Skocz do zawartości

[4000-6000] Który CUBE ? Miasto i czasami góry


art01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do wyboru roweru marki Cube. Interesują mnie 3 modele:

 

CUBE LTD TEAM

 

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-team-white-metal-blue-2011-p-278.html

 

CUBE LTD RACE

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-race-black-anodized-2011-p-1.html

 

CUBE REACTION PRO

 

http://strefasportu.pl/rower-cube-reaction-black-2011-roz18-p-1362.html

 

 

Generalnie wygląda tak LTD Team i Race są praktycznie takie same. Różnią się amorem i ceną ok 300 zł. A Reaction Pro to wiadomo lepszy sprzętowo ale też droższy o 1000. Zastanawiam się który wybrać bo rower ma służyć jak jazda codzienna po mieście i czasami wypad w góry. Wiadomo Reaction najlepszy ale czy o tyle żeby na te sporadyczne wypady dołożyć dodatkowy 1000 i w przypadku LTD ten FOX jest lepszy od Reby i warto dołożyć 300 ??

 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytan czy Fox lepszy od Reby to bym nie zadawal bo zaraz posypie sie lawina postow fanatykow jednego i drugiego modelu. Na ten temat sporo bylo na forum. W skrocie: reba - trudniejsza w prawidlowym ustawieniu, ale tansza i latwiejsza w serwisie/ekslpoatacji. Zreszta z tego co piszesz to i tak oba amory bylyby na wyrost.

 

Co do samych rowerow to oprocz tego co wymieniles to z tego co pamietam (nie chce mi sie teraz szukac a w twoich linkach nie ma info) roznia sie geometria. Przynajmniej reaction od dwoich pozostalych. Jest bardziej sportowy, a pozycje za kierownica to wg mnie kluczowa kwestia w wyborze bo jak bedzie nieodpowienida dla Ciebie to zaden amor ani przerzutki tego nie zniweluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytan czy Fox lepszy od Reby to bym nie zadawal bo zaraz posypie sie lawina postow fanatykow jednego i drugiego modelu. Na ten temat sporo bylo na forum. W skrocie: reba - trudniejsza w prawidlowym ustawieniu, ale tansza i latwiejsza w serwisie/ekslpoatacji. Zreszta z tego co piszesz to i tak oba amory bylyby na wyrost.

 

Co do samych rowerow to oprocz tego co wymieniles to z tego co pamietam (nie chce mi sie teraz szukac a w twoich linkach nie ma info) roznia sie geometria. Przynajmniej reaction od dwoich pozostalych. Jest bardziej sportowy, a pozycje za kierownica to wg mnie kluczowa kwestia w wyborze bo jak bedzie nieodpowienida dla Ciebie to zaden amor ani przerzutki tego nie zniweluja.

 

Czyli nic innego jak tylko przymierzyć się do ramy ale z tego co widze to Reaction Pro i ltd race różnią się tylko ramą. Dobrze mi się wydaje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeździsz od czasu do czasu w góry, a codziennie po mieście to brałbym coś z serii LTD...

 

Sam niedawno stawałem przed wyborem :Ltd Race :vs: Ltd Team:. Wybrałem ltd race ze względu na kultową pracę fox'a oraz na zdecydowanie lepsze hample. Uprzedzam, że w TYM foxie jest stalowa sterówka ze stopu cr-mo, nie jeżdżę po deszczu a więc nie miałem problemów z zdecydowaniem się między reba (aluminiowa) a fox.

 

Rower dla mnie bajka, pozycja raczej wyprostowana i wygodna, jednakże pozwalająca na agresywną jazdę.

Stawiając się na twoim miejscu (sporadyczne wypady w teren) zdecydowanie brałbym Ltd race, a ten 1000 zł pozostawił na akcesoria, może fajną korbę itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nic jak tylko przymierzyc sie do roweru... Dam znac jak juz na cos sie zdecyduje

Jeżeli jeździsz od czasu do czasu w góry, a codziennie po mieście to brałbym coś z serii LTD...

 

Sam niedawno stawałem przed wyborem :Ltd Race :vs: Ltd Team:. Wybrałem ltd race ze względu na kultową pracę fox'a oraz na zdecydowanie lepsze hample. Uprzedzam, że w TYM foxie jest stalowa sterówka ze stopu cr-mo, nie jeżdżę po deszczu a więc nie miałem problemów z zdecydowaniem się między reba (aluminiowa) a fox.

 

Rower dla mnie bajka, pozycja raczej wyprostowana i wygodna, jednakże pozwalająca na agresywną jazdę.

