatyczne to Ty masz pojęcie o rozmiarach koła...

 

Ale żeś czepialski

Dobre ujecie z boku - popatrz na geo

http://www.jamisbikes.com/usa/thebikes/hardtails/dragon/12_dragon29race_geo.html

 

Górna rura styka się z górą rury podsiodłowwej

I jakby patrzeć nie wygląda to dobrze

 

Ale jak chcesz proszę w 29

tylko tu zdjęcia robione pod "bardzo dobrym kątem" dla jamisa

http://forums.mtbr.com/29er-bikes/jamis-dragon-one-ss-photo-thread-685014.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to okazało się, że na tym pięknym węźle przy rurze podsiodłowej lekko pękł szpachel. Mondraker chyba chciał, żeby w katalogach były ładne zdjęcia i trochę przesadzili z wygładzeniem spawów. Rama była cała, ale mieć nową nie zaszkodzi :P

Żal mi tylko kolorystyki rurek, siedzenia i kół dopasowanych z poprzedniego modelu. Tych części nie dostałem pomimo próśb pisanych do fabryki Mondrakera. Widać szkoda było im te kilka dolarów czy euro.

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pekniecie przegrzanej rurki, a pekniecie szpachli to jednak lekka roznica ;)  z mondrakerem o tyle dobrze, ze wieczysta gwarancja, ktora po czesci zwiazana jest z tym, ze ksztalty ram wykluczaja gotowce z katalogow, a co za tym idzie, wszystko jest nieco lepiej przemyslane i wykonane z mniej masowym nastawieniem...tak sobie tlumacze jako posiadacz mondrakera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..czekajcie, chcecie powiedzieć, że oni......szpachlują spawy? :) :)
szacun!

"wieczysta gwarancja" to taki fajny chwyt marketingowy (mam na mysli ogóły-mój spec tez ma "dożywotnią"), równie dobrze można by dać 5 lat ale "do końca świata" brzmi lepiej. Mało kto ściga się/jeździ więcej niż 4-5 lat na jednej ramie, często są obostrzenia co do gwarancji dla pierwszego właściciela, a w karcie gwarancyjnej zapis o jeździe rekreacyjnej po parku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od tego pęknięcia wkurzyło mnie podejście firmy Mondraker do klienta, która nie raczyła nawet odpisać na maila z prośbą o wymianę rurek i siedzonka. Jakby nie patrzeć kupowałem również pewien design, który przez tą wymianę został zburzony. Nie mam tu wielkich pretensji do 7anna, bo obsługa u nich przebiegła profesionalnie, ale do producenta na pewno nie wrócę przy następnym zakupie- za chamstwo i lekceważenie. Chamstwu i rurkowym skrytożercom mówię nie :rolleyes:

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

bardzo to ładne, fakt
coś jak w moim juchemie .. 10 lat temu :) (jaka szkoda, że wtedy nie miałem cyfrówki)
dwie sprawy - raz, że najprawdopodobniej (piszę "najprawdopodobniej" bo nie widzę na żywca) to styk 5 całkiem prostych elementów - jedna odkuwka/odlew i 4 rury z czego dwie o przekroju okręgu.
sprawa druga po tym co tu wspomniano - jak to wygląda po ściągnięciu lakieru :) 
Sztuka dla sztuki? Patrząc na wersję carbonową jestem o tym święcie przekonany.

Ktoś powie że to jednak estetyka - jedni wstawiają końcówki linek pod kolor , zamalowywują nawet napisy na oponach bo ich to drażni, a inni kładą laskę i nawet sprzętu nie myją. 
I dobrze, bo było by śmiertelnie nudno :)


ps: w temacie możliwości alu, na Wielkiej Raczy starszy koleś (na treku 9,8) przysiadając się zapytał -a to też carbonik? fajny fajny....Tylko, że to był  stump fsr alu:)
Ach, no i jakieś 5 lat temu :) Juchem robił takie ramy lat temu 10, cannon odkąd pamiętam

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy chwala sie maszynami, az zal dupe sciska, ze od jesieni w zasadzie tylko szosowka...ale juz niedlugo zmiana :)

 

na razie przedni rabek 'tajemnicy':

 

ZTR Crest

 

Nabiał wymiękł, ale ja usilnie dążyłem do celu. W związku z tym powstały 2 czarne Alexy, lekkie niczym aureole (1534g) :-)

 

img0003wi.jpg

 

 

 

Edytowane przez COOLoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...