Skocz do zawartości

[max 2700zł] rekreacyjny dla mamy z dzieckiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Przymierzam się do kupna roweru i chciałabym żeby ten zakup był świadomy i naprawdę udany.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc i doradztwo.

 

Na rower mogę wydać max 2000-2500zł.

Przeznaczenie: (i nie chciała bym by ten punkt stał się źródłem burzliwych, agresywnych obraźliwych wym

ina.) głównie jazda z dzieckiem (aktualnie 2,5 roku) po pracy ok 2-3h dziennie. Jak zrobi się pogoda to tak 4-5 dni w tygodniu. Aktualnie mieszkam w Toruniu wiec wielkich różnic wzniesień nie ma, preferuje trasy raczej spokojne i chciałaby dużo jeździć po lesie. Chcielibyśmy także raz możne 2 razy w roku wybrać się trochę dalej np nad Morze Bałtyckie, Mazury taki trip ok 4-5 dni.

Nie ukrywam że chciałabym by był to rower na lata, mało się psuł i był w miarę lekki.

Musi mieć bagażnik (choćby na sakwy), światła, przerzutki i wygodne siedzenie.

Chciałabym żeby pozycja w trakcie jazdy była siedząca tzn plecy proste (pionowe, jak na rowerach holenderskich).

Przy jeździe gdzie "kładę się na kierownicy" bolą mnie plecy.

 

Dodam że mam 170cm, 26 lat.

Zdaje sobie sprawę że nie jestem znawczynią od spraw rowerowych. Za aroganckie porady ekspertów od 7 boleści dziękuję. Rozumiem że nie ma złotego środka, a moje wytyczne mogą się ze sobą krzyżować zatem proszę o wszelkie porady uwagi i sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,za kwotę jaką chcesz wydać to możesz nabyć naprawdę fajny rower,rama przy Twoim wzroście to 16-17",co do lekkości owego roweru to tu może być kiepsko,bagażnik(mimo że aluminiowy),błotniki,oświetlenie-wszystko to ma wpływ na wagę roweru,jeszcze powinnaś zastanowić się czy wolałabyś rower na biegach czy może raczej na przerzutkach,co do wielkości kół-to proponowałbym 28",najlepiej jeszcze jakby rower posiadał przedni koszyk w który mogłabyś zabrać jakieś niezbędne przedmioty na wyprawy ze smykiem,

http://unibike.pl/rotterdam8c.html

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tourer.rs/9148/49214/

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tourer/9147/49210/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o tym rowerze?

 

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=28167&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=318&subcat_id=324

 

Jakieś zastrzeżenia uwagi????

 

Znalazłam również model starszy ale o 400zł tańszy?

 

http://www.rowerzysta.pl/city/rower-miejski-kellys-estima-2011.html#fragment-2

 

Rożnica w przerzutkach wieciej nie zauważyłam bo wszystko mi się zlewa pozatym te oznaczenia nic mi nie mówią.

Nie ma znaczenia dla mnie rok produkcji, jeśli rożnica w przerzutkach i czymś jescze jest niezauważalna dla zwyklego użytkownika to te 400zł roznicy mogłabym zainwestować w krzesełko i zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne przerzutki są łatwiejsze w obsłudze, zdecydowanie mniej awaryjne i nie wymagają corocznej regulacji.

 

Zwróć uwagę na różnice między tymi dwoma rowerami:

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=28167&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=318&subcat_id=324

 

http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=28169&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=318&subcat_id=324

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pprzed zakupem warto byłoby wsiąść na taki rower prawda? Mając doświadczenie po zakupie auta wiem,, że to co na zdjeciach moze byc zupełnie inne od tego co w realu. Podjeżewam że w Toruniu takiej estimy nie będą mieli. Nie ukrywam, że wizualnie ten rower me gusta.

 

Co do :corocznej regulacji - od tego są serwisy.

:awaryjnośći - chyba przy spokojnej jexdzie i delikatnej kobiecej obsłudze mogę mieć pewność ze sprzet za takie pieniądze nie padnie mi przez najbliższe 3 lata- moge??

