Skocz do zawartości

[do 1200]mtb


dav

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku witam wszystkich.Zamierzam kupic rower mtb do max 1200zl.Mial byc tanszy,ale jakos dam rade wycisnac te 1200,no moze 1300,ale wolalbym mniej.

mam 189 cm wzrostu i 80 kg wagi

rower bede uzywal 70%las,30%drogi utwardzone

czytam forum juz od tygodnia i wiele sie dowiedzialem,ale od natloku informacji sam juz nie wiem co wybrac.

a wiec:

Rowerem bede glownie jezdzil po lasach,raczej spokojnie,czasami szybko,bede omijal bezdroza.Ale jak to w lesie bywa teren jest rozny,wiec rower musi dawac rade i w trudnym terenie(co bedzie rzadkoscia).w tej cenie jest dosyc niewielki wybor,ale jednak cos mozna kupic

Chcialbym,aby rower:

1. przede wszystkim,byl jak najwygodniejszy,srednio na wypad bede robil okolo 50 km,czasami wiecej(po lesie),ale moga sie tez zdazyc jakies trasy po asfalcie,dlatego opony najlepiej jakby byly bardziej uniwersalne,chociaz na upartego mozna dokupic drugi komplet:)

2. amortyzator.chcialbym,zeby poprostu dzialal, no i wazna rzecza jest blokada do jazdy po asfalcie

3. bezawaryjnosc.nie chce wracac z rowerem na plecach 20 kilometrow od domu.o reower oczywiscie bede dbal tak jak sie nalezy.

Przeczytalem wiele postow,ale czesto sa malo konkretne.Chcialbym sie dowiedziec,jakie wady i zalety ma dany model.to moze byc przydatne takze dla innych(a jest ich wielu)forumowiczow ,ktorzy szukaja roweru w tej cenie np:

rower marki xxx:

wady:...............

zalety:..............

to bardzo by mi pomoglo.Jest wiele postow typu:wez ten rower bo jest lepszy/wez ten rower bo ma lepszy sprzet/a ten to kupa.Gdybym znal wady i zalety,to wiedzialbym co moge olac,a co jest wazne i lepiej to miec lepsze.Na forum jest pelno tego a,ale zlozyc wszystko do kupy,to trzeba miec mnostwo wolnego czasu na czytanie,mi tego czasu zaczyna brakowac ufff skonczylem:)

Kazdemu kto bedzie sklonny pomoc,z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Btwin jest niestety za drogi,ale ciekawy.Kross Hexagon V6 bardzo ciekawy i niezle wyglada.Po wygladzie ramy mysle, ze pozycja jazdy bedzie miej meczaca,ale moge sie mylic.mam pytanie,czym sie roznia amortyzatory SUNTOUR v2,v3,v4 od siebie?

 

http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-kellys-scarpe-red-2009.html#fragment-2 a co o tym sadzicie?Ma blokade widelca na czym mi troche zalezy

 

albo jeszcze tenhttp://www.rowerzysta.pl/unibike_2010/rower-gorski-unibike-mission-2010-2.html.troche tanszy,ale spokoinie starczy mi na akcesoria(kask,licznik,zapiecie itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że obydwa rowery które podałeś są niedostępne.

sorki,naprawde niezauwazylem.hmm to zaczynam od nowa,ciezko oj ciezko

 

sorki,naprawde niezauwazylem.hmm to zaczynam od nowa,ciezko oj ciezko

oczywiscie"nie zauwazylem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno przerabiałem zakup roweru w tej cenie. Krossa Hexagona V6 nie brałem pod uwagę, ponieważ po przeczytaniu wielu opinii doszedłem do wniosku, że w tej cenie lepiej mieć dobre V-ki niż kiepskie tarcze, które tylko podnoszą cenę roweru (kosztem także gorszego osprzętu). Kupiłem Meridę Matts 40-v 2010, model 2011 jest w tej samej cenie i praktycznie z takim samym osprzętem. Wybór rocznika to już kwestia własnych upodobań. Jak Ci się podoba to w tej cenie mogę spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na amortyzatory w tej klasie suntora nie zwracac uwagi.Merida jest ciekawa i w sumie wole v-brake niz tarcze,podobno sa lepsze niz tanie tarczowki.a jak sie sprawuja meridy 20 i 10 sa tansze i czy sie az tak roznia sprzetowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suntor XCT jest znacznie wytrzymalszy niż RST Gila (tak twierdzi znajomy serwisant, RST ciągle trafiają do niego do reklamacji). Czy ja wiem czy tańsze? Jeśli nawet to różnica bardzo niewielka, a zawsze przy 40-v dostaniesz lepsze elementy (choćby tylną przerzutkę lub kasetę zamiast wolnobiegu). Jak przejrzałem net to nawet trafiałem 20-v ca cenę wyższą niż 40-v :icon_exclaim: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez teraz to zauwazylem,wiec moze jakies konkretne propozycje.Teraz tak mysle,ze rower moglby byc troche tanszy ok1000zl.Kask sie przyda,nawet do srednio spokojnej jazdy,licznik tez podstawa,zapiecie,jakies oswietlenie,nalepki ochronne,jakis bidon to wszystko kosztuje wiec pare groszy na dodatki musza zostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wiedzieć między jakimi rowerami wybierałeś? Nie lepszy od meridy będzie level a2?

