Skocz do zawartości

[do 3500zl] Na górki i pagórki :)


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o rozmiar bardziej od wzrostu istotniejsza jest długość nogi... jeśli stajesz nad rowerem między kroczem na górną rurą ma być miejsce na wsadzenie dwóch palców ;)

 

To rozumiem, ale była tu mowa o bólach pleców, nie wygodnej jeździe itp. a to już sprawa geometrii roweru. I nie wiem jak miałbym wybrać odpowiednią dla siebie skoro to czy dobrze wybrałem wyjdzie dopiero po dłuższej jeździe..

 

Zależy mi na wygodnej jeździe aby nic poza zmęczeniem nie sprawiało mi dyskomfortu w czasie jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na wygodnej jeździe aby nic poza zmęczeniem nie sprawiało mi dyskomfortu w czasie jazdy

W takim razie musisz poszukać czegoś z krótką górną rurą - ze wcześniej wspominanych takie są Cube i Merida. Jak będziesz "dosiadać" wybierz z odpowiednią dla Ciebie wysokością podsiodłówki, a pozycja będzie bardziej wyprostowana (wygodniejsza dla kręgosłupa) w stosunku do Krossa i Treka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem na internecie są jeszcze dostępne pojedyncze sztuki LTD Team 2011 w cenie około 4200zł. Moglibyście mi podpowiedzieć który rower bardziej się opłaca? Kosztowo wyjdzie podobnie ponieważ po LTD Team musiałbym jechać i wydać na paliwo jakieś 250zł a na LTD Race 2012 będę miał rabat i wyjdzie jakieś 4300zł może nawet mniej i mogę go zamówić w sklepie u mnie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturos

Jeśli Twoim priorytetem jest wygoda - tegoroczny Race jest krótszy od zeszłorocznego Team. Jeśli chodzi o podzespoły - są na zbliżonym poziomie. Tak jak już (chyba) pisałem nie mogę Ci z czystym sumieniem polecić Foxa, ale znajdzie się tutaj wiele osób którzy je sobie bardzo chwalą (odnoszę wrażenie, że kluczem tej różnicy zdań jest intensywność jego użytkowania). Ogólnie obu rowerom do naprawdę przyzwoitej jakości brakuje tylko lepszych hamulców i manetek XT - może z czasem je wymienisz i będziesz miał naprawdę fajne dwa kółka :) ale nawet jeśli tego nie zrobisz - narzekać na pracę nie będziesz (ani na jeden ani na drugi)

 

@Edi7777

Myślę, że przejście na fulla jest naturalną ewolucją każdego ridera który nie goni za sekundami, a szuka fun-u i wygody - choć są fulle które i to umożliwiają ;) Takim jest Epic który na podjazdach jest 100% HT (bo brain bardzo blokuje zawieszenie i nie wierz opinią, że na podjazdach pracuje). Na Stumpjumperze FSR (bo zwykły to HT) i fullu od Treka nie miałem okazji pośmigać, więc się nie wypowiem - ale moim zdaniem każdy full powinien pracować podczas podjazdu w terenie aby można było go w 100% wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że jak sama nazwa wskazuje jest to rower Ścieżkowy czyli Trail ???

Bardzo pomocna odpowiedz..

Widzę co wskazuje nazwa ale, to nie oznacza ze nie można nim zjechać ze "sciezki" :yucky:

 

Mowie tutaj o geometrii w kontekście użytkowania przez Kobietę. Maratonów raczej nie będzie zaliczać ale mogę sie zdziwić. :-)

 

Rowery oparte na bazie ram Matts TFS Trail wykonane są również w technologii TFS z kilkoma zasadniczymi różnicami: m.in. geometria ramy jest dostosowana do widelców o skoku 120 mm. Kolejną różnicą jest bardziej opadająca górna rura, krótsza w stosunku do rury podsiodłowej. Zwiększony prześwit ramy pozwala na pokonywanie wysokich garbów i pokonywanie ostrych uskoków.

 

Czyli co to ? Rozumiem ze to jakiś substytut z twardym tyłkiem który geometrycznie i przeznaczeniem pasuje jakby do fulla?

 

Ok teraz niech mi ktos wytłumaczy jak to sie przekłada na różnicę miedzy zwykłym mtb ht z widelcem o skoku 100mm. Jak to sie zachowuje na zjazdach itd...

 

Pozdrawiam

 

Help brać rowerowa !? Doradźcie coś.. Potrzebuje ten rower na gwałt hehe Tak na serio to jest w bardzo korzystnej cenie i myślę ze zaryzykuje zakup... W najgorszym przypadku rowerek pójdzie do żyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już jest dostępny tylko teraz nie wiem czy w sklepie zamówić 18" czy 20". Długość nogi do kroku to jakieś 73-74cm, wzrost 181cm. Co o tym myślicie? Zamówić 18 czy 20?

 

P.S Jak tak patrzę na rozmiary rowerów to mam jakieś krótkie nogi :D

 

Rower już jest dostępny tylko teraz nie wiem czy w sklepie zamówić 18" czy 20". Długość nogi do kroku to jakieś 73-74cm, wzrost 181cm. Co o tym myślicie? Zamówić 18 czy 20?

 

P.S Jak tak patrzę na rozmiary rowerów to mam jakieś krótkie nogi :D

 

edit

 

W obcisłych spodenkach rowerowych długość nogi wynosi jednak 79cm :)

 

edit2

 

To chyba jednak 20"?

 

Już sam nie wiem.

 

Na stronie znalazłem wzór aby długość nogi pomnożyć przez 0,57 i zamienić na cale. To wychodzi mi 79/0,57=45,03cm. To w calach wychodzi 17,72. Czyli 18 cali. A w tabeli dla długości nogi 79cm pokazana jest rama 20". To już sam nie wiem...

 

sklep.rower.com: Jak dobrać ramę?

 

edit3

 

Dobra na stronie CUBE wychodzi 79cm*0,226 to niecałe 18" rama.

 

CUBE FAQ DETAIL

 

Może ktoś z doświadczenia potwierdzić że ta rozmiarówka działa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o rozmiar to ja się kierowałem tymi wskazówkami

Dobór ramy | Kross - Rower górski, rowery trekkingowe, rowery miejskie

oraz wskazówkami na forum

Jak dobrać odpowiedni rozmiar ramy ? - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

ja bym wybrał na twoim miejscu ramę 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...