Skocz do zawartości
  • 0

[Rower] SCOTT Nitrous 30 + XTR itp.


Kimer

Pytanie

Witam Serdecznie. Ostatnio zakupilem rower, ktory zawsze chcialem miec :) ze wzgledu na rame.

 

Wiem, sa 100 razy lepsze ramy ale taka wlasnie mnie odpowiada i jest w SUPER stanie i XL !!!

 

 

 

Poniewaz rower ma juz troche latek, postanowilem wymienic graty.

 

na dobry poczatek :D

 

- uchwyty Scott blue

- pedy DMR V8 blue

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.40

- opony Schwalbe Nobby Nic 2.25 EVO czarno-biale

 

i aby go troche podsmarowac zakupilem dwa Pedro'sy na sucho i mokro

 

 

310320125207.jpg

 

Tu jest wiecej fotek - ImageShack Album - 11 images

 

 

I teraz inne graty, ktore zakupilem w tym tygodniu...wiem, ze troche przesadzilem jak na swierzaka ale mialem OKAZJE a nie o wage tu chodzilo :)

 

- korba Shimano XTR FC-M970 175mm

- shiftery Shimano XTR M970 Rapid 9 + przewody XTR

- tylna przerzutka Shimano XTR M972 Shadow SC

- hamy Avid Elixir 5 2012 + tarcze Avid HS1 przednia 200mm i na tyl 180mm

 

Jezeli chodzi o stan wszystkich gratow pod upgrade to oprocz korby wszystko NEW.

 

Teraz chcialem zakupic kasete i lancuch i wlasnie mam pytanie do WAS jaka kupic ???

 

czy XT 770 11 34 ? a moze deore wystarczy HG61 11 34 ?

 

a moze cos innego dopiero zaczynam przygode rowerowa wiec bardzo prosze o porade :thanks:

 

Pozdrawiam

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

heh wacale sie nie spinam :laugh: ale jak oceniasz a sam masz moim zdaniem " nie te kolory itp. " to wybacz...

 

ps. nie oceniam raczej negatywnie bo wole to przemilczec niz pisac komus ze leeeeee :) mam nadzieje, ze rozumiesz moja postawe.

 

Fakt nie jest to widelec specjalnie pod DH lecz pod FR :woot: wiec az takiej " przepasci " do ktorej nawiazujesz moim zdaniem nie ma...

 

oczywiscie moze to kogos razic ale nie mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, o co się spinasz. Próbujesz wszystkich nawrócić na zdanie "tak ma być i basta". Pokazałeś rower, licz na krytykę. Shiver jest to na tyle specyficzna (upside-down) konstrukcja, że naklejki z tego widelca w zwykłym widelcu wyglądają śmiesznie. A Ty jeszcze masz je z wersji DC, czyli dwupółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam heh po co to przeciez moj rower :) heh mam kogos przekonywac ze jest fajny ? :laugh: sa przeciez rozne gusta i gusciki - dlatego inteligentni ludzie o nich nie rozmawiaja bo to temat rzeka...

Rower robie pod siebie a nie pod " publiczke " tak aby innym przypasowac - juz o tym pisalem... str. 1 / 2

 

Korbe XTR tez obkleilem i zdania nie zmienie :) - ochrona i nie wyglada jak miliony innych, heh zawsze jakies niekonwencjonalne zmiany budza w ludziach zachwyt lub odraze

 

czesciej to drugie :laugh: :laugh: :laugh: ale ja nie lubie tzw. " oklepanej szarosci " Staram sie NIE kopiowac innych !!! - mowimy caly czas o stylizacji itp.

 

heh np. ta cienka klejka -

nawet nie lezy przy Lamin-x :whistling: :whistling: :whistling: ktorej u nikogo jeszcze nie widzialem :whistling: wlaczajac w to fora EU :)

 

w sprawach technicznych caly czas slucham / zadaje pytania i sie ucze.... ale co do stylizacji to mam juz swoj " znieksztalcony gust " i nikogo raczej nie poslucham co mam na siebie ubrac.., jak dobrac kolory, co wypada a co nie itp. tu na 1000% nie potrzebuje pomocy :)

 

Moze troche przesadzilem ale to juz 3cia naklejka :laugh: , ktora NIE PASUJE pewnym osobom...

