Skocz do zawartości

[Amortyzator]jaki wybrać amortyzator


Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne czym się różnią to stalowa sterówka w Drake OEM i aluminiowa w BOX

Jakie są Twoje spostrzeżennia z użytkowania tego amorka? Jest godny polecenia i nie ma sensu przepłacać za wersję Box, a może lepiej wstrzymać się i upolować R7 w dobrej cenie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeździłem tylko 2 razy. Mogę powiedzieć, że w tych temperaturach co mamy nie twardnieje, platforma działa OK, jest dość czuły. Ale to niestety dość mało żeby napisać coś więcej :P. A to czy dopłacać do wersji BOX to już zależy od Ciebie czy chcesz mieć gwarancję i trochę niższą wagę, czy kupić taniej ale nie mieć gwarancji i mieć cięższego amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, zostaje jeszcze Epicon, myślę o modelu na 2012, ale o nim nie ma nic w necie, a i o modelu 2011 jest niewiele. Epicon to ciekawa opcja,SR z roku na rok ulepsza konstrukcje, goni najlepszych.

Jest to tylko szegół, ale w tym Epicon-ie nie podobają mi się te złote naklejki zwłaszcza, że moja rama ma czerwone wstawki i nie będzie się to konponowało:) Do otwarcia zesonu jeszcze troszkę zostało i można się wstrzymać z podjęciem decyzji, ale jak ją podejmiesz to daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale chodziło mi o to że w temacie gdzie amortyzatory było offtopem,prosiłem żeby tu pisać dlaczego Fox jest najlepszy :thumbsup: Tylko konkrety, a takie to mniejszość na forum. Większość pisze coś w stylu "Ktoś woli inny amortyzator zamiast Foxa... Co za bzdura, niemożliwe!" A takie coś mnie nie interesuje.

 

 

A konkretni chcę żeby amortyzator był sztywny, bezawaryjny, wybierał drobne nierówności, ale żeby jednocześnie nie dobijał na tych dużych.

 

Dużo ludzi pisze dobrze o wszystkich, ale który najlepiej pracuje? Wszystkie się sprawdzają ale który z nich najbardziej? Takich informacji tu nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo nie znajdziesz- każdy świadomy użytkownik amortyzatora będzie oczekiwał czego innego o sprzętu- jeden potrzebuje pracy liniowej w całym zakresie, inny postępującej progresji ,jeszcze inny degresywnej charakterystyki..... , pomijam już ustawienia amorka, teren, sposób jazdy.....

W mojej opinii niezmiernie ciężko jest wskazać najlepszy amorek z najlepszą pracą- tyle opinii co użytkowników.Dla mnie ideałem jest Manitou z indywidualnie ustawioną charakterystyką tłumika HSC- liniowa z mała progresją w końcowej fazie skoku, dla innych ideałem jest praca Foxa , inni wskażą Rebę. Pomijam,że ostatnio coraz częściej się słyszy o niewiarygodnej wręcz pracy amorków BOS.

W zasadzie najczęściej wskazywanym amorkiem będzie Reba- powód jest bardzo prozaiczny- jest najczęściej używanym amorkiem wyższej klasy ( co z kolei nie oznacza,że jest najlepsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda napisałeś tak, ale napisałeś też "Zamiast F32RL wybierać Recona czy LTD, hmmmm... ciekawa teoria." Różnie to można interpretować.

 

Ale najbardziej mnie rozwaliło to:

 

"Dla niektórych ludzi Tico to także szał i szczyt fantazji - można nim w "pole" pojechać, naprawić za pomoca skarpety, młotka i klucza franacuskiego,nie zamykać pod sklepem, nie ubezpieczać, nie myć itd a że ma kierownice i 4 koła to czym się różni od takiego BMW ? Wychodzi, że jest lepszy, bo i tańszy dodatkowo i same zalety ma w porównaniu do BWM czyli samochodu "drogiego, ze świetnym marketingiem i ciekawym logo"..."

 

Nie chce już tego wałkować, skoro ustaliliśmy że Fox nie koniecznie jest najlepszy, ale niech nikt mi nie zarzuca że ściemniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podwieszę się pod temat.

Szukam sztućca bardziej na moją wagę - obecnie jest to sprężynowa RS Tora SLite, ze standardową sprężyną jak mniemam na około 70kg. Ważę 59-60kg no i kiepsko pode mną pracuje. (Tak na marginesie - idzie do niej dostać inną sprężynę?)

Od kilku dni obserwuję sobie:

http://allegro.pl/amortyzator-manitou-r7-pro-26-milo-od-1-zl-i2067492780.html

Wiem iż powietrznego można napompować pod każda wagę, zapytam więc czy powyższy amorek fajnie pracuje pod takim piórkiem jak ja. W sezonie startuję w kilku wyścigach xc (tak dla siebie), jeżdżę w terenie, wypady w góry, jura krakowsko-częstochowska itd. itp.

Nie chce wydać więcej jak 1000zł

Alternatywą jest chyba Axon SF11, na allegro mało go co prawda, ale w sklepach nieco ponad 900zł. Nowe reby sidy odpadają w tej cenie - r7 też normalnie jest droższy a tu może udało by się upolować nieco taniej.

Axon czy ten R7?

geometria roweru (19"):

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCBkModel.jsp?arc=2009&spid=40637&menuItemId=0&gold_ses=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...