Skocz do zawartości

[rowet] Trek 3700


timex550

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Treka 3700 już trochę czasu. Rower kupiłem za 1200 zł (katalogowa cena to 1500 zł) w Bikershopie w Katowicach. Zapłaciłem, zrobili mi jeszcze regulacje i w drogę. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne - rower jest dość szybki, zwrotny i doskonale trzyma się nawierzchni.

 

SZOSA Według producenta Trek 3700 należy do kategorii "Sport MTB". Na szosie sprawuje się całkiem nieźle. Siodełko jest wygodne, a kierownica w miarę wysoko, przez co możemy przyjąć wygodną pozycję. Amortyzator jest wprost idealny do takiej jazdy - nawet ustawiony na max. miękkość pozostaje twardy i ugina się może 2 cm.

 

MIASTO Ten rower jest wprost idealny do miasta. Jedzie się wygodnie, hamulce działają jak należy, a amor wybiera większe krawężniki. Jeżeli jeździmy po mieście spore odległości, to Trek 3700 sprawdzi się znakomicie.

 

W TERENIE Uwielbiam szaleć po lesie. Na Treku trzeba jednak trochę przyhamować. Głównie chodzi tu o amortyzator - Sr Suntour XCT V3 80mm - który jest nieziemsko twardy i ma spore trudności w terenie (dodam, że mam ustawioną max. miękkość i ważę 75 kg). Nie łapie prawie żadnych małej i średniej wielkości przeszkód (np. korzenie), a na większych nierównościach ugina się może 4 cm (o ile nie jedziemy za szybko). Na szybsze zjazdy Trek 3700 raczej się nie nadaje (jeżeli nie zmienimy amortyzatora). Inaczej sprawa ma się z podjazdami. Tutaj rowerek radzi sobie wyśmienicie za sprawą zębatki "Super Low" na kasecie. Prawie nie czujemy, że jedziemy pod górkę.

 

OCENA 3/5

 

PODSUMOWANIE Jeżeli chcesz odrobinę poszaleć na rowerze, a zdecydowałeś się na wybór Treka 3700, to musisz się liczyć z koniecznością wymiany amortyzatora na inny (na tym niewiele zdziałasz). Natomiast jeśli Trek 3700 ma ci służyć do bardziej rekreacyjnych celów, to jak najbardziej polecam.

 

PS. Dziękuję z lekturę. Jest to mój pierwszy tekst na tym forum, więc dajcie znać jak Wam się podoba taka forma pisania testów i co mogę zmienić.

Nie zapomnijcie dodać swojej opinii o samym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...