Skocz do zawartości

[Konserwacja] Dbanie o rower po zimowych szaleństwach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakładam nowy temat, bo żaden z istniejących nie odpowiedział na moje pytanie do końca, i nie do końca traktują o tym temacie.

 

A więc sprawa wygląda tak, zima mi nie straszna, a wręcz świetnie się jeździ w śniegu na rowerze :D

 

Tylko, że wszystkie części dużo bardziej dostają w kość od soli, wilgoci, śniegu itd. itp.

 

Pytanie, co robić, żeby jak najmniej uszkodzić rower podczas zimowych wypraw?

 

Na pewno:

  • wytrzeć do sucha po przyjściu do domu cały napęd - zębatki, łańcuch itd
  • czyścic napęd i szczególnie łańcuch po każdej wyprawie
  • często smarować łańcuch
  • golenie amortyzatora też nie lubią soli, brunoxem spsikać, ugiać parę razy i dokładnie wytrzeć

 

Ok, a co z hamulcami? Tutaj nie wiem co robić. Tarcz najlepiej nie dotykać? A co z klockami, zaciskami? Nie chciałbym żeby mi tam wszystko skorodowało.

 

Podzielcie się doświadczeniami :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakładam nowy temat, bo żaden z istniejących nie odpowiedział na moje pytanie do końca, i nie do końca traktują o tym temacie.

 

A więc sprawa wygląda tak, zima mi nie straszna, a wręcz świetnie się jeździ w śniegu na rowerze :D

 

Tylko, że wszystkie części dużo bardziej dostają w kość od soli, wilgoci, śniegu itd. itp.

 

Pytanie, co robić, żeby jak najmniej uszkodzić rower podczas zimowych wypraw?

 

Na pewno:

  • wytrzeć do sucha po przyjściu do domu cały napęd - zębatki, łańcuch itd
  • czyścic napęd i szczególnie łańcuch po każdej wyprawie
  • często smarować łańcuch
  • golenie amortyzatora też nie lubią soli, brunoxem spsikać, ugiać parę razy i dokładnie wytrzeć

 

Ok, a co z hamulcami? Tutaj nie wiem co robić. Tarcz najlepiej nie dotykać? A co z klockami, zaciskami? Nie chciałbym żeby mi tam wszystko skorodowało.

 

Podzielcie się doświadczeniami :)

 

Pozdrawiam

Nic innego nie można zrobić, jak konserwacja którą podałeś, a hamulce wyłącznie spłukać czystą wodą aby zmyć sól i wytrzeć do sucha.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak trzymasz rower w domu to szybkie odparowanie wilgoci to podstawa, jeżeli jeździsz w takich miejscach gdzie jest dużo soli sypane to niestety musisz się jej pozbyć z roweru, zaciski a zwłaszcza tłoczki w zaciskach są z aluminium często niczym nie zabezpieczone tak że trzeba czasem w nie zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...