Skocz do zawartości

[rower] Kross Level A4 2008 bw export + upgrade by adziopak


adziopak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o geje 520 a 540 nie ma w ich pracy żadnej różnicy. Różnią się troszkę wyglądem http://mtbikes.pl/artykuly/testy/pedaly-shimano-pd-m520-test

http://www.centrumrowerowe.pl/10203081019/Shimano-PD_M540_z_blokami_srebrne/Produkt.aspx serwis jest identyczny http://mtbikes.pl/artykuly/warsztat/serwis-pedalow-shimano-pd-m540-i-pd-m520 z małym wyjątkiem do 520 potrzeba http://www.cyklotur.com/x_C_I__P_53033070-53010001__skad_okazje.html a do 540 wystarczy dobry płaski klucz. Mam 520 od 7tyś. km rok temu robiłem im serwis i jak do tej pory przejechałem na nich ok 3000km i brak jakiegokolwiek luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to tak jak na poczatku bylo proponowane, skusze sie na ten chyba najtańszy mozliwy zestaw, bo tansze to są chyba te 505, ale to szkoda gadać :) Ważne że zestaw dobry i w najblizszym czasie podejde do mojego ulubionego sklepu popytam, poprzymierzam i mam nadzieje, że szybko kupie ;)

 

A co do siodełka, czytam recenzje i pytania i coraz pardziej podoba mi sie ten wcs ritchey. Polecaja jeszcze San Marco Ponza, bo ponoc lekki a tani, tylko nie moge znalezc dobrego info o wygodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy mozliwy zestaw, bo tansze to są chyba te 505, ale to szkoda gadać

 

Wyjaśnij bo nie rozumiem? M505 też są w porządku, jedynym minusem jest większa waga w stosunku do m520.

 

Co do siodełek to zobacz jeszcze Velo carbon, te za 109zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło o wagę :)

 

A co do siodełek. No to już mam troche mętlik w głowie. Bo waga swoją drogą, szukam też wygody. Takiego no sportowego charakteru ale również zeby na rekreacyjne wycieczki było ok.

 

Na jakimś angielskim forum pisali ze skórzany Ritchey WCS sie nie wyciera, tylko skóra się marszczy przy dziurze, a tak to po 6 000 km wyglądał ładnie. (Szukam tego, ale historie mam wyłączoną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siodło, to zacznij od zmierzenia kości (chyba kulszowych) w jakimś lepszym sklepie rowerowym - siadasz na krzesełku z pianką, zapierasz się rękami i zostaje ślad Twoich czterech literek i panowie sprawdzają jaki rozmiar powinien być najlepszy dla Ciebie. Fajnie by było jak sklep ten umożliwiał by możliwość testu siodeł, bo ta kwestia jest strasznie problematyczna - tak naprawdę nie da się doradzić dobrego siodła ;)

 

Jedyne co mogę polecić to we wrześniowym MR był test siodeł i POWER dostało Selle italia slr tt ale w nim budżet zabija (629zł) natomiast ECONO - BBB SupremeBase Anatomic (232g 190zł) więc coś w tym może być ;)

 

IMHO nie warto, w przypadku siodeł, jakoś wybitnie mocno kierować się wagą (no chyba, że masz zamiar zbudować 8kg rower ;) ) - a przede wszystkim wygodą w użytkowaniu :)

 

Tylko pamiętaj że białe siodło jest białe tylko jakiś czas. Chyba że je wkółko pucujesz.

 

Oczywiście, nie będę się kłócił, że nie widać na nim brudu, ale nie przykładam większej wagi przy myciu do białego Velo moje żony i wygląda jak nowe (2 sezony) natomiast mój szwagier ma również białego speca i też po trzech sezonach dalej wygląda idealnie (ale w jego przypadku MOŻE to być spowodowane pucowaniem "co chwilę" ;) ) Ogólnie jeśli komuś pasuje do koncepcji kolorystycznej to polecam - nie trzeba się jakoś wybitnie nad nim skupiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już tak strasznie cieżki nie jest :) Schudł ostatnio ponad 0,6kg na samym napędzie, bo korba Tr. X-Flow + suport catridge to tony.

Tu bardzeij chodzi o to, że jak już wymieniam to od razu chce zeby to nie było ciężkie, bo obecne są bardzo cieżkie.

Oczywiście ze zmiana 30g będzie dla mnie kompletnie niezauważalna ale sądze, że jeżeli w połowie sezonu lub nawet pod koniec, wymienie koła czy amor, rower będzie sie zachowywał bardzo zauważalnie lepiej :)

 

Natomiast co do siodełka. Oczywiście, na pierwszym miejscu stawiam wygodę. Potem wygląd, preferuje biały, fajny byłby akcent.

Natomiast dużo jest dobrych opiń o tych Ritcheyach. Dlatego bardzo one mnie zastanawiają, też strasznie drogie nie są.

 

Urzekły mnie swoim działaniem manetki xt sl-m770 które w niedalekiej przyszłości również będę chciał zainstalować, bo to istna przepaść między 510-kami, tym bardziej ze z tyłu działa shadow xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko stówkę max dwie tańsze niż np w 2010.

Rynek leveli obserwowałem od lata 2009 roku i w tych czasach no to te levele na pełnym deore i xcr lub dart 2 chodziły po 1399zł. Niestety wszystkie czerwone, a mi sie bardziej podobaja czarne.

W marcu 2010 roku wypatrzylem sobie mojego towarzysza. 1499zl + d xt + rsd3 i czarny kolor + dobry rozmiar. Utargowalem stowke i rower za ta kase marzenie. Teraz schudł 0,6kg dzieki zmianie napedu :)

 

natomiast krossy z rocznikow 2007, 2008 (najlepsze) znikly ze sklepow wlasnie w okresie kiedy ja kupilem swojego. W lecie 2010 mozna juz bylo znalezc tylko ramy + modyfikowane wersje.

Rok pozniej zadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zostały wykonane pierwsze jazdy . MAGIA!!!

Dużo lepiej wszystko działa, lekko depnę a rower już płynie :)

 

Smar Finish Line Ceramic Wet jak na razie spisuje sie znakomicie, fajne własciwosci smarujace.

O szybkosci schodzenia i łapaniu brudu jeszcze nic nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...