Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim kupisz przyjrzyj się geometrii ramy ... jeśli wierzyć tabelce jest raczej krótka i wysoka - przekrok przy 17,5" wynosi 80,3 cm  - jak to się ma do Twojej długości nóg ? podawałeś 79 ... czyli masz MINUS 1cm luzu ;-)

16" od Radona http://www.bike-discount.de/shop/k1860/a78476/zr-race-29er-7-0.html?mfid=52 jest o centymetr krótsza ale ma 75,2 cm przekroku ... albo 18" http://www.bike-discount.de/shop/k1860/a86713/zr-race-29er-7-1-sl.html?mfid=52 - dłuższy o 2 cm od 17,5 Canyona a przekrok 78,5 cm ...

Edytowane przez bipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w, ale w przypadku canyona trzeba pogodzic sie z czasem oczekiwania, poza tym raczej pogodz sie z tym, ze za taka kase kola w rowerze beda moze nie slabe, ale w mojej ocenie nieprzystajace do reszty roweru...po prostu producenci oszczedzaja tam, gdzie klient mniej dociekliwy nie zaglada, a ze ten woli z tylu dobra przerzutke, to jest jak jest

 

spec za te kase to troche placenie za napis, a ze nie jest to topowy model to i tak cudow nie uswiadczysz, choc przynajmniej masz jako taka gwarancje, ze nie bedzie wpadek, ktore zdarzaja sie tym bardziej budzetowym

 

Można spróbować sobie skonfigurować samemu rower:

http://www.rosebikes.com/article/rose-mr-ride-2/aid:586323

dopasować za niewielką dopłatą lub w cenie siodełko, zmienić koła itd.

Jeśli mimo to istnieje potrzeba wymiany jakichś elementów to można u nich zamówić cokolwiek co mają w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Nie chce zakładać nowego tematu, więc podłącze się pod ten :)

 

Szukam roweru max do 7000 zł i zainteresował mnie ten model: http://motolandrowery.pl/index.php?route=product/product&product_id=154

 

Aktualnie jeżdżę na Unibike Expercie 2011 :) i szukam, czegoś 29cali :) jeżdżę maratony (Golonko, Grabek) oraz zawody XC, moja waga 88 kg

 

Warto pomyśleć nad tym fullem ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

nie chcąc zaśmiecać forum nowym tematem postanowiłem skorzystać z tego - pytanko - Planuję zakup Canyona z kolekcji 2014 i zainteresowałem się dwoma modelami: 

1. Grand Canyon AL SLX 8.9 - http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3175

2. Grand Canyon CF SL 6.9 -   http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3169

jest jeszcze porównawczo Radon Zr Race 8.0 2014, którego nie ma jeszcze w dostępności, ale raczej go chyba odrzucę z racji chyba lepszej ramy w Canyonie - prosze niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę???

Który z tych modeli wybrać????

O sobie mogę powiedzieć, że jeżdżę w wiekszości rekreacyjnie " dla siebie", bez skakania oraz męczenia w ciężkich górskich warunkach ( raz  w roku wyjazd  w góry) - około 2000 km w sezonie. W przyszłości chciałbym wystartować w zawodach amatorskich MTB, ale to też dla samego siebie niż ogólnych wyników sportowych. Mam 192 cm wzorstu oraz 109 kg wagi, więc raczej klasyfikuję się pod tych większych. I tutaj również pytanie- planuję zrzucić wagę do 95 kg i czy w obecnych warunkach Carbon jest dobrym pomysłem (Canyon podaje limit wagowy do 120 kg) oraz proszę podpowiedźcie czy rama w rozmiarze L jest dla mnie dobra w Canyonie, a w Radonie 20". 

Przepraszam za ten ciut przy długi post, mam nadzieję że ktoś będzie w stanie poratować dobrą radą - za co z góry mocno dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za te info - tylko, że  AL 6.9 już chyba trochę różni sie kontrukcyjnie od serii AL SLX ( np. brak maximusa - pytanie czy to nie jet tylko chwyt marketingowy), ale przynajmniej będę wiedział, żeby unikać Foxa bez Kashimy ( nie wiedziałem, że tak bardzo wpływa na pracę), więc może jednak Radon z SID-em i wymienic koła na lżejsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh faktycznie, wiadomo człowiek chce jak najlepiej i dalej jestem w kropce. Pewnie i tak, któregokolwiek z tych rowerów bym nie wybrał, będę zadowolony przesiadając się z unibike experta 26, ale naprawdę dziękuję mocno nabiał za cenne informacje - przydadzą się przy zakupie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kol w tanszym modelu, a jaki jest sens? zdecydowanie wiekszy, niz zakup kierownicy za >300zl, tylnej przerzutki >x9/xt i wielu innych zmian, ktore wiekszosci osob wydaja sie optymalnymi modami

 

jak istotny w tym wszystkim jest przebieg? rownie dobrze moznaby stwierdzic, ze robiac 2k rocznie pozbawiony sensu jest w ogole zakup sprzetu za 7k, ale jesli kogos stac, to niech smiga nawet na ramie za 2x wiecej i pozlacanych zebatkach

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kol w tanszym modelu, a jaki jest sens? zdecydowanie wiekszy, niz zakup kierownicy za >300zl, tylnej przerzutki >x9/xt i wielu innych zmian, ktore wiekszosci osob wydaja sie optymalnymi modami

 

To, że sens jest większy niż wymiana przerzutek to banał, ale czy  koła Mavic i DT Swiss z tych

rowerów są złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nabial 

 

ok - tylko czy dla kogoś kto się nie ściga te koła będą stanowiły problem ? Są mało wytrzymałe ? są mało sztywne ? piasty nie trzymają szczelności i wymagają częstego serwisu ? czy też po prostu "nie są najlżejsze" więc wymagają włożenia większej siły aby przyspieszyć ... w wyrobieniu kondycji to moze nawet pomóc ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test kol masz na team29er, ja smigam na nich tylko okazyjnie przy okazji objazdowek rowerow testowych i uwazam, ze odpowiednie sa do roweru na poziomie osprzetu typu tora + grupa x5/deore, a to, ze laduja one w lepiej wyposazonych rowerach, bo producenci musza na czyms oszczedzic (klient woli fajna przerzutke z tylu), to optymalnym i swiadomym wyborem najczesciej jest wziecie roweru ponizej budzetu i upgrade kol, ktorych zmiana daje bardzo duzo

 

wyznaje zasade, ze jesli z przodu mamy rebe i/lub karbonowa rame, to kola MUSZA byc przynajmniej za 2k, bo inaczej nie ma to zadnego sensu....cos jak kompaktowe auto z silnikiem 200km i oponami 175x65mm - brak konsekwencji i regula najslabszego ogniwa

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...