 

A jak wygląda w praktyce 27 biegów VS 8 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcielibyśmy także raz możne 2 razy w roku wybrać się trochę dalej np nad Morze Bałtyckie, Mazury taki trip ok 4-5 dni. Nie ukrywam że chciałabym by był to rower na lata, mało się psuł i był w miarę lekki. Musi mieć bagażnik (choćby na sakwy), światła, przerzutki i wygodne siedzenie.

 

Hej!

 

W tym wypdku proponowałbym rower raczej turystyczny niż taki typowo miejski, jak w linkach powyżej. Lepiej się nadadzą na wyjazdy za miasto a będą równie wygodne, np. coś tego typu: http://kellysbike.com/index.php?id=pl_product&product_id=28778&countries_id=170&countries_name=pl&cat_id=318&subcat_id=324

 

jeszcze powinnaś zastanowić się czy wolałabyś rower na biegach czy może raczej na przerzutkach

 

Jeśli planujesz w przyszłości dłuższe wycieczki za miasto przerzutki pełne mogą okazać się przydatniejsze, zatem lepiej celować w zewnętrzną przerzutkę niż kilka biegów w piaście.

Rzeczy na które warto zwrócić uwagę to np. dynamo w piaście, bardzo wygodna i niezawodna sprawa. Lepiej niż jakieś lampki na baterie. W rowerach turystycznych prawopodobnie będą też lepsze bagażniki montowane, choć w rowerach z tego przedziału cenowego wszystkie powinny być dobrej jakości.

Najważniejsza rzecz moim zdaniem, na jaką powinnaś zwrócić uwagę to swoja własną opinia, tzn. musisz pochodzić po salonach, pojeździć na różnych modelach i sprawdzić, na jakim najlepiej się czujesz. Przez internet i forum tego się nie dowiesz, podobnie z rozmiarem. Moja żona według wzrostu powinna mieć dwa rozmiary mniejszą ramę niż ma, ale o wiele lepiej czuje się większej.

 

W Toruniu wielu salonów nie ma, z dużym wyborem (mieszkałem kiedyś też (: ). Spróbuj przy chełmińskiej i na Rubinkowie u PAna JAnka. Jest też jakiś sklep z Giantami przy konstytucji 3 maja. Warto też może zajrzeć do Bydgoszczy, tam obejrzysz sobie unibike'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o Panu Janku czytałam. Jutro mam dzien wolny i się wybieramy na rozpoznanie.

 

Stratos: rower który zaproponowałes wyglada całkiem ok - mimo wszystko pokusiło mnie o sprawdzenie ceny modelu 2011. Bo tak jak wczesniej napisałam rok produkcji jest dla mnie bez znaczenia a cenowo w tym przypadku jest to kolejne 500zł różnicy.http://rowery.shop.pl/view/714/

 

Pytanie czy mają taki rower na stanie i czy rożnica w sprzęcie jest znacząca.

 

Odkładam zatem to wszystko do jutra. Pojadę, zobaczę może przetestuje. Po rozpoznaniu opisze wrażenia.

Dzięki chłopaki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jak wczesniej napisałam rok produkcji jest dla mnie bez znaczenia a cenowo w tym przypadku jest to kolejne 500zł różnicy.http://rowery.shop.pl/view/714/

 

Pytanie czy mają taki rower na stanie i czy rożnica w sprzęcie jest znacząca.

 

Masz zupełną rację. Z modelu 2011 będziesz równie zadowolona, Jeśli chodzi o osprzęt nie widzę różnicy :)

 

U Pana Janka kupowałem tylko używki i się warsztatowałem, nigdy nie zwróciłem uwagi co on tam nowego ma. Obawiam się jednak, że może nie mieć dużego wyboru Kellysów. Sprawdź przy chełmińsiej, osobiście nie przepadam za tym salonem, ale mają chyba większy wybór nowych rowerów. Jest jeszcze Biobike przy Kościuszki, oni robią własne ramy, wiem, że ludzie chwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po rozpoznaniu.

