dpb Napisano 11 Listopada 2011 Napisano 11 Listopada 2011 Witam Jak w temacie jaką spinkę polecacie, i jeszcze pytanie o alternatywny łańcuch ponieważ nie jestem z niego do końca zadowolony.
lyndowss Napisano 11 Listopada 2011 Napisano 11 Listopada 2011 każda będzie dobra. najlepsza SRAM'a bo nie ma problemu ze zdejmowaniem jej. nawet przy usyfionym łańcuchu. Pamiętaj, żeby była na taką samą ilość przełożeń. Dlaczego nie jesteś zadowolony?
Mod Team michuuu Napisano 11 Listopada 2011 Mod Team Napisano 11 Listopada 2011 Zdecydowanie spinka conexa, przy brudnym łańcuchu sram rozpina się bardzo opornie .W desperacji do rozpięcia spinki srama użyłem skuwacza.
marpok Napisano 11 Listopada 2011 Napisano 11 Listopada 2011 Lapiesz lancuch z dwoch stron sciskasz do siebie i spinka nie mal sama wyskakuje ...sram to dobre spinki
dpb Napisano 11 Listopada 2011 Autor Napisano 11 Listopada 2011 Dlaczego nie jesteś zadowolony? mam wrażenie że jest, nie wiem jak to najlepiej opisać podatny na skręcanie boczne.
ILC Napisano 11 Listopada 2011 Napisano 11 Listopada 2011 Eeeeee, przecież łańcuch nie kręci się na boki, to już wyższy model łańcucha shimano i ja bym go zostawił, może kaseta albo korba go nie przyjęła jeżeli był zakładany do starego roweru.
dpb Napisano 11 Listopada 2011 Autor Napisano 11 Listopada 2011 Rower "ma przejechane" 650 km, może jeśli chodzi o ten łańcuch to szukam dziury w całym? Spinka którą znalazłem wygląda następująco : http://allegro.pl/sram-powerlock-spinka-srebrna-do-lancucha-10-rz-cr-i1890004625.html tylko ta cena!! Dlatego muszę się poradzić bo za kawałeczek metalu to już sporo.
Czyzby Napisano 11 Listopada 2011 Napisano 11 Listopada 2011 SRAM to dobre spinki, ja bym jednak Tobie zdecydowanie polecał ConneX Link Wippermanna - o wiele lepiej spisuje się w błocie i syfie (tzn. rozpina się i zapina bezproblemowo).
karbeti Napisano 12 Listopada 2011 Napisano 12 Listopada 2011 Wyczytałem że czarne Sramy na 10 rzędów są jednokrotnego użytku - bez sensu ale tak jest. http://www.mbike.pl/Spinka-do-lancucha-Sram-Power-Lock-10b(4,9124,10600).aspx
krzysq Napisano 13 Listopada 2011 Napisano 13 Listopada 2011 Toż to przecież mija się z celem. A ja wczoraj byłem w serwisie, chciałem założyć spinkę. SRAM niestety wchodził bardzo opornie, a po założeniu (trochę na siłę) nie dało się jej rozpiąć. Więc serwisant użył rozkuwacza i założył mi coś podobnego do tej: http://allegro.pl/spinka-shimano-do-lancucha-z-przerzutkami-6-7-8rz-i1919881088.html
Mod Team michuuu Napisano 13 Listopada 2011 Mod Team Napisano 13 Listopada 2011 Dlatego conex wippermanna rządzi.
lyndowss Napisano 13 Listopada 2011 Napisano 13 Listopada 2011 Dokładnie, dlaczego? Tą Shimano'wską spinkę jest strasznie trudno rozpiąć. W dodatku po kilku rozpięciach mi się połamał ten sztywny element. Przy ściąganiu musisz użyć takiej siły, że ten sztywny element z dwoma sworzniami nie wytrzyma długo. Spinka SRAM'a jest bardzo wygodna i łatwo ją się zdejmuje. Wystarczy złapać z obydwu stron. Nawet jeżeli nie potrafisz tego zrobić rękoma kombinerkami zrobisz to w 3sek. Kiedyś tak zrobiłem, bo nie mogłem coś rozpiąć, a dawno nie rozpinałem i chyba jakiś słaby dzień miałem. Po zdjęciu się zorientowałem, że wciskałem palec tak, że uniemożliwiło mi to zdjęcie spinki. Każdemu może się czasami taka wtopa zdążyć.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.