Zdaje sobie sprawe, ze dla profesjonalisty naklejka czy jej brak ma rowniez spore znaczenie ale dla mnie amatora :laugh:

 

Widelec byl " goly " po zakupie roweru...

 

Jedyne firmowe naklejki Marzcchi pod KOLOR niebieski jakie zdolalem nabyc to model SHIVER... i tak dobrze, ze nie np. FOX :laugh:

 

mam nadzieje, ze juz " ciach bajera " odnosnie naklejek.... i PRZEPRASZAM jak kogos urazilem.

 

Ponad miesiac temu liznolem temat rowerowy, zakupilem sprzet i poskladalem... wczesniejszy rower mialem jakies 17 lat temu :whistling:

 

" no name " nie z marketu bo ich jeszcze nie bylo w planach :laugh: wiec troche wyrozumialosci koledzy / kolerzanki :thanks:

 

ps. tobo chyba jedno zdjecie sie tylko powtarza, ale jak wiesz korekcja po uplywie okolo 2 min tylko za posrednictwem moderatora... Nastepne bede bardziej wnikliwie wklejal.

na drugie pytanie to juz chyba znasz odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post 87, 16 zdjęć z czego różnych kilka, wiele ujęć takich samych lub praktycznie takich samych. Chyba że upieramy się że przesunięcie roweru w prawo czy w lewo, oddalenie się przy foceniu od drzewa lub zbliżenie to różne ujęcia. Ja do naklejek kompletnie nic nie mam, to było zwykłe pytanie, to TYLKO rower i może wyglądać jak się tylko chce, ale z tymi fotami to mi hm..... tandetnym uwielbieniem zalatuje. Muszę przewinąć ekran 10 razy zanim dokopię się do kolejnego posta. Gdybyś napykał ciekawych fot w trasie, to jestem w stanie bez problemu "kupić". Mam wrażenie że to rower tylko do patrzenia, ja to nazywam "miejski frirajd".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...masz racje foty wiele sie nie roznia ale chcialem przedstawic go bardziej obrazowo nie tylko 2/3 " najlepsze " foty :) fakt przed domem i w parku to zaden krajobraz :laugh:

Tak jak pisalem Tomek wyzej bede bardziej wnikliwie wklejal kolejne...

 

Co do uzytkowania to " praktycznie " tylko weekend mnie pozostaje ( w tygodniu moze 2-3 godz. max ) a jak sie domyslasz w UK z pogoda bywa roznie :)

 

Weekend tez czasem inaczej sie wykorzystuje :laugh: wiec w porownaniu do Ciebie to jestem uzytkownikiem sporadycznym i tzw. pierwsze 100km zrobie pewnie po roku :laugh: :laugh: :laugh:

 

Zawsze pisze szczerze i nie mam zamiaru nikogo krecic, ze rower to moje cale zycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zmiany :)

 

 

obrecz zostanie bez naklejek jak dotychczas...

 

12385168.jpg

 

***********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

 

 

 

zzzzzzwz.jpg

 

zzzzzbm.jpg

 

 

 

...doszly pedy Wellgo B-54 poniewaz zalezy mnie na bdb przyczepnosci i wolnosci jaka zapewniaja " zwykle platformy " choc moze kiedys kupie komplet SPD na tzw. podmianki.

 

Piny sa idealnie rozmieszczone i przyczepnosc do dotychczasowych V8 jest 2 razy lepsza !!!

