Skocz do zawartości

[torba] Szukam pojedynczej sakwy na górę bagażnika


StinkyPaladin

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Szukam jakiejś sakwy/torby na górę bagażnika, o jak największej pojemności. Ewentualnie może być sakwa na 1 bok (widziałem coś takiego na tchibo).

 

Coś takiego (Topeak MTX Trunk Bag EX):

 

d_23138.jpg

lub (torba z tchibo.pl):

Torba-rowerowa-i-na-ramie-td.25970_1.jpg

 

Pierwsza ma raptem 12litrów pojemności, tyle, co nic - a potrzebuję sporo więcej. Ta z tchibo - nie wiem, jaka pojemność, ale pewnie też niewielka. Chyba, że nie jest problemem przytraczanie normalnej, sportowej torby w jakiś sposób do bagażnika? Jakieś pomysły?

 

Na razie jeżdżę po prostu ze zwykłym plecakiem Jansportu, ale w przeciwieństwie do sportowej torby (40l) ma mniejszą pojemność, plus nie jest to zbyt praktyczne na rowerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosso.pl - wiemy jak powstrzymać wodę. - worki. Worki transportowe Crosso są tanie, wytrzymałe, wodoszczelne. Czego chcieć więcej? :)

 

Takie rozwiązanie jest fajne na trasę - chodzi mi głównie o coś, gdzie mógłbym przewieźć np. na trening buty/koszulkę na zmianę, ręcznik, jakieś żarcie, dużą wodę... To, co normalnie wożę w sportowej torbie na ramę, jak jadę samochodem/busem ;) Sakwy odpadają, bo są z reguły na stałe mocowane, plus sprawiają maksymalnie turystyczny wygląd :D

 

Worek Crosso - prawie spoko, ale to worek, więc ciężko z sensownym ułożeniem rzeczy w środku, plus ma zbyt turystyczny design - a swoją drogą, jak się go przyczepia do bagażnika? na jakieś paski zaciskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki Crosso nie mają żadnego mocowania i generalnie są dopełnieniem do sakw, gdy na górze bagażnika nic się nie znajduje. W kwestii mocowania może być niestety problem, bo w tym przypadku pozostaje tylko przymocowanie worka za pomocą tzw. ekspanderów, czyli po prostu linek z hakami na końcach, które "złapałyby się" bagażnika. Myślę, ze nie jest to jednak dużym problemem i przy spokojnej jeździe taki pomysł na bagaż powinien spełnić swoje zadanie. Nie jestem pewien, niech ktoś mi pomoże: czy można kupić sakwy Crosso pojedynczo? Kolejny pomysł: Sport Arsenal sprzedaje sakwy mocowane na górę bagażnika, jednak są generalnie drogie, mało pojemne i w tym zakresie cenowym tylko Crosso się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki Crosso nie mają żadnego mocowania i generalnie są dopełnieniem do sakw, gdy na górze bagażnika nic się nie znajduje. W kwestii mocowania może być niestety problem, bo w tym przypadku pozostaje tylko przymocowanie worka za pomocą tzw. ekspanderów, czyli po prostu linek z hakami na końcach, które "złapałyby się" bagażnika. Myślę, ze nie jest to jednak dużym problemem i przy spokojnej jeździe taki pomysł na bagaż powinien spełnić swoje zadanie. Nie jestem pewien, niech ktoś mi pomoże: czy można kupić sakwy Crosso pojedynczo? Kolejny pomysł: Sport Arsenal sprzedaje sakwy mocowane na górę bagażnika, jednak są generalnie drogie, mało pojemne i w tym zakresie cenowym tylko Crosso się liczy.

 

Jeżdżę w sumie po mieście, więc nie ma problemu ze skakaniem po wertepach... ale w takim razie, czemu nie przymocować na haki do bagażnika standardowej sportowej torby, którą mogę potem odpiąć, i wziąć torbę na ramię? Czegoś podobnego, do tego:

 

Quiksilver-Torba-Sportowa-SMALL-DUFFLE-25L-black,images_big,25,3606856463920.jpg

 

Pewnie to nie przystoi rowerzyście, ale najwygodniejsze to dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymyśliłem sobie taki patent na wyprawę rowerową któą planuję w wakacje: Sakwy Crosso Dry Big po bokach a na górze namiot w pokrowcu oraz zwykły plecak trekkingowy 35l zawierający moj spiworek i inne rzeczy, i wszystko co na górze, przyczepione będzie 2-3 ekspanderami oraz czymś takim: http://allegro.pl/siatka-na-bagaznik-sakwe-koszyk-i-do-bagaznika-i2272067291.html

 

I już. Niepotrzeba kasy wywalać na górną sakwę moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymyśliłem sobie taki patent na wyprawę rowerową któą planuję w wakacje: Sakwy Crosso Dry Big po bokach a na górze namiot w pokrowcu oraz zwykły plecak trekkingowy 35l zawierający moj spiworek i inne rzeczy, i wszystko co na górze, przyczepione będzie 2-3 ekspanderami oraz czymś takim: SIATKA na BAGAŻNIK SAKWE KOSZYK i do BAGAŻNIKA (2272067291) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

I już. Niepotrzeba kasy wywalać na górną sakwę moim zdaniem :)

 

O, taka siatka zda egzamin :) W takim razie, zamawiam w końcu tylny bagażnik, pewnie Crosso, i taką siateczkę z ekspanderami - zobaczymy, czy będę mógł komfortowo przewozić 40L torbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką siatkę czarną mam i jak muszę skuterem jechać i mieć drugi kask to nią zapinam kask o mocowanie bagażnika. Dobrze trzyma i jest dosyć elastyczna. Ale na rowerze jej nie testowałem bo nie mam bagażnika. Mama ma bagażnik ale też nie używała tego do roweru.

Aby też ona się nie wypieła z bagażnika jeśli by była luźna to można pokombinować i dokupić w sklepie metalowym małe karabińczyki żeby siatka nie uciekła i to co pod nią.

Jeśli masz jakiś sklep motocyklowy niedaleko to możesz tam też oblukać takie siatki i jak dadzą to przymierzyć czy będzie dobra :)

 

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...