Skocz do zawartości

[trójmiasto] Rower na ramie Radon ZR Race 6.0 18"


piotrek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie wiem czy w dobrym dziale piszę, ale stwierdziłem że w ten sposób dotrę najszybciej do osób docelowych;)

Interesuje mnie osoba, która posiada rower złożony na tej ramie, bo mam ochotę na ten rower, ale nie mam możliwości przymiarki. Jedyny sklep, który sprzedaje te rowery jest w opolu.. Rozmiar ramy musi być 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie do takiej przymiarki to i Cube się nada. Porównaj geometrie Radona i Cube różnice są minimalne.

 

Nad tym też już myślałem ale miałem nadzieje, że może akurat na miejscu ktoś ma taką ramkę. Z tego co znalazłem to najbliżej Cuby LTD Pro i Team. efektywna długoś rury górnej taka sama. Z przodu Cube 0,5 cm krotszy, rura podsiodłowa krótsza o 1 cm i inne kąty. Nie są do identyczne ramy, ale w ostateczności to byłboby jakies rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej przymiarce nie ma to większego znaczenia, przecież nie będziesz robił wielu kilometrów. Nawet jak kupisz radzia to i tak czeka Cię ustawianie sztycy i siodła aż się dopasujesz.

 

To tak, z tym że nie zawsze pozycje da sie dopasować. Boję się zbytniego pochylenia, moje plecy nie są w najlepszym stanie i długotrwała wygieta pozycja mogłaby troche walic po kregoslupie. Wiadomo, można trochę podnieść pozycję (mostki podkadki, kiere ze wzniosem) ale wolałbym kupić rower z dobra dla mnie geometria a nie niedopasowany i dokonywac wszelkich starań żeby to zmienic. Tym bardziej, że ten radon jest w praktycznie takiej samej konfiguracji na innej ramie Radon Zr team 07. Tam rama jest krotsza i Ht dłuższe, także pozycja dużo bardziej wyprostowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Radon'a ZR Race'a, z tym że do tej pory nie dopatrzyłem się numeru wersji ;) Rozmiar ramy 19,5", także nie wiem czy moja wypowiedź Cię zainteresuje. Co już moge stwierdzic, to na pewno to, że jest to "krótki" bike. Efektywna długośc rury górnej wynosi 595 mm. Mimo przekręcenia obejm manetek i hampli bardziej do dołu oraz przesunięcia siodła maksymalnie do tyłu nadal wydaje mi się trochę za krótki. Poza tym kąt rury sterowej wynosi 69,5 stopnia, a zatem jest to rower bardziej zjazdowy. Skoro Twoje plecy nie są w najlepszym stanie,a nie chcesz dokładać do interesu, to proponuje poszukać czego dłuższego (Trek, Scott). Jednakże jak napisałem na początku mojego postu, doświadczenia swoje oparłem na nieco większej ramie. Nie wydaje mi się jednak żeby w rozmiarze 18" nastapiła duża zmiana w geometrii ;)

 

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Radon'a ZR Race'a, z tym że do tej pory nie dopatrzyłem się numeru wersji ;) Rozmiar ramy 19,5", także nie wiem czy moja wypowiedź Cię zainteresuje. Co już moge stwierdzic, to na pewno to, że jest to "krótki" bike. Efektywna długośc rury górnej wynosi 595 mm. Mimo przekręcenia obejm manetek i hampli bardziej do dołu oraz przesunięcia siodła maksymalnie do tyłu nadal wydaje mi się trochę za krótki. Poza tym kąt rury sterowej wynosi 69,5 stopnia, a zatem jest to rower bardziej zjazdowy. Skoro Twoje plecy nie są w najlepszym stanie,a nie chcesz dokładać do interesu, to proponuje poszukać czego dłuższego (Trek, Scott). Jednakże jak napisałem na początku mojego postu, doświadczenia swoje oparłem na nieco większej ramie. Nie wydaje mi się jednak żeby w rozmiarze 18" nastapiła duża zmiana w geometrii ;)

Zapomniałem wspomnieć, że mam 183 cm wzrostu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Radon'a ZR Race'a, z tym że do tej pory nie dopatrzyłem się numeru wersji ;) Rozmiar ramy 19,5", także nie wiem czy moja wypowiedź Cię zainteresuje. Co już moge stwierdzic, to na pewno to, że jest to "krótki" bike. Efektywna długośc rury górnej wynosi 595 mm. Mimo przekręcenia obejm manetek i hampli bardziej do dołu oraz przesunięcia siodła maksymalnie do tyłu nadal wydaje mi się trochę za krótki. Poza tym kąt rury sterowej wynosi 69,5 stopnia, a zatem jest to rower bardziej zjazdowy. Skoro Twoje plecy nie są w najlepszym stanie,a nie chcesz dokładać do interesu, to proponuje poszukać czego dłuższego (Trek, Scott). Jednakże jak napisałem na początku mojego postu, doświadczenia swoje oparłem na nieco większej ramie. Nie wydaje mi się jednak żeby w rozmiarze 18" nastapiła duża zmiana w geometrii ;)

 

 

Zapomniałem wspomnieć, że mam 183 cm wzrostu ;)

 

Dzieki za odp, zapomnialem co prawda juz o tym temacie, a rower juz dla siebie znalazlem:)

 

(takze mozna zamknać temat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...