Skocz do zawartości

[SPD]Jakie najwytrzymalsze?


Grand231

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 540tki od maja. Moje pierwsze spd. Zrobiłem na nich niecałe 2 tys. km a na początku jesieni zaczęły mi trzeszczeć. Wpierw myślałem, że to buty. Jednak po zmianie na nowe obuwie trzeszczenie wróciło po jakimś czasie. Pewnie to coś na linii bloki-pedały. oczywiście, co jakiś czas i tak czyszczę pedały pędzelkiem i spryskuję lekkim smarem do łańcucha. Luzy prawo-lewo spore, ale można się do tego przyzwyczaić przy wypinaniu.

Jeśli kiedyś będę myślał o 2giej parze, zastanowię się nad XTR. Czasem warto sięgnąć do WZORCA, o ile ma się na to kasę :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to Panowie, co radzicie?

miałem cranki egg beater c, urwałem skrzydełko, zajechałem łożyska, wypadła ośka, wszystko w pół sezonu

sh 540stki łapały szybko luz, a nie lubiłem go kontrować

looki quartz, dobre, lekkie, ale po mocnym sezonie zajechane

biorę pod uwagę timy,nowe xt, quartze

wolałbym się zmieścić w około 250 zł

 

no i nie ukrywam, że skłaniam się ku time rock atac, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem xtry wszyscy chwalą, ale nie ma na nie miejsca w budżecie. a Timy jakie? czy ten model się nada? http://ctbike.pl/time-roc-atac-pedaly-mtb.html

U mnie quartze po sezonie (dla mnie sezon trwa gdy nie ma śniegu), wielu tysiącach km, minimum 10 kkm skrzypią jak głupie, będę się starał je reanimować, bo mam jedne w wersji pierwszej wadliwej prawie nowe, więc będę próbował przełożyć z nich ośkę i bebechy do tych w wersji dobrej, ale zajechanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT.

Jeżeli byłoby zapotrzebowanie na takie klucze to mógłbym przy najbliższej okazji wykonać kilka sztuk kluczy do tego pierścienia, w stali. W bardziej przyjaznej cenie (~10zł).

Oryginał wygląda tak.

Zrobić mógłbym w ten sposób. (na zdjęciu klucz do odkręcania podobnego pierścienia z tworzywa w pedałach shimano).

Do tego celu potrzebuje takiego pierścienia (do wykonania pomiarów). Ew. jakiejś chętnej osoby z dostępem do suwmiarki i z umiejętnością posługiwania się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę od 6-ciu lat na Time alium Atac (mam 2 komplety), jeden przebieg 50 tyś , drugi ok 10 tyś oba działają bez zastrzeżeń, w tym starszym trochę wytarły się sprężyny , ale nadal trzyma, niestety bloki wytrzymują ok 20-30 tys (więc trzeba czasem dokupić komplet po wytarciu).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się dopiszę do peanów o Time. Moje Aliumy (czyli najbardziej podstawowy model) mają ze 20 kkm przebiegu i wciąż działają dobrze. Jedyne co, to zgubiłem jedną zaślepkę ośki oraz rozpękł się na jednym pedale pierścień uszczelniający od wewnętrznej strony. Pierwszy serwis przeszły zeszłej jesieni - były ledwie wyczuwalne luzy na ośkach, pomyślałem, że to może łożyska, więc się szarpnąłem na całe 20 zł na nowe (aż tyle, bo porządne, japońskie - innych nie mieli od ręki ;-)). Po wymianie luz dalej jest, widać tak ma być, w sumie w niczym to nie wadzi. Następne też kupię Time.

Aha, mam nieco rozwalone kolana i duży luz roboczy działa na nie zbawczo, żadnych negatywnych skutków w porównaniu do platformami. Po jednej przejażdżce na Shimano parę lat temu czułem to w kolanach od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looki z wersji <2009 rozkręcone, będą dawcą osi i łożysk. Oby nie padło łożysko igiełkowe bo ono jest nabite w środku korpusu i nie wiem jak i czy da się je wymienić. Jeszcze pytanie czy stara wersja quartzów będzie kompatybilna z nową. Jest nadzieja że wydłużę im żywot. A jak nie to będę miał dylemat czy quartze na sezon czy timy na lata, bo do quartzów mam nowe bloki i by znowu buty były niekompatybilne z rowerami.

 

ktoś jeździł na tych roc atac?

są dużo gorsze od roc atac s lub xs?

nigdzie nie mogę tego doszukać ani na mtbr ani na singletracku nie ma konkretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...