A2 raczej do 1200 nie dostane

 

a moze to ?http://allegro.pl/rower-mtb-eurobike-aggressive-0-1-alivio-2011r-i2111380074.html albo nowszyhttp://allegro.pl/rower-mtb-eurobike-aggressive-0-2-alivio-2011r-i2112940719.html

 

A2 raczej do 1200 nie dostane

 

a moze to ?http://allegro.pl/ro...2111380074.html albo nowszyhttp://allegro.pl/ro...2112940719.html

jeszcze to http://allegro.pl/1300-wypas-alu-z-tarczowymi-na-alivio-tektro-21-i2124763645.html nie znam tych firm,ale osprzet jak na moje rozeznanie maja ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę wiedzieć między jakimi rowerami wybierałeś? Nie lepszy od meridy będzie level a2?

Planowałem A2, ale po przymierzeniu okazał się dla mnie nie wygodny (za bardzo pochyła pozycja). Droższy był o 100zł, więc różnica prawie żadna. Brałem pod uwagę jeszcze Wheelera Pro 1900, ale Merida znacznie lepiej się prezentowała i ma blokadę skoku.

 

dav, jeśli chcesz dobry rower za około 1000zl to mogę polecić HaroFILGHTLINE One http://allegro.pl/okazja-solidny-rower-gorski-haro-flightline-1-i2122912622.html . Moja narzeczona taki kupiła i bardzo fajny sprzęcik. Lekki, na kasecie (a nie wolonobieg jak zazwyczaj w tej cenie), niezły osprzęt. Kaseta 7-rzędowa, jak zależy Ci na większej ilości biegów to można dopłacić 100zł i kupić HaroFILGHTLINE 2 z kasetą 8-rzędową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rower markowy z dobrą ramą (to podstawa do ewentualnej rozbudowy). Z czasem osprzęt się zużywa i wymienisz na lepszy, a rama nie będzie Cie ograniczała.
Za niższą cenę zaproponuję Krossa Hexagona V6.Rama 21" dla Ciebie raczej. W mudserwis możesz dostać w kolorze czarny mat,brzmi nieżle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hexagon v6 jest chyba najlepszym rozwiazaniem za ta cene i niezle sie prezentuje,no ale jezeli ma ktos jeszcze jakies propozycje......bylo by milo.A jak sie jezdzi na takim hexagonie?jest wygodny?na asfalcie tez da rade pojezdzic?No i jaka jest pozycja siedzacego?jest sie mocno nachylonym,?Nie wiem czy bede mial okazje sie przymierzyc przed kupnem,dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A jak sie jezdzi na takim hexagonie?jest wygodny?na asfalcie tez da rade pojezdzic?No i jaka jest pozycja siedzacego?jest sie mocno nachylonym,?Nie wiem czy bede mial okazje sie przymierzyc przed kupnem,dlatego pytam

To jest rower mtb,więc superwygodnej pozycji na nim,nie spodziewaj się.Nie jest jednak najgorzej.Gdyby jednak pozycja Tobie nie odpowiadała,jest na to rada.Kupuje się mostek regulowany z duzym kątem i masz rower crossowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower mtb,więc superwygodnej pozycji na nim,nie spodziewaj się.Nie jest jednak najgorzej.Gdyby jednak pozycja Tobie nie odpowiadała,jest na to rada.Kupuje się mostek regulowany z duzym kątem i masz rower crossowy.

Aha,dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wybralem.Na 90% kross hexagon v4 z 2011r.,albo unibike mission,ale stawiam na ten pierwszy.Przednia przerzutka kiepska,ale jak sie rozpitoli to sie wymieni,no i kasiorki zostanie na pierdulki.Mam nadzieje,ze dobry wybor podjalem.Tym bardziej,ze to moj pierwszy rower od 10 lat,wiec i tak pewnie bede zawchwycony.Na nim sie naucze,na co patrzec przy nastepnym zakupie,albo go rozbuduje.Jezeli ktos chce mi go odradzic,bo cos tam,cos tam, to z checia jeszcze wyslucham opini,i dzieki wszystkim powyzej,co starali sie pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wybralem.Na 90% kross hexagon v4 z 2011r.,albo unibike mission,ale stawiam na ten pierwszy.

Oba rowery mają napęd 21 biegowy.

Do rozbudowy nadaje się wcześniej zaproponowany przeze mnie Hexagon V6.

No i chyba wybralem.Na 90% kross hexagon v4 z 2011

To jest najgorszy wybór z zaproponowanych wcześniej innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wybralem.Na 90% kross hexagon v4 z 2011r.,albo unibike mission,ale stawiam na ten pierwszy.Przednia przerzutka kiepska,ale jak sie rozpitoli to sie wymieni,no i kasiorki zostanie na pierdulki.Mam nadzieje,ze dobry wybor podjalem.Tym bardziej,ze to moj pierwszy rower od 10 lat,wiec i tak pewnie bede zawchwycony.Na nim sie naucze,na co patrzec przy nastepnym zakupie,albo go rozbuduje.Jezeli ktos chce mi go odradzic,bo cos tam,cos tam, to z checia jeszcze wyslucham opini,i dzieki wszystkim powyzej,co starali sie pomoc.pozdrawiam

Kross hexagon v4 z 2011 dla mnie nie trafiony wybór ze względu na wolonobieg. W tej cenie znajdziesz coś na kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...