Skocz do zawartości

[tarczowki] shimano deore m475


kefas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam hampel mechaniczny shimano deor m475 i problem w tym ze jak zamontuje go ,wszystko ladnie naciagne linki w hamplu i w klamce to na tyle hamulec ten nie zatrzymuje kola, jedynie go spowalnia przy tarczy 160 na przodzie lepiej ogolnie ale tez nie blokuje tak kola zeby mogl ustac na przednim kole , tarcza na przodzie 180

klockow jest okolo 60%

 

ten hamulec da jakos sie zrobic zeby normalnie hamowal ,bo w tym wypadku on jest gorszy od v braka za 15 zl :| ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego hampla na baaaaaaaardzo cienkich już klockach i działa świetnie.

Problem tkwi na 99% w ustawieniu/wyregulowaniu zacisku względem tarczy.

Często gęsto bikerzy nie uzdolnieni mechanicznie przykręcają ten zacisk patrząc na równe ustawienie śrubek w adapterze , podczas gdy powinni zwracać uwagę na równoległość klocków do tarczy.

Przerabiałem ten temat wielokrotnie i wiem na pewno , że równe ustawienie względem adaptera nie wróży dobrego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili z tyłu.

Niebawem wędruje na przód , po wymianie klocków i zakupie tarczy 180mm.

Pamiętaj , że odległość klocków od tarczy to drugorzędna sprawa , najważniejsze jest ich równoległe ustawienie względem tarczy.Dopiero potem ustawiasz prawidłową odległość.

No i nie spodziewaj się od razu brzytwy , bo klocki muszą się dotrzeć do nowego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

pojezdzij troche i dotrzyj caly hebel.

z 200 km pojezdzisz i skutecznosc hebla powinna znaczaco sie poprawic, no a poprawna regulacja to podstawowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzij troche i dotrzyj caly hebel.

z 200 km pojezdzisz i skutecznosc hebla powinna znaczaco sie poprawic, no a poprawna regulacja to podstawowa sprawa.

 

 

TO w sumie za kazdym razem kiedy cos sie ustawia w hamplu ,chodzi o klocki to zawsze je trzeba dotrzec po nowym ustawieniu ?

 

klockow jest okolo 60% to myslalem ze sa dodarte ...

 

a w tym hamplu gdzie jest srubka do nastawienie klockow i jak mam sprawdzic czy klocki sa prawidlowo wzgledem tarczy?

 

a dzis zauwazylem jescze jedno

znalazlem stara tarcze grimeca 160 i wlozylem ta grimeca za miast magury,chcialem sprawdzic jak chodzi i o dziwo hamulce o wiele lepiej hamuje , fakt ze jest lekkie tarcie bo tarcza ma bicie ale jak nacisne na max klamke to kolo prawie zablokowane , i nie musialem nic ustawiac z klockami ,poprostu zalozylem adapter i hampel a z tarcza magury to jak zaloze to trzeba ustawic klocek bo jest duze tarcie i jak nacisne klamke to slaba sila jjest ;/

 

grimeca ogolnie lepsza jest niz magura ? nie wiem jak sprawidzic czy tarcza jest tlusta ale jak dotykam to wyddaje mi sie ze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do mnie to powalczymy z tym hamplem :))

A poważnie to u mnie jeżdził z tarczą Julki , teraz śmiga z dyskiem Win Zipp , a działanie to samo.

Tak wiec marka tarczy nie gra roli , natomiast jej zasyfienie tak.No i jaszcze kwestia przegrzania dysku , czy aby twój nie jest lekko foletowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG
TO w sumie za kazdym razem kiedy cos sie ustawia w hamplu ,chodzi o klocki to zawsze je trzeba dotrzec po nowym ustawieniu ?

 

 

nieee... tylko przy nowych klockach. sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do mnie to powalczymy z tym hamplem :))

A poważnie to u mnie jeżdził z tarczą Julki , teraz śmiga z dyskiem Win Zipp , a działanie to samo.

Tak wiec marka tarczy nie gra roli , natomiast jej zasyfienie tak.No i jaszcze kwestia przegrzania dysku , czy aby twój nie jest lekko foletowy??

 

 

kurde zaba :D z checia bym wpadl pokombinowac cos ale zeby to chociaz bylo 30km a nie 300 :D

 

a lekko fioletowy to chodzi czy tarcza nie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A wiesz ile ma przebigu ta tarcza? Tarcza powinna wytzrymać od 10 000- 15 000 km.

 

 

niestety nie wiem jaki ma przebieg

kupilem ja na allegro za 15 zl i sprzedajacy mi powiedzial ze jest w dobrym stanie i jeszcze sie bedzie nadawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...