Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] Jaki wybrać w cenie do 100 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeszukałem sporo propozycji stojaków rowerowych w cenie do 100zł. Najlepsze są te z łapą trzymającą rower za ramę w powietrzu, ale to są znacznie wyższe ceny.

Natomiast znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/aluminiowy-stojak-rowerowy-serwisowy-12-28-i2206697419.html

 

Sprzedawca twierdzi (i ma zapewne rację), że nadaję się to także na przednie koło. Do bieżącej obsługi roweru wydaje się to sensowe i niedrogie rozwiązanie. Czy miał ktoś z tym styczność ? Jak ze stabilnością - czy rower nie chybocze się na boki itp ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale znalazłem coś takiego ale są też zdjęcia z rowerem ;) może pan wywnioskuje coś jeszcze z tego http://allegro.pl/se...2197576878.html

 

Dziękuję, ale chodziło mi bardziej o subiektywne wypowiedzi osób, które miały z tym styczność i mogą (lub nie) to polecić. Ew. cos podobnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie jeszcze ten stojak - Veloman Bike Star

Z tego co widze to nie jest on składany tak jak Velomann Trim v 2500, tak ?

I czy łapy są takie same w obu stojakach, bo nie widze dokałdnie po zdjęciach producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Velomanna Bikestar, to gdzieś czytałem że część szczęk ma z plastiku i można je połamać (choć nigdzie nie czytałem, żeby komuś się to udało ^_^ ), mam nadzieję, że to w czymś pomoże.

 

Również od jakiegoś czasu rozglądam się za tym stojakiem, myślałem o homemade, ale nie na moje warunki - nie miałbym gdzie trzymać 20kg złomu. :pirate: Więc wciąż poluję na Velomanna, bo w Polsce ten stojak nie ma konkurencji. :thumbsup:

 

Może ktoś chce sprzedać? Nawet uszkodzony wezmę za 100zł :icon_wink:

 

No i do autora tematu: linki do tych kiczowatych rurek zostały podane, ja radzę odpuścić i szukać czegoś w kształcie ww. stojaka, naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Velomanna Bikestar, to gdzieś czytałem że część szczęk ma z plastiku i można je połamać (choć nigdzie nie czytałem, żeby komuś się to udało ^_^ ), mam nadzieję, że to w czymś pomoże..

 

Mam ten stojak, jak dla mnie do uzytku domowego niczego lepszego w tych pieniadzach nie znajdziesz. W uchwycie czy tez szczekach jak to nazwales nie ma zadnego plastiku tylko raczej guma albo jakies tworzywo gumo podobne...Jedyny problem jaki mialem (juz tu gdzies i kiedys pisalem) to urwal mi sie nit od mimosrodu (chyba tak to sie nazywa) w miejsce ktorego przycialem i wlozylem zwykly gwozdz o tej samej srednicy, cala naprawa trwala 5 min. Ale mysle, ze jak wyregulujesz sobie dobrze srednice uchwytu to nic takiego nie powinno sie zdarzyc, poprostu z calych sil zacisnalem no i pekl.

 

Ps. mam nadzieje, ze to w czyms pomoze :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, przyglądałem się temu stojakowi, i stwierdziłem, że nie wiem co musiałbym z nim zrobić żeby nie móc go naprawić. Mam kupę narzędzi i trochę doświadczenia, zrobiłbym coś takiego, ale byłoby to raczej ciężkie i problem z ruchomymi szczękami, na pewno większość części producent zamawia, lub wytwarza.

 

Moim zdaniem ten stojak nie ma w Polsce konkurencji i do domu, czy nawet domowego serwisu (dla znajomych) nadaje się świetnie. Planuję zakup w tym roku w cenie 230zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Zakupiłem dzisiaj wspomniany stojak z Lidla. Moim zdaniem jest warty tej ceny, lecz z góry uprzedzam, że nie mam porównania do innych stojaków serwisowych. Mój rower waży lekko ponad 10 kg i trzyma się bardzo stabilnie. Łatwy w montażu i obsłudze, funkcjonalny i nie ma mowy o żadnej wywrotce dzięki długim "nogom" zakończonymi podstawkami, które można przykręcić do podłoża. Mocowałem za sztyce i górną rurę ramy i stojak naprawdę się sprawdza. Zakres regulacji wysokości jest duży. Rower można ustawiać pod różnym kątem. Praktyczna podstawka na narzędzia z magnesem na środku jest dobrym pomysłem. Podsumowując uważam, że lepszego stojak w tej cenie ciężko będzie dostać. Ogólnie rzeczy rowerowe, które kupiłem w Lidlu sprawują się bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...