Skocz do zawartości
  • 0

[rower] Scott Aspect 30......w fazie przemian :)


hassanbey

Pytanie

Witam serdecznie

W zeszłym roku pod koniec wakacji zakupiłem rower Scott Aspect 30 w konfiguracji seryjnej czyli:

Waga

13,80 kg

Rama - Aspect Alloy 6061 D.B. Performance geometry Integrated headtube

Widelec - Suntour XCR with Lockout 100mm travel

Stery - Ritchey Logic OE integ.

Przerzutka (tył) - Shimano Alivio RD-M430 24 Speed

Przerzutka (przód) - Shimano Acera FD-M360 / 31.8mm

Manetki - Shimano SL-M 310 R-fire plus

Klamki hamulca - Tektro DRACO

Hamulce - Tektro DRACO Hydr. Disc

Korbowód - Shimano FC-M361, silver 44x32x22 T

Oś korbowodu - Shimano BB-UN 26 Cartridge Type

Kierownica - Scott Aspect OS 640mm, black, 31,8mm 20mm rise 8°

Mostek - Scott TDS-D345A-8

Pedały - Wellgo C 127 S SHIMANO M520 + buty SHIMANO SH-M087

Sztyca - Scott, 31.6mm

Siodło - Scott Aspect WTB SILVERADO PRO 230gr pręty CrMo

Piasta (Przód) - Scott Disc Team

Piasta (Tył) - Shimano FH-M475 L

Łańcuch - KMC Z-7

Kaseta - Shimano CS-HG40-8 11-32T

Szprychy - 15 G, stainless, black

Obręcze - Araya TX-633 D-Wall, white

Opony - Schwalbe Black Jack 26 x 2.1 50TPI

 

Pierwszą wymianą było siodełko i bardzo sobie te pierwszy krok (dosłownie) chwalę w kierunku zrzucenia paru gram z roweru :) Teraz nie mam najmniejszych problemów z jazdą powyżej 50km w terenie. Dotychczas bywało różnie.

Dalej do wymiany poszły pedały i buty SPD. Jako, że są to moje pierwsze buty tego typu jestem z nich bardzo zadowolony. Przejechałem na nich ok.800 km i tylko raptem ze dwie mocne gleby zaliczyłem :)

Do dnia dzisiejszego przejechałem ok.1100km. Po każdej trasie jest pełny serwis czyszczący. Łańcuch nie wykazuje jeszcze luzów ale trzeba będzie się pomalutku rozglądać za nowym.

Chciałem wymienić sztycę ale już zostałem naprostowany , że zaczynam odchudzanie roweru od tyłu.

Wpierw koła/amortyzator/napęd.

Moja waga to ok.100kg przy wzroście 185 cm, do malutkich nie należę :) Jakie koła do tej wagi polecacie. Dodam , że chcę w tym roku wziąć udział w maratonie a być może i którymś z Challenge.

Napęd - prawdopodobnie będzie to SLX w całości

Amortyzator......i tutaj zaczynają się schody. Jestem w tej kwestii laikiem tak, że proszę o pomoc w doborze.

Na początek to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny projekt, też w tym tygodniu kupiłem REBĘ do swojego roweru i różnica wagowa niesamowita :)

 

a jeśli byś chciał w niedalekim czasie wymieniać napęd na Deore/SLX to zapraszam do śledzenia mojego projektu, kupuję nowy rower i będę zmieniał go przerabiał na grupę XT.

 

Sorry za reklamę ;) szczegóły:

[Rower] 29er Kross B6 - XT version - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...