Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Adamos, postawiłem w trójce najlepszych (i tych pod 29") w domowych ognisku ;)
No i w kolejności estetycznej i ..wagowej: 2060, 2350, 2450g
Jak bym miał wszystkie stalówki główkami ustawić to mi szerokiego kąta w aparacie zabraknie hehehe 

Ty mnie już nie dobijaj swoim koniakiem i tym siodłem (aż dziw, że byłem, bywam przeciwnikiem moro)
i tymi oponami też mnie nie dobijaj

@Porcelanowy a to musi być Roman (jaka ta rama piękna, zaprawdę!)
takie cusik być nie może? http://www.ebay.co.uk/itm/Charge-Cooker-29er-Mountain-Bike-Frame/181420126379?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D22048%26meid%3D7665131260590027300%26pid%3D100033%26prg%3D9537%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D261507138713
albo takie? http://www.ebay.co.uk/itm/Genesis-high-latitude-29er-single-speed-or-geared-17-5-frame-burnt-copper-/251549741513?pt=UK_Health_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP&hash=item3a918871c9

ino zagryź zęby na sucharze na kilka miesięcy i voila! (to nie żarty, sam odmawiam sobie sporo by kupić cokolwiek do bika)

ps: nie chciałbym wprowadzać niepokoi społecznych ale może być tak, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy jakaś 17 romkowa wypłynie na sprzedaż ;)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Siodło może się podobac lub nie, ale naprawde jest wygodne - te same ścieżki, a komfort znacznie lepszy.

Jeszcze tylko ta sztyca i jakieś dobre, węglowe wiosło i rower będzie kompletny na "moje popierdółki".
Zastanawiające, jak pewnie czuje się po dłuższym czasie ujeżdżania przełajki na tych oponach, nawet w zakrętach na luźnych piaskach.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..z tymi siodłami tak jest,
jak mi pękł na środku thoork (większość niestety tak miała) po sadomaso zabawie brązową skórą i pianką EVA wróciłem do wysłużonego Riri wcsa, waży toto 270 gramów, wygląda jak wygląda (niespecjalnie) a co wiosnę muszę poświecić kilka godzin na lanoline, prace kosmetyczne itd za to wygodne jak diabli i ciężko się z nim rozstawać
Te wszystkie deski (slry, fiziki itp) jakoś nie przemawiają do mojej tłustej duupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@Porcelanowy a to musi być Roman (jaka ta rama piękna, zaprawdę!)
takie cusik być nie może? http://www.ebay.co.uk/itm/Charge-Cooker-29er-Mountain-Bike-Frame/181420126379?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D22048%26meid%3D7665131260590027300%26pid%3D100033%26prg%3D9537%26rk%3D4%26rkt%3D4%26sd%3D261507138713
albo takie? http://www.ebay.co.uk/itm/Genesis-high-latitude-29er-single-speed-or-geared-17-5-frame-burnt-copper-/251549741513?pt=UK_Health_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP&hash=item3a918871c9

ino zagryź zęby na sucharze na kilka miesięcy i voila! (to nie żarty, sam odmawiam sobie sporo by kupić cokolwiek do bika)

ps: nie chciałbym wprowadzać niepokoi społecznych ale może być tak, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy jakaś 17 romkowa wypłynie na sprzedaż ;)

Uparłem się na coś polskiego. Na customa mnie nie stać a z produkcyjniaków to mi zostaje w sumie Romek w rozmiarze 17 z racji wzrostu. 

Na razie i jedno i drugie to śpiew odległej przyszłości choć wiem, że mnie nie ominie :)

Myślałem nad ramą GT agressor, ale... zyskałbym tylko główkę ramy bardziej pod obecne standardy a ani z kołem ani z hamulcem bym nie poszalał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servuss,

 

 

Lipę podałem i wkleiłem tam a nie tutaj...zatem w ramach potwórki - HaeL z odzysku(po raz drugi!) tym razem w wersji zasinglowanej:

 

DSC_2033.JPG

 

Junior starszy został zaznajomiony z faktem iż uchwyt do Jego siodełka niebawem trafi na inny rower bo tutaj pasuje jak Tusk Kaczyńskiemu no nie pasuje po prostu ;) Przyjął to z zadziwiającą obojętnością  :thumbsup:

 

DSC_2036.JPG

 

 

