Skocz do zawartości

[Piasta] Bębenek Novatec NT-802SB


gello1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio robiłem sobie serwis tej piasty co w temacie a dokładnie rozkręciłem bębenek aby go posmarować na nowo.

I mam taki problem z ilością kulek.

Wg schematu jest ich 52 sztuki.

802bs.jpg

 

Tzn, że ma być po 26 sztuk na każdą bieżnie??? Czy może na wewnętrzną 27 a zewnętrzną 25??

 

 

SL270253.jpg

 

Tak wygląda z włożonymi 27 kulkami

SL270255.jpg

 

Cała bieżnia jest wypełniona. Jak zabiorę jedną sztukę czyli zostaje 26 to tak jakby brakowało 1-ej kulki.

 

Co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HALLO!!!!!!!!!! Panowie coś jest/było nie tak z tym bębenkiem. Złożyłem po 26 kulek na bieżnię i co??

Bębenek strasznie ciężko się obracał i wydawał piski przy obracaniu i korby się same kręciły a jak przytrzymałem korbę to szybko zaczynało hamować. Rozkręcałem go kilka razy i to samo podgrzewałem suszarką myśląc, że gęsty smar go shamowuje i co? NIC.

Aż w końcu dałem 27 kulek od wewnątrz i 25 na zewnątrz i co BINGO. I teraz niech mi ktoś powie OCB??

Wychodzi na to, że jednak bieżnia wewnętrzna(od strony szprych) jest kapkę większa. Bo bębenek zaczął lekko cykać i wsio było jak przed rozbieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś robiłem ten sam bębenek u siebie kilka sugestii / porad po moich walkach ...

Owszem 27 od środka i 25 na zewnątrz ... :)

Zewnętrzna bieżnia ma lewy gwint ...

Warto uważać aby niepogubić podkładek dystansowych zewnetrznej bieżni ... zapodziałem podkadke co miała chyba 0,1 mm grubości i po skręceniu bębenek cięzko chodził. Te podkładki służą do ustawiania luzu na łożyskach.

Przy składaniu podkaldki zakladamy przed założeniem bębenka :)

Uszczelka od wewnętrznej strony zakładamy "wargą" na zewnatrz.

 

Chyba tyle z niespodzianek.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Suwmiarkę w rękę i zmierz czy tak czasem nie mają tej samej wielkości co kulki łożysk (wianków) sterów klasycznych.

W dobrym punkcie z łożyskami da się też kopić same kulki po wymiarze ale zazwyczaj w opakowaniach zbiorczych ... taka drobnica w najlepszym wypadku wielokrotność 100sz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ok widzę, że temat pod pasował kilku osobom ale ja wracam z problemem. Piasta Novateca faktycznie przeserwisowana i działa ok ale na czas kiedy nie miałem koła w rowerze założyłem stare koło i tak się złożyło, że jeździłem na nim do teraz ale powrócił ten sam problem czyli chrobotanie takie samo ja przy NT ale tym razem to piasta Shimano 495 i co Wy na to ? Nie wiem na ile to zbieg okoliczności ale nerwy mi trochę puściły. Wiecie czym to może być spowodowane? Mam kasetę 7 i założony do niej dystans czy może to powodować takie rzeczy? Niby spoko bo założę koło na NT i będę jeździł ale jak znowu się posypią kulki ? Pomóżcie nie chce co kilkaset km robić serwisu bębenków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...