Skocz do zawartości

[tarczowe] krzywa tarcza?


lenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na hamulcach tarczowych jeżdżę od kilku dni (kupiłem nowy rower). Zauważyłem, że chyba tarcza z przodu jest krzywa i w jednym miejscu ociera o klocek. Pojechałem do serwisu i coś tam próbowali regulować, ale nie bardzo im to wyszło i ociera nadal. Przy większych prędkościach jest to denerwujące. Usłyszałem od serwismenów, że mam przejechać jeszcze trochę kilometrów i samo się powinno to poukładać, a jak nie to wtedy będą regulować. Na moje oko tarcza raczej do wymiany, a ich sugestia chyba jest grubymi nićmi szyta. Czy takie rzeczy ( w sensie tarcza) się zdarzają czy próbują mnie wkręcić?

Pomóżcie bo z tym tematem nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem krzywą tarczę od początku i też mówili, że się "dotrze".

Jeździłem tak z ocierającą tarczą około 1000km, nie bardzo mi to przeszkadzało,

bo tarcie nie było aż tak denerwujące ale potem po prostu odsunąłem jeden klocek

od tarczy na dwa kliki i jest spoko.

To teraz nie wiem, jak chłopaki u Ciebie regulowali, że im nie wyszło, jakie masz hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ma sie ukladac

 

zakladalem juz tektro,avidy,magury i shimano hydrauliczne i mechaniczne

i zawsze dalo sie ustawic tak zeby nie obcieralo na nowym zestawie, wiec nie bardzo wiem co ma sie ulozyc :P

 

lekkie obcieranie faktycznie nie ma wielkiego wplywu na jazde , ale mnie to poprostu denerwuje, obciera ci zawsze ? tzn jak podniesiesz kolo i zakrecisz ?

 

czy tylko w zakretach, hamowaniu itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...