 

Pierwszy sklep na Wyszyńskiego 10a BMX Sklep Rowerowo-Sportowy, miły Pan zaproponował rowery maxim i unibike. Miła obsługa i doradztwo, duży wybór. Pojechaliśmy dalej do Lider sport - tu niespodzianka byliśmy w sklepie ok 4 min - obsługa na poziomie 0 . Nikt nie podszedł, nikt się nie odezwał. Dużo sprzętu -raczej dla zaawansowanych.

Za to w BIO BIKE na Kościuszki 18. Pan poświecił mi dużo czasu, wszystko dobrze wytłumaczył, miły sympatyczny kompetentny. Rowery w dobrej cenie.

 

Z całej półgodzinnej rozmowy jestem nastawiona na UNIBIKE VOYAGER LDS http://www.unibike.pl/voyagerlds.html. Co wy o tym sądzicie?

 

Czy jest jakiś komponent w tym rowerze, który kategorycznie należało by wymienić na starcie? Jakiś bubel ? Coś co za chwilę i tak będzie trzeba wymienić bo się zużyje zepsuje, będzie za słabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.unibike.pl/pliki/karta_gwarancyjna_UNIBIKE.pdf

czytaj Warunki Gwarancji ,pkt.2,3,4

przegląd zerowy nie jest pzreglądem po sezonie,to przygotowanie roweru do jazdy(przede wszystkim rower musi być skręcony,przerzutki i hamulce wyregulowane),przegląd zerowy powinien byc wbity w karte gwrancyjną,bo jak nie to można za uzyskanie gwarancji zapłacić nawet do 15% wartości roweru,;producentowi chodzi przede wszystkim o to by rower złożony został(bo do sklepu przychodzi w kartonie (o wymiarach140x25x100) niezmontowany,tj.15% samodzielnego montażu) przez osobę, która zna się na tym;chodzi o to żeby nie pozrywać gwintów,pokrzywić elementów napędu,itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna uwaga, dziękuję za tą informacje. Jutro się dowiem. Czy są jeszcze jakieś inne ważne aspekty "prawne" przy zakupie?

 

Chciałabym też od razu rower oznakować. Kiedys słyszałam, że na policji nr ramy sie podaje czy coś. To chyba nie zaszkodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym też od razu rower oznakować. Kiedys słyszałam, że na policji nr ramy sie podaje czy coś. To chyba nie zaszkodzi:)

 

NA policji podaje się numer ramy w wypadku kradzieży, więc musisz go sobie gdzieś zapisać. NA pewno będzie też wpisany w kartę gwarancyjną. Policja co jakiś czas robi jakieś akcje znakowania rowerów, ale sam się z tym nie spotkałem i szczerze mówiąc nie bardzo wierzę wskuteczność takiego działania, ale jak mówisz nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałaś że chcesz jeździć z dzieckiem, dziecko w foteliku? fotelik mocowany do rury podsiodłowej czy do bagażnika? Bo jeżeli do bagażnika to bym pomyślał nad jego wymianą bo nie wygląda za solidnie.

Wymienił bym też od razu opony na Schwalbe Marathony, Unibike jest dystrybutorem Schwalbe wiec sklep pewnie tez ma je w ofercie i nie powinni robic problemu.

Marathony mają lepszy system antyprzebicowy, warto te kilkadziesiąt złotych dopłacić i mieć problem łapania gum z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe Marathony (orginal) Schwalbe // BIKE TIRES - ROAD MTB TOUR

Przy twoim stylu jazdy najlepsza będzie chyba szerokość 28 x 1,75

Bez sensu jest ta porada. Czemu to ma służyć? Nie dość, że proponujesz wymianę opony Schwalbe na Schwalbe to jeszcze zmieniesz jej szerokość beż upewnienia się, że będzie pasować.

Asiu, nie daj się wpakować w niepotrzebne wydatki. Opony zmienisz wtedy kiedy będzie taka potrzeba. W nowym rowerze to nie ma sensu (system antyprzebiciowy niczego nie gwarantuje, sam mam takie opony i niestety też łąpię gumy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu jest ta porada. Czemu to ma służyć? Nie dość, że proponujesz wymianę opony Schwalbe na Schwalbe to jeszcze zmieniesz jej szerokość beż upewnienia się, że będzie pasować.

Asiu, nie daj się wpakować w niepotrzebne wydatki. Opony zmienisz wtedy kiedy będzie taka potrzeba. W nowym rowerze to nie ma sensu (system antyprzebiciowy niczego nie gwarantuje, sam mam takie opony i niestety też łąpię gumy).

 

Burak fajny nick :D

Sam używam Schwalbe Marathonów na razie na przejechane 20tyś km złapałem 2 gumy. Żadna opona nie da 100% gwarancji nie przebicia, ale można te ryzyko zmniejszyć do minimum. Szczególnie jak się dojeżdża do pracy, chyba lepiej się nie spóźniać przez stracony czas na wymianę dętki w drodze.

Nie wiem jak Asia ale dla większości kobiet wymiana dętki jest czymś skomplikowanym i złapanie gumy często kończy się telefonem po chłopa, lub wracaniem na piechotę.

Różnica między 1,75 a 1,60 jest tak mała że na 90% będą pasować, ewentualnie można zawsze kupić 1,50 warto się doradzić w tej kwestii sprzedawcy.

Dlaczego wymieniać opony odrazu? bo jeżeli sklep jest "spoko" to bez problemów weźmie stare opony (tzn ściągnięte z nowego roweru) w rozliczeniu nowych, po prostu dopłacisz do lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też może zajrzeć do Bydgoszczy, tam obejrzysz sobie unibike'a.

No właśnie,na Przemysłowej jest sklep fabryczny.Można się potargować,przy modelach z poprzednich lat.

 

Są też elastyczni,co do zamiany użytych części,więc z oponami nie powinno być problemów.Wybór Schwalbe jest naprawdę imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądu zerowego - w cenie:)

Co do opon jest możliwość wymiany za dopłatą różnicy. Wiem że nie ma 100% pewności wyeliminowania kapcia, ale jeśli mogę ograniczyć to ryzyko to dla czego nie?

Przykładowa sytuacja jesteśmy daleko od domu łapiemy kapcia i nagle zaczyna padać deszcz. Ze względu na dziecko wolałabym takich sytuacji uniknąć lub je zminimalizować. Dlatego też Zdecyduje się na te opony. Szerokość - zdam się na sprzedawcę. W przyszłym tygodniu ma dostać rowery i napiszę relację z pierwszych wrażeń.

 

Puki co temat dalej otwarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Po długim czasie, w końcu kupiłam rower. Unibike Voyager lds jest mój. Wygląda wspaniale, solidny. Opony wymienione na maratony, przegląd zerowy - zerowy koszt:) Co do samej jazdy w porównaniu z moją 30 letnią gazella - to bajka. Czuje się jak na promie. Tego właśnie było mi trzeba. Nie wiem co mogę jeszcze napisać bo jestem tylko zwykła użytkowniczką, ale z czystym sumieniem mogę polecić ten rower. Jutro wycieczka całodniowa!!!!

 

Dzięki wszystkim za dobre rady sugestie i poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Po długim czasie, w końcu kupiłam rower. Unibike Voyager lds jest mój. Wygląda wspaniale, solidny. Opony wymienione na maratony, przegląd zerowy - zerowy koszt:) Co do samej jazdy w porównaniu z moją 30 letnią gazella - to bajka. Czuje się jak na promie. Tego właśnie było mi trzeba. Nie wiem co mogę jeszcze napisać bo jestem tylko zwykła użytkowniczką, ale z czystym sumieniem mogę polecić ten rower. Jutro wycieczka całodniowa!!!!

 

Dzięki wszystkim za dobre rady sugestie i poparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...