Skocz do zawartości

[max 3000PLN] MTB / XC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim pierwszym poście na tym forum. Pewnie jak większość forumowiczów zaczynam od tego działu, gdyż mam dylemat przed wdepnięciem w temat rowerowy. Z góry się przyznaje, że na osprzęcie się w ogóle nie znam, dlatego też kieruje do Was wielką prośbę w pomocy przy wyborze roweru.

Nie mam zbyt wiele czasu na grzebanie po necie i śledzenia tematów na bieżąco ale z tego co udało mi się wygooglować - wartym uwagi zdaje się być rowerek Kross`a level a6. Z tym, że tu mam dylemat gdyż nie wiem, którą wersję wybrać. Czy ma być to rocznik 2011, który jest przeceniony, czy jednak nie szczędzić i wybrać droższą wersję z roku 2012?

 

(być może polecicie jeszcze jakiś inny rowerek?)

 

Jeżeli chodzi o moje gabaryty - to standard. 1,80m wzrostu / 70kg wagi.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i poświęcony czas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że lvl a6 jest dobrym rowerkiem i wartym uwagi :) Oświeć nas jeszcze do czego ten rower Ci potrzebny? W jakim terenie będzie jeździł? Jak często?

 

To jest trudne pytanie. Oczywiście chciałbym jeździć jak najczęściej. Mam w planach codzienne (około godzinne) wyprawy przed pracą. Niestety mieszkam w centrum Polski - tak więc teren nie jest tu zbyt zróżnicowany. Jednakże nie ukrywam, iż strasznie ciągnie mnie w tereny górzyste, tym bardziej że kocham polskie góry.

 

@Amadeusz - widziałem ten model, jednakże jest póki co ciut za drogi jak dla mnie. Choć być może warto dopłacić? Tak jak wcześniej napisałem w pierwszym poście - na osprzęcie się nie znam - tak więc nie wiem za co dopłacam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestem amatorem poważniejszej jazdy to myślę, że nie warto dopłacać.

 

Chyba masz rację kolego :-) Wybór pewnie padnie na Kross lvl a6 z 2011r, a do tego dorzucę na jakiś bidon, kask, licznik ... a przy tym zostanie może trochę grosza na jakiś pierwszy wyjazd :-)

 

Chciałem jeszcze zapytać o rozmiar ramy, by był najbardziej optymalny do moich gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że do 3000zł. A tamta A8 lekko tylko przekracza budżet.

Czy warto dopłacać?

Osprzęt A8-ki jest klasę wyżej, ma duuużo lepszy amortyzator, nieco lepszy napęd.

Zależy jak wiążesz przyszłość z mtb. Jak rekreacja to A6 styknie, jednak jeżeli myslisz poważniej dopłata do A8 powinna być jak najbardziej warta uwagi.

 

A8 jest już takim dość profesjonalnym rowerem, prawie 1kg lżejszy od A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8 to już typowy rower "maratończyk" Wystarczy obrócić mostek na minus i wyścigówka do xc jest jak znalazł...oczywiście nie najlepsza ale na poziomie.

 

Tak więc myślę, że lepiej kupić tego A6 i akcesoria za resztę niż dokładać do roweru, którego możliwości z pewnością nie wykorzysta autor tematu.

 

To są twoje pieniądze, więc decyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem, że do 3 tysięcy :) ale to cena już zaporowa. Podążę za wcześniejszą radą i wezmę tą A6. Reszta kasy się na bank przyda planując jakiś wyjazd / wyprawę / tudzież na jakiś dodatkowy osprzęt. Jednakże i Tobie dziękuję za zainteresowanie i sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...