Adamos, jest szansa że nie tylko dwa surowe Koniaki przybędą na Paprykarz, ale jak się tutaj komu ręka omsknie to i zjawią się dwa HaeL'e!  :w00t:  :w00t:

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Adamos, jest szansa że nie tylko dwa surowe Koniaki przybędą na Paprykarz, ale jak się tutaj komu ręka omsknie to i zjawią się dwa HaeL'e! :w00t: :w00t:


Coś mi się tam o uszy obiło... :geek:

Ale takiej samej historii jak Twojemu HaeL'owi, nie da się [ot tak] po prostu napisać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kiedyś postaram się ją spisać ;) Ewentualnie opisać obrazkowo :) Zakup, pierwsza miłość, tuning, wysyłka do Paprykarza, powrót na Obczyznę, ex-tuning, sprzedaż, zakup nr 2, druga miłość, tuning, kradzież, odzysk, tuning...niczym w południowoamerykańskymtasiemcu!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak przy okazji Maestro Englisha, bardzom doprawdy jest ciekaw (co mnie męczy od dawna) jak się ma to to połączenie w użytkowaniu:

english-cycles-frc-2.jpg

przecież toż to grubość małego palca, w dodatku jedna śruba, na dole zawias (bo tak się rower składa w pół)
Wielu z nas na pewno wyczuwa wiotkość swoich rowerów (Adamos nie bo ma konę hehehe :* ), a mamy podwójne rurki, układ trójkąta (sztywniejszy bocznie itd), ba! ludziom puszczają haki w romkach a jest tam 4 śruby i kawał blachy.
Ciekawym jak by się ta rama zachowała pod mocną noga na stojąco na pionowej ściance...
Czar prysnąłby w jednej sekundzie? Czy stanąłbym z koparą otwartą i drapiąc po łysinie zastanawiał jak oni to zrobili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Wielu z nas na pewno wyczuwa wiotkość swoich rowerów (Adamos nie bo ma konę hehehe :* ),


Odpowiem Ci w sposób, jak to zwykłem robić na forum, czyli bardzo agresywnie... ;)

walter-white-middle-finger.gif


A na deser taki smaczek od ulubionego 44Bikes (na pierwszym zdjęciu w tle, też coś ciekawego majaczy)

10301454_697945406909721_605542326817292
10441324_697945580243037_325345302350954
10441324_697945580243037_325345302350954
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takim oto czymś jeździłem dzisiaj. nie jest to ta soma z sał francisco raczej :P stalowe to to raczej jest, bo i wygląda i swoje waży. 
jest to jakiś biały kruk wśród rowerów czy jakieś zwykłe coś? :P oprócz napisu SOMA jest jeszcze napis Olimpiad na górnej rurze, ale w necie nic nie umiałem znaleźć.

2m6kbwj.jpg

 

2i0d8go.jpg

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
jest to jakiś biały kruk wśród rowerów czy jakieś zwykłe coś?

 

Nie "ta" Soma (obecna, amerykańska), tylko stara, japońska marka, już nieistniejąca. Tutaj, krótkie wyjaśnienie.

 

Rowery pojawiające się dzisiaj na aukcjach, to przeważnie właśnie takie klasyczne szoski z lat 70-tych i 80-tych, głównie zbudowane z rurek Hi-Tensile, na różnym osprzęcie w zależności od modelu. Niestety nic specjalnego i niewiele warte, ale pojeździć na klasyku zawsze sobie można. :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wydłubawszy podobny model z virtualnej otchłani:

 

6284168304_c0164a2363_z.jpg

 

Znalazłem to-to wpisując Soma Olympiad...ciekawy link do ogłoszenia w gazecie oraz kierki, mostki Nitto Olympiad. Ciekawe czy ma to jaki związek z Olimpiadą w 1964? ;):)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazafaza, właściel mówił, że była naklejka na podsiodłowej rurze z rokiem, ale on coś gadał o tour de france czy cuś w ten desen. może się pomylił, wycisnę to z niego. :P

edit: rzeczywiście, gdy się wpisze soma olympiad to jest tego więcej, dzięki. :P

Edytowane przez zawoduwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe czy ma to jaki związek z Olimpiadą w 1964?

 

Myślę, że to możliwe. Jeszcze kilka lat temu na ramie była widoczna mała część naklejki ( niestety była to taka papierowa i pod wpływem czasu uległa rozpadowi :( ).

 

Była tam data 1964 lub 1984, już nie pamiętam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...