Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Zaje...isty!!!

Masz Pan plusa!

(a to, że moja koncepcja się sprawdziła dodaje mi tylko 1cm do i tak przykrótkiego wzrostu :) )

 

 

Muszę się odwdzięczyć i podziękować za wskazanie "jedynej słusznej" drogi. Na niskim sztywniaku kąty i wysokość suportu stały się znośniejsze, a jazda to już czysta poezja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęsny unibike 269 zmieniłem amortyzator na carbon (z amortyzatorem był w galerii pokaż 29era). Zdjęcie po 2 dniach śmigania na ścieżkach singletrek pod smrkiem. Wyraz twarzy pokazuje chyba jaki fun był :). Rowerek spisał się na 100%.

 

 

Tomalczak czy na singltreku taka paciucha teraz jest? Chciałem jechać ale jak znowu mam tydzień moknąć/suszyć/moknąć/suszyć to zwątpienie się wkrada. Rok temu o tej porze też tak było mokro...

Edytowane przez Panda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomalczak czy na singltreku taka paciucha teraz jest? Chciałem jechać ale jak znowu mam tydzień moknąć/suszyć/moknąć/suszyć to zwątpienie się wkrada. Rok temu o tej porze też tak było mokro...

 

 

No niestety jest mega mokro szczególnie dużo wody na niebieskim i czerwonym po stronie singletrek centrum. Czarne i czerwone od strony hubertki i beczki ciut lepiej ale i tak będziesz cały mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój wideł tak cool nie jest, do tego wszyscy piszą że kowadło :P Ale coż, pojeździmy, zobaczymy. Póki co, po zmianie ramy z typowego crossa (plus 63mm skoku) na 29er (plus sztywne kowadło) czuję odrobinę większe obciążenie nadgarstków, ale też przyjemniej pod tyłkiem, bo i szersza opona weszła, o całe pół cala. Choć i pozycja jest deczko inna, to też ma wpływ.

Czas nadszedł też, żeby podzielić się zdjęciem tego, co się urodziło. Imigrant zza La Manche'u (dla jednych) / English Channelu (dla innych) - Inbred 29er.

 

a4kd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Wybaczcie obciachowe dodatki z Lidla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

gdzie znaleźć haki od ramy rometa 29er



Swego czasu sam też miałem ten problem. Producent ramy wypiął się na mnie ale na szczęście pasują haki od Kony a konkretnie te

http://www.chainreactioncycles.com/no/en/kona-rear-derailleur-sliding-bb/rp-prod71904

 

Śrub nie ma w zestawie jakby co

 

P1060497.JPG

 

Do tego jeszcze będziesz potrzebował podkładki tego typu (do dostania w sklepach/marketach ze śrubami). Te moje ze zdjęcia trzymają "tak sobie"

i po pewnym czasie musiałem jeszcze zapodać dodatkową blokadę śrubą aby koło nie przesuwało mi się w stronę suportu.

 

P1060500.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wszystko, tak jak dawno temu na samym początku :)
rzecz w tym, że wszystko ewoluuje i takie tam wszelakie stalówki (niekoniecznie 100% 29erowce) lądują tam...
nie wspomnę o solidnej bazie jaką są stali forumowicze :)
Zatem, zapraszamy do "bezkręgowców,singlii, krzyżokołowców, różnokołowców itd itd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...