Skocz do zawartości

[buty] Które z podanych Butów wybrac(scott,spec,SH)


Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu kompletu buty +pedały.

 

Zalezy mi aby dobrze trzymały stopę, były przewiewne, wygodne i wytrzymałe.

 

Pedały juz wybrałem - SH-M520

 

Moje opcje dotyczące butów to:

1) SH-M180G -299zl

2)SH-M181 -334zl

3)Scott pro carbon -399zl

4)Specialized comp MTB -399zl

 

Buty w różnych cenach i teraz pytanie - czy warto dopłacac te nawet 100zl do Specow czy scottow ??

Który z butów SH jest lepszy i dlaczego (oczywiscie co do 2006 można się tylko domyślac ale moze ktos jezdzil na 180 i widział jakies mankamenty które zostały poprawione w nowym modelu)

 

oraz standardowo - które i dlaczego byś wybrał/wybrała ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście używam butki spec'a, ale model niżej niż w twoim poście.

 

przejechane w tamtym sezonie 1600km i wyglądają jak nowe. jeśli nie masz płaskostopia to wkładka bodygeomerty także cię ucieszy.

a wieje w nich tak, że podczas zimniejszych dni zastanwaiałem się nad ciepłymi skarpetami.

no modelu wyżej nie jeździłem, ale widziałem te butki na nodze kolesia, który je nieźle skatował. twierdził, że następne też będą spece.

 

najlepiej założyć przejść się lub nawet przejachać o ile jest możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałeś już każdy z tych butów, czy na razie tylko czysto teretycznie rozpatrujesz kwestie wyboru :question: :P

 

Jeżeli jeszcze nie przymierzałeś, to poprzymierzaj, a dopiero potem zastanawiaj się które z dobrze leżących wybrać.

 

Jeżeli jesteś już po przymiarce i chcesz wybrać któryś z wyżej podanych butów, moim zdaniem powinieneś wybrać SPECIALIZEDa.

 

Czemu bym go wybrał :question:

- słyszałem dobre opinie na jego temat

- ciekawy design

- ciekawa/dobra podeszwa

- klamra (ale wszystkie inne też takową posiadają)

- Body Geometry

 

Bardziej praktycznych uwag nie mogę napisać, ponieważ nigdy nie mierzyłem, nie jeździłem.

 

Może SIDI Bullet 2 (359zł) :question: - normalna cena wynosi coś około 460zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi tu sidi,diadory i adidasa

czemu ich nie bierzesz pod uwage ?

 

ten scott i spec wygladaja kuszaco

spec i 180tki sa bardziej wiosenne

spec bardziej jesienny

 

z tego co wyzej to chyba spec, lekki ,carbonowa podeszwa,niezly protector,

jesli nie mialbym tyle kasy to bralbym shimano ,nawet shm072

 

nie kupowalbym butow i kasku bez przymierzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzalem tylko spece (ale bez klamry bo z ciezko bylo ze znalezieniem) - moze ktos wie gdzie we wrocławiu oprocz makssportu mozna spece znalezc ?Przymierzac bede na 100% (shimano jeszcze nie wiem gdzie ale gdzies znajde -przynajmniej jeden model a scotta to mam oficjalnego dealera we Wrocławiu ;] i mam zamiar sie tam wybrac na dniach)

 

nie znajdziesz SIDI w takiej cenie z klamra tak samo jak adidasa.

diadora to takze juz większe ceny (przynajmniej teraz- ale taniej juz nie bedize raczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Co do klamr Szu masz zupełną rację. Sam wybrałbym sobie najchętniej najtańsze SIDI z klamrą, czyli Eagle - lecz cena niezbyt przystępna, bo coś ponad 500zł.

 

DIADORA może i trochę sobie życzy za swoje produkty, ale TUTAJ masz ciekawą opcję :P - 419zł piechotą nie chodzi, ale jeżeli rozpatrujesz już SPECIALIZEDa za 409zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Kosmita - widziałem te butki ale ja i tak już początkowej Kwoty 300zl doszedlem do ponad 400 i nie mam zamiaru dodawac juz jej przekraczac bo tak można w nieskończoność - a poza tym diadory mi sie nie podobają :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbasek, na jednosci (domyslam sie, ze u Krajka) sa tylko SH-M072

 

Spece moga byc (ale nie wiem czy sa) na Kromera, nie pamietam jak sie sklepik nazywa, ale ciezko go nie zauwazyc :) Obok stacji benzynowej, osobny budyneczek. Calkiem spory wybor tam maja. Jutro lub pojutrze powinienem tamtedy przechodzic to moge wpasc i sie zapytac czy sa, jezeli masz daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego specialized'a - bardzo dobrze leży i w nich stopa, dobrze podparte są też palce u nogi i przód stopy - w poprzednich shimano m081 (bodajże) troszkę gorzej było. Fajne zapięcie i klamra - mozna scisnac porzadnie stopke. Do tego calkiem lekkie i porzadnie wykonane. Ja te buty wybrałem dobierając jak pasują mi do stopy - ten pasował mi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Zawsze można ciągnąć, dokładać, ale portfel nadal ten sam :D

 

Nad tymi TIMEami sam sie zastanawiam, ale największą przeszkodą jest to , że nie mam gdzie ich przymierzyć :D

Wyglądają naprawde ciekawie, mają klamrę, prosty design, choć podeszwa chyba nie jest już taka dobra jak np. w SPECach, czy DIADORach - wkońcu, to już troszkę inny przedział cenowy :)

 

Przymierz wszystkie i wtedy zadecyduj, który najlepszy cena/jakość/możliwości/Twoje wymagania/ - potrzeby :)

 

Gdzie mierzyłeś SPECIALIZEDy :question: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...