Skocz do zawartości

[city max 2000 zl] z fotelikiem dla malego pasazera wroclaw


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje kupic rower miejski- rodzinny, by zabierac maluszka na wycieczki.

 

Prosze o porade wyboru roweru i fotelika (nie musi byc kupowane razem w komplecie, ani w jednym sklepie)

Rower nowy, nie używany i najlepiej we Wrocławiu co by można było się przymierzyć.

 

(opcja kupic w internecie a przymiezyc na miejscu jak najbardziej ok :P )

Nie mam nic przeciwko internetowym sklepom rowerowym, ale staram sie stronic od allegro/ebay...

 

Kierowca zmienny:

183cm, 110kg / 176cm, 75kg

Dziecko chłopiec:

2 lata , 14kg, 94cm

 

byloby super gdyby malego mozna bylo wozic do czasu opanowania przez niego sztuki jazdy samemu :)

A więc rower wytrzymały i trwały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym na co zwrócić uwagę wybierając rower dla rodzica z dzieckiem już kiedyś napisałem, więc tu tylko link:

http://www.forumrowerowe.org/topic/87764-rower-dla-mamy-lub-taty-z-dzieckiem/

 

Biorąc pod uwagę wiek i wagę dziecka, w grę wchodzą tylko foteliki montowane z tyłu (przednie są dla dzieci do 15kg).

 

Polscy producenci rowerów mocno ograniczają dopuszczalną masę calkowitą (rowerzysta, + rower + bagaż), więc lepiej upewnij się zanim kupisz, że producent dopuszcza obciążenie roweru masą jaką Ty chcesz go obciążać.

Szukaj solidnych damek od sprawdzonych producentów.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony zaproponowałbym przyczepkę rowerową, którą można korzystać z niemal każdym rowerem, więc zakup roweru/rowerów będzie mógł być oderwany od ewentualnego transportu dziecka. Po prostu będziecie mogli kupić sobie stosowne do Waszych potrzeb rowery, bez specjalnego oglądania się na dziecko.

Przyczepki są znacznie bezpieczniejsze od fotelików i nie wiążą się z większymi ograniczeniami dla dziecka (np. unieruchamianie nóg w foteliku). Dzięki elastycznemu przegubowi w dyszlu, wywrotka roweru nie pociąga za sobą przewrócenia przyczepki z dzieckiem. Dziecko jest też chronione pałąkami konstrukcji podtrzymującej brezentową osłonę przeciwdeszczową (lub moskitierę). Takie same zdarzenie w przypadku stosowania fotelika niesie już niestety pewne zagrożenie dla dziecka.

Dodatkowo, przyczepkę rowerową można łatwo przekształcić w wózek spacerowy.

Ja najpierw stosowałem fotelik, ale od lata ubiegłego roku z powodzeniem używam do wożenia (jednej lub obydwu) wnuczek w wieku 1 i 5 lat przyczepki rowerowej o dopuszczalnej nośności 50 kg.

Jeśli jednak pozostaniesz przy foteliku, to niełatwo będzie w zakładanym budżecie znaleźć rower na tyle uniwersalny, że będzie odpowiadał obu kierowcom, ale też spełni wymagania wytrzymałościowe (razem ok. 140 kg), o których pisze mój przedmówca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...