 

co widac :) porownanie do DMR v8

 

 

xxxvj.jpg

 

93314518.jpg

 

75693512.jpg

 

32485258.jpg

 

64016750.jpg

 

 

 

Wellgo B-54 maja MEGA noty !!! i sa obecnie w bdb promocji - Wellgo CNC Platform B54 Sealed Bearing | Buy Online | ChainReactionCycles.com

 

ale wczoraj zakupilem rowniez na testy / dla porowniania nowy model DMR Vault CZARNE - DMR Vault Pedal 9/16 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

 

zobacze, ktore zostawie bo ida jeszcze inne drobiazgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiazanie fabryczne :)

 

nitrous30.jpg

 

ciekawe dlaczego postawili na 2 ryry i klamry :) przyznam, ze wole jedna :)

 

widze, ze kolega z forum ma tez Nitro wersja 10 i rowniez 2 klamry :)

 

http://www.forumrowe...ott-nitrous-10/

 

 

...dojdzie jeszcze zestaw TOKEN blue - Token Tuningset blau Shimano 11 Zähne div. Tuningteile Ceramic Schaltwerksrollen | eBay

 

choc i tak wszystkich elem. nie zainstaluje... np. korba zostanie tak jak jest :) itp.

 

ida jeszcze kolejne :) uchwyty oraz platformy i 2 rodzaje pinow pod kolor :laugh:

 

PDW Portland Design Works Speed Metal Handlebar Grips Blue MTB Bicycle Bike | eBay

 

NEU Pedale DMR Bikes Plattform VAULT Schwarz DH FR Modell 2012 | eBay

 

mysle, ze takie dopelnienie pod kolor wystarczajaco mnie odpowiada i wiecej nie bede kombinowac :laugh:

 

ps. choc przyzam, ze mam ochote testowac jeszcze inne uchwyty :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinne :laugh:

 

27358442.jpg

 

 

graty juz sa...

 

iiigo.jpg

 

 

 

nowe pedy DMRa Vault dla zainteresowanych waga 400gr sa jeszcze wieksze od Wellgo :) ale piny slabiej osadzone moim zdaniem - brak srodka...

 

73330447.jpg

 

 

po testach zostawie Vault lub Wellgo z niebieskimi pinami...

 

iiiiiiiiw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedy zostaly Wellgo bo maja ZDECYDOWANIE lepsza przyczepnosc :whistling:

 

Przy zarobkach w UK to 3-4h pracy więc inaczej się patrzy na wartość pieniądza.

 

Co do akcentów kolorystycznych to bardzo ładnie to wygląda

 

Zgadza sie... co do kolorystyki to darowalem sobie jednak te niebieskie elementy bo choinka sie zrobila w moim guscie wiec poszlyyy :bye2:

 

 

 

 

No i w koncu TEREN :woot: przekonalem sie kolejny raz po 14stu latach, ze rower + teren = poezja :woot: !!!

 

Rower / sprzet spisal sie idealnie :woot::thumbsup:

 

37450776.jpg

 

89506636.jpg

 

210720127939.jpg210720127845.jpg

 

210720127840.jpg

 

210720127906.jpg

 

210720127885.jpg

 

210720127887.jpg

 

210720127889.jpg

 

 

 

:D :D :D

 

210720127810.jpg

 

a po udanej wyprawie szybka pielegnacja :laugh:

 

220720127949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakladam i splukuje Karcherem...

 

Profi pianownica i do tego Snow foam od ValetPro z neutralnym Ph :thumbsup:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Monza-Professional-Snow-Foam-Lance-with-Lavor-Fitting-/350250300463?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item518c8b742f

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Valetpro-PH-Neutral-Snow-Foam-5-litres-Detailing-/110901854803?pt=UK_Car_Accessories_Car_Care_Cleaning&hash=item19d2440253

 

polecam szczegolnie na samochod.

 

ps. czyszczenie lancucha bez zdejmowania to jakies 10 sekund :woot:

gdzie spokojnie 2 obroty korba sie zrobi :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower budowalem pierwszy raz... raczej nie wydaje takiej sumy z kaprysu... Nauka serwis / i cenne informacje z forum przydaly sie i ucze sie dalej to nie kaprys tylko przebudzenie :thumbsup:

Roweru NIGDY nie sprzedam !!! a korzystam jak tylko pogoda dopisze i jest odp. czas

 

Mieszkam w UK i np. ostatni miesiac padl chyba rekord jezeli chodzi o opady ponad miesiac ciagle lalo !!!

mam jeszcze inne hobby zainteresowania, ktore staram sie rozwijac i ZAPEWNIAM Ciebie nie ze wzgledu na kaprys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...