Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kasety 8/9/10 biegowe pasują na ten sam bębenek.

Nie do końca 10sp pasują. Na nie potrzeba nieco szerszego bębenka.

8/9sp mają tę samą długość bębenka, ponieważ ogólna długość kasety jest taka sama w obydwu przypadkach. Jedyna różnica jest taka, że w 9-ce koronki są bardziej upchnięte, a przestrzenie są nieco mniejsze jak w 8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym obalić szkodliwy mit o podkładce ;)

 

Nieco wkurzany pojechałem z kasetą do serwisanta, gdzie składuję graty do wymiany w mojej maszynie.

 

Po zamontowaniu kasety hg81 dyna sys na standardowym bębenku novateka w moich nowych kołach 0 luzu...

 

 

Wszytko pasuje i nie ma jakichkolwiek problemów.

 

Tak więc sorry ale nie wiem o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanie:

czy przerzutka tylna SHIMANO ALIVIO RDM 430 będzie dobrze współpracowała z kaseta 8-rzędową i łańcuchem 8-rzędowym (7,1~7,3mm) ? czy lepiej kupić RDM 410?

w techbooku shimano zalecany łańcuch to hg 53 czyli węższy od popularnych hg 40/50 na 8 rzędów.

nie będzie jej przeszkadzał szerszy łańcuch, jeździ ktoś tak?

do tego manetki SL- M410 3x8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przerzutka tylna SHIMANO ALIVIO RDM 430 będzie dobrze współpracowała z kaseta 8-rzędową i łańcuchem 8-rzędowym

Owszem, będzie ;)

Nie jest to tak duża różnica w szerokościach napędu, aby nie funkcjonowało to poprawnie. Łańcuch oraz kaseta wraz z tą przerzutką będą działać bez problemów.

Śmiało kupuj model Alivio z 2011r. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, 10 shimano nie jest kompatybilna wstecz.

Ale czy to dotyczy tez korby?

Konkretnie chodzi mi o SLX M665 dwojka z oslona. Planuje przejsc z 3x8 na 2x10 ale wolalbym na raty i zaczac od przodu - chyba powoli pada mi suport and w/w korbe z suportem jest promocja.

obecnie mam kasete sram pg820 8x i przerzutke acera z tylu a z przodu shimano m190, manteki alivio rapidfire 3x8, lancuch licho wie. Bedzie to gadalo z korba slx m665? jesli nie samo to moze wystarczy dokupic przerzutke i/lub lancuch??

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i regulaminu

 

była okazja i kupiłem praktycznie nowy rower za grosze z planem rozbudowy - zacząłem od pierdół typu gripy, pedały i hamulce. Na amorek przyjdzie czas jak spadną ceny. osprzęt będzie slx z manetkami xt...wracając do tematu: nie ma przeciwwskazań, tzn będzie to chodziło nawet z obecna przerzutka i łańcuchem?

Dzięki za info

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może tutaj też podepnę ;)

Czy przerzutka przednia FD-M780 będzie pasować do kasety CS-HG30-8I, łańcucha CN-HG53, korby M440 i przerzutki tylniej RD-M310 ?

Mam mętlik w głowie bo jedni piszą że tylko Dyna-Sys działa tylko ze sobą a inni co innego ;)

Wiem, ze powiecie, iż wymienić tylnią przerzutkę ale mam możliwość zmiany za dobrą cenę przerzutki FD-M510.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosilbym o porade... palnuje zakupic Korbe slx . Obecnie posiadam naped 3x9 / Czy korba 10rzedowa bedzie dobrze chodzila z lancuchem , kaseta i przerzutkami 9 rzedowymi. chcialbym w przyszlosci wymienic calosc na 3x10 ale obecnie srodki finansowe nie pozwalaja. Bo jesli chodzi o korbe 9 rzedowa to widze ze coraz mniej osprzetu mozna kupic i czy jest sens ladowac pieniadze w system ktory wymiera . Prosze o pomoc .Serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie jak chce kupic to mowia ze nie pasuje <nie kompatybilne i nei polecane przez shimano ) :/

informuja ze nie dziala ...

czy jak zakupie slx 10rzedów bedzie prawidlowo dzialalo ,.,.?

czy musze cos wymienic bezwzglewdnie aby prawidlowo/plynnie dzialalo? . niechcialbym aby mnie naciagneli bo nie mam teraz kasy ponad budzet na korbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...