Skocz do zawartości

[Napęd] dual/4x co wybrać do 200zł 1x8


lliper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nadszedł czas na małe porządki na przyszły sezon i na pierwszy ogień idzie do wymiany napęd.

 

Do wymiany jest praktycznie wszystko oprócz przerzutki (Shimano Sora) i manetki czyli kaseta,łańcuch i blat.

Na chwile obecna jest włożony napęd na 120zł i nie wytrzymał pełnego sezonu nie wiadomo dla czego mimo dbania o jego czystość ;d Napęd będzie jeżdżony dual/4x no i trochę miasto. Moja waga 65kg jeśli ma to jakiś wpływ.

 

Co do jakiś propozycji to nie mam bladego pojęcia czy Shimano czy może Sram miałem to i to i nie zauważyłem większej różnicy w działaniu.

 

Co do ilości zębów/wielkości zębatek. To mi się dobrze jeździło w takim ustawieniu 32t z przodu i z tyłu 30t-11t.

 

Czekam na jakieś propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-30 to jest dobre do xc, w 4x wystarczy kaseta szosowa. W Twoim budżecie szukałbym kasety tiagry (około 90zł), Zębatkę poleciłbym race face aluminiową za stówkę z allegro ale widzę, że już jej nie ma, została 36t. Do łańcucha polecałbym dozbierać, bo albo kupisz raz lepszy napęd albo mega budżetowy za 50zł mniej i wywalisz 2x szybciej.

 

BTW, w naszym kraju nie ma żadnego toru do dualu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie jest mały na "Wąwozie"

w 0:28 odbijajając jest cześć bardziej "hardocorowa".

 

A wracając do tematu to chyba masz racje że szosowa wystarczy. Co do blatu to w sumie trochę drogo. Jeśli chodzi o budżet to zawsze można nagiąć. Tylko muszę brać pod uwagę zakup nowego amortyzatora bo lepiej gorszy napęd niż amortyzator :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z braku innych propozycji z pomocą kolegów i ich doświadczeń wybrałem napęd Srama a dokładnie kasetę Sram PG-850 i łańcuch PC-850. Średnio na tym zestawie przejeżdża się ok 6000km wiec uznałem to za dobry wynik biorąc pod uwagę cenę (165zł).

 

Zastanawiam się jeszcze nad wyborem "blatu". Wybór chyba padnie na coś ze stajni Dartmoora ze wzgędu na niska wagę i cenę. Może ktoś z Was coś zaproponuje ( o ile ktoś to przeczyta :D ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...