Skocz do zawartości

[Lista modeli] Amortyzatory Rock Shox z ostatnich lat


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postanowiłem zmienić w najbliższym czasie amortyzator na inny nowy lub używany. Ma to być amor firmy Rock Shox. Pierwsze pytanie jakie sie pojawia. Który model wybrać. Wchodzę na stronę producenta, zakładka "forks". I przeglądam... I nie mogę znaleźć różnych, amortyzatorów jak np. słynny pike, tora czy dart. Chciałbym wybierać z pełnej oferty a nie kilku modeli.

 

Czy wie ktoś gdzie znajdę dokładną listę amortyzatorów przednich, tej firmy z ostatnich 2-3 lat ? (A jakby jeszcze do każdego modelu były opisy, specyfikacje techniczne to normalnie miodzio by było :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz Pike bo jakiś debil z RS wycofał go z oferty :wallbash:Kiedy to zobaczyłem jakiś czas temu to kopara mi opadła, ale jak widać ja mam trochę inne zdanie w kwestii tego co powinno być w ofercie niż Rock Shox.

 

Kolejna kwestia: po co Ci oferta z kilku lat skoro w Polska i tak był wycinek tego co było w oficjalnej dystrybucji najczęściej rozmieszany z widelcami OEM, które w ogóle nie powinny były być dostępne w detalu :)

 

Spisu jako takiego nie znajdziesz, ale szukaj po stronach rowerowych testów różnych roczników danego modelu to będziesz miał punkty odniesienia do tego jak przez lata zmieniała się kolekcja oraz opinię co było ok a co było nie halo.

 

No i na koniec: nie sugerują się stroną Rock Shoxa bo ja nie przypominam sobie żeby w Polska oferta Charuckiego kiedykolwiek pokryła się z tym co jest na stronie SRAMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz wybierać "z pełnej oferty modeli" - jesteś tak samo zainteresowany zakupem widelca bardzo budżetowego jak i najwyższego modelu innej linii?

Na stronie rs jest pełna oferta produktów na dany rok. Wybierać możesz, w Polsce kupić niekoniecznie - z harfopowodów wspomnianych powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu z pełnej oferty ? Nie chce żeby mnie ominął jakiś ciekawy model, ot przyczyna. Jestem zainteresowany tym żeby przeglądnąć wszystkie modele RSa z ost 2 lat i wybrać ten złoty środek dla mnie. Nie wykluczam niższych ani wyższych modeli. Interesuje mnie właśnie coś pokroju pike, sektor. Na dzień dzisiejszy myśle o sektorze. I jeśli nic ciekawszego od RS'a nie bedzie to pewnie padnie na niego :)

A nie kryje że fajnie by było poznać wszystkie modele :) Zawsze to jakaś wiedza, niestety ten rozrzut w internecie powoduje że co jakiś czas zdarza sie sytuacja: oo, jakiś amorek ?nie słyszałem o nim jeszcze (i nie mówie tu o nowo powstałych, tylko starych).

 

Ew. Czy mogę gdzieś znaleźć ofertę RS'a z poprzednich lat ? Jakoś nie mogę się dokopać na stronie srama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze:znajomość CAŁEJ oferty w niczym Ci nie pomoże jak nie będziesz w stanie kupić danej specyfikacji :) Proponuję abyś określił nie model tylko kryteria któresą dla Ciebie ważne czyli np oś 20 mm, skok, jakie tłumienie etc i dopiero potem szukał widelców pasujących do profilu, ale takich które są fizycznie dostępne. Jeżeli zapętlisz się na czymś czego nie da się kupić to tylko stracisz masę nerwów i czasu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam przypadek co kolega, który zakładał temat. Chce zmienić swoją gile na RSa albo jakiegoś foxa. W przypadku mojej wagi to 50 kg więc musiałby być powietrzny którego dostosuje do swojej wagi. Rozważam kupno recona golda, albo reby. W przypadku recona golda będzie to chyba solo air bo nie wiem czy robią dual air a reba oczywiście dual air. W swoim mieście mam dilera RSa recon gold solo air tam kosztuje 1200 zł ale na pewno opuści bo cena jest nie na miejscu. Reby tam nie widziałem ale podejrzewam że będzie bardzo drogo. Budżet to 1000 zł może troszke mniej zobaczymy co będzie bo amortyzator chce kupić po świętach. Reby jakieś oczywiście w dobrym stanie chodzą + 1000 zł ale znajdzie się od czasu jakiś w dobrym stanie ponżej tysiaka. Czy opłaca się dołożyć trochę do tej reby (100, 200) może czasami wcale żeby mieć tego dual aira czy zostać przy reconie z solo airem. A może jakiegoś foxa? Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...