Skocz do zawartości

[plecak] jaki do 250zł


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wypowiem się nt. Deutera Trans Alpine 30, kupiłem go specjalnie na wyprawe transalpejką, mnóstwo osób mi go poleciło. W alpach widywałem albo deutery transalpine albo Vaude :teehee: Szkoda było wydać 400 zł na plecak, ale opłaciło się. jest on tak skonstruowany, że dostęp do jakiejkolwiek rzeczy w środku nie stanowi problemu, trzeba tylko sensownie się spakować :) Macałem również Vaude Bike alpine bodajże, od początku kręciłem na niego nosem, nie podeszła mi ergonomia...

Deutera zamówiłem w ciemno z neta, wg mnie najlepszy plecak na wyprawy jaki stworzono.

 

Ty szukasz czegoś mniejszego (25L) oglądałem na zachodzie plecaki Deutera i naprawdę robią wrażenie wykonaniem, część z nich posiada rozmiarówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Deuter AC Lite odpada, to plecak do zupełnie innego zastosowania. Na rowerze się on nie sprawdzi, ponieważ napchany plecak aż po komin bedzie zahaczał o kask co będzie strasznie irytujące.

 

Deuter SUB28 na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to delikatniejsza wersja transalp'a. Nie ma wzmocnień, krój ma ten sam, system nośny ten sam. Jest jedno, ale które dyskwalifikuje ten plecak - nie ma systemu H20, brak możliwości wyprowadzenia rurki od bukłaka na zewnątrz.

 

Dla mnie Trans Alpine póki co wygrywa lub tańszy Cross air

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na korzyść takiego pokrowca dodam, że jest on mocno jaskrawy w przypadku Deutera. Czasem go zakładam nawet kiedy jest sucho, ale jadę po ciemku żeby być bardziej widocznym. Taki dodatkowy element zwiększający moje bezpieczeństwo.

deuter-pokrowiec-na-plecak-raincover-mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już zamawiać cross aira, ale naszły mnie wątpliwości, czy nie odżałować 50zł i kupić trans alpina.Wydaje mi się, że trans ma lepszy system nośny, więc może warto do niego dołożyć?Sam już nie wiem, ale jak już wydawać taką kasę na plecak to dobrze by było, aby to był przemyślany wybór.Pomóżcie, bo chciałbym się jeszcze dzisiaj zdecydować i zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TransAlpin jest bardziej pakowny, ze wzgledu na "normalny" system nośny. CrossAir ma siatkę i te wygięte plecy, przez co włożenie np.laptopa jest bardzo niewygodne i zajmuje mnóstwo miejsca. Inne "giętkie" przedmioty to nie ma problemu. Sam chciałem kupić tego Crossa, ale trzeba być świadomym wad i zalet takiego zakupu. Nie oszukujmy się, żadna siatka nie zapobiegnie poceniu się pleców nawet przy średnio intensywnym wysiłku. Oczywiście jakaś tam wentylacja jest w porównaniu do ściśle przylegającego do pleców plecaka,ale szału nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem, wybrałem i z niecierpliwością czekam na przesyłkę.Ja z produktami hi-teca mam złe doświadczenia i nie zdecydowałbym się kupić plecaka tej firmy inna sprawa, że te plecaki nie są stricte pod rower, co niestety może w znaczący sposób ograniczać funkcjonalność takiego plecaka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...