Skocz do zawartości

[tarczowki] wiz zip prosze o porade


Gość asas

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak; mialem na oku hamulce shimano deore 525, niestety one kosztuja 600zl, liczac wysylke i skrocenia przewodow. Na allegro sa hamulce win zip za 249zl przod i tyl, do tego trzeba kupic klamki, myslalem nad tektro carbonowe za 135zl. Razem z wysylka byloby ok 400zl, a wiec zaoszczedzilbym 200zl. Nie wiem co mam robic czy kupic te win zipy czy uzbierac na shimano... Zastanawiam sie tez czy potrzebne mi sa takie hamulce jak shimano, nie jezdze zawodowo, ani tez bardzo duzo.Czy jest bardzo duza roznica pomiedzy win zip z tarcza 203mm zprzodu i 180mm z tylu a shimano z tarczami 160mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować klamki carbonoe z Tektro które są warte ponad polowe ceny hamulców to sobie odpuść.. weź porządne klamki z Avida FR5 za 50-60 zł i będą hamować lepiej od Tektro.

Co do hamulców to porównujesz