Skocz do zawartości

[klamki] LX, DX, a może Avidy... co wybrać?


Gość Gość_gr3g0ry_*

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość_gr3g0ry_*

Nadszedł w końcu ten długo oczekiwany moment wymiany klamek w rowerku i oto pojawił sie dylemat, co kupić? Skłaniałem sie do shimano, ale widząc teraz porównywalne ceny u Avida naprawde nie mam pojęcia co wziąć, może mi doradzicie, za szczególnie cenne uznam uwagi osób jeżdżących tak jak ja street. Kto miał poszczególne klamki tj. Shimano LX lub DX, albo AVID Speed Dial 7 lub FR-5 niech napisze jak sie one sprawdzają w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge sie pozbyć wrażenia, że one bardziej na XC wyglądają, takie jakieś długie sie wydają i to mnie troche odstrasza, wydaje mi sie, że w LX'ach a DX'ach to już na pewno klamka jest krótsza i ogólnie są jakby mniejsze i takie bardziej "zwarte" niż Avidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał Avidy, juz bardziej mi sie LXy wydawaja do XC, ale jak kto woli, a czy zwarte to czy ja wiem, one jakies takie wogole do klamek nie podobne z tym regulacja siły hamowania, to jakis zbedny bajer chyba i moze sie popsuje szybko, a Avidy sa banalne i nie ma za bardzo sie co zepsuc B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja się własnie przesiadłem z Kalmeczek LX na Avidy SD7 i szczerze powiem, że nie widzę ŻADNEJ różnicy. Przy okazji zmieniłem też hamulce z jakis tektro (wyzszy model) na SD 7- i dalej niewidzę jakiejść kolosalnej zmiany.

 

Miałem kasę wiec kupiłem Avidy ale poweim tyle - to co piszą niektorzy na forum - hamuja klocki a nie kalmki i ramiona. Oczywiście mówimy o sprzęcie tak od Alivio w górę. Kalmki za 19 pln i hamulce za 30 pln (komplet) też będą hamowały ale to już inna bajka. Myslę że naprawdę nie ma znaczej różnicy. Mówię to z doświadczenia. MIałem w Tektro dobre klocki i były żylta. A musże nadmienić ze waże razemz rowerem waże 130 kg wiec jest co zatrzymywać.

 

Gdybym kupił Avidy SD 7 za ich starą cenę to bym się pewnie lekko załamał, a że były po 204 pln to jakoś to przeżyję.

 

Uważam że klamki LX znacznie lepeij wyglądają na kierze niż Avidy.

 

Chce ktoś kupić kalmki LX?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy nie kupić, ale do przebudowy roweru jeszcze troche czasu, wszystko sie moze zmienić...

Tylko nie wiem co z manetkami wtedy (mówimy tu o samych klamkach mam nadzieję), bo chyba tylko na jednej stronie znalazłem same manetki LX :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...