Stawiając się na twoim miejscu (sporadyczne wypady w teren) zdecydowanie brałbym Ltd race, a ten 1000 zł pozostawił na akcesoria, może fajną korbę itp...

 

o co chodzi z ta stalowa sterówką ?? Jest problem przy jeździe w deszczu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe rurki lubią czasem rdzewieć, ale w przypadku sterówki, to akurat nie jest problem. Można lata jeździć i nic nie będzie się działo, poza drobnym nalotem z rdzy...

Dla wątpiących - proponuje obejrzeć dokładnie jakikolwiek rower typu ukraina :), będą tam kg rdzy gromadzonej przez lata i dalej służą dzielnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi mówi, że wersja "fox 32 f100 ALPS" to OEM...nie rozumiem tego, gdyż różni się od podstawowej wrsji tylko stalową sterówką z bardzo dobrej jakościowo stali co wogóle nie jest przeszkodą w jeździe po deszczu gdyż od dołu można włożyć zaślepkę i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam, że w TYM foxie jest stalowa sterówka ze stopu cr-mo, nie jeżdżę po deszczu a więc nie miałem problemów z zdecydowaniem się między reba (aluminiowa) a fox.

 

...sterówką z bardzo dobrej jakościowo stali co wogóle nie jest przeszkodą w jeździe po deszczu...

 

jakaś schizofrenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadargo - nie widzisz? Post z 11 stycznia napisał ILC, a z 17 stycznia ILC.

 

 

A nawiązując do tematu - nigdy bym nie wziął Alpsa zamiast reby.

 

Alps jest cięższy.

Alps nie najlepiej pracuje - sprawdzałem wiele alpsów i były bardzo mało płynne, wręcz zacinały się..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał lepszy amor. Amor jest jak dla mnie drugą po ramie najważniejszą rzeczą w rowerze. Hamulce taniej i łatwiej wymienić, a hamują pewnie podobnie. Choć w rowerze wolał bym mieć rebę niż podstawowego foxa. Ja się przymierzam do LTD Pro 29" z 2012 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doradzić zakup roweru w rozrzucie cenowym sięgającym ponad 30% ;)

 

Wiesz na pewno, że ani reba ani nawet oemowy fox to nie są makrokeszowe badziewia które posypią się po pół roku użytkowania - jednak musisz wziąć pod uwagę fakt, że fox na pewno będzie bardziej wymagający serwisowo (nie wiedzieć dlaczego żaden z moich znajomych nie kupił drugiego foxa z rzędu hmmmm ;) ). W tym temacie istotnym jest również to, co oznacza "czasami" i "sporadycznie" - bo jeśli raz, dwa czy trzy razy do roku to IMO nie ma co kupować reactiona i nabył bym najtańszy model, bo nawet te kiepskie HS i tak do miasta będą na wyrost - podobnie jak reba i foksa, a geo LTD wydaje mi się bardziej odpowiadać do śmigania w korkach - i z całym szacunkiem do Ciebie, jeśli ktoś trzy razy do roku gości w górach to szeroko pojętej techniki też nie wyrobi, żeby z całą mocą wykorzystać potencjał tych hebli i amorków.

 

Jednakże jeśli masz zamiar w tych górach spędzić więcej czasu wtedy jest się nad czym zastanawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do wyboru roweru marki Cube. Interesują mnie 3 modele:

 

CUBE LTD TEAM

 

 

http://strefasportu....2011-p-278.html

 

CUBE LTD RACE

 

http://strefasportu....d-2011-p-1.html

 

CUBE REACTION PRO

 

http://strefasportu....z18-p-1362.html

 

 

Generalnie wygląda tak LTD Team i Race są praktycznie takie same. Różnią się amorem i ceną ok 300 zł. A Reaction Pro to wiadomo lepszy sprzętowo ale też droższy o 1000. Zastanawiam się który wybrać bo rower ma służyć jak jazda codzienna po mieście i czasami wypad w góry. Wiadomo Reaction najlepszy ale czy o tyle żeby na te sporadyczne wypady dołożyć dodatkowy 1000 i w przypadku LTD ten FOX jest lepszy od Reby i warto dołożyć 300 ??

 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji

Jak masz pieniądze to bierz reaction ! Chociaż ja nie kupił bym żadnego cuba z taką kasę wolał bym używanego specialized meridę albo scotta będzie na zarabistym osprzęcie za tą cenę chyba że patrzysz na wyglad to cuby często w tym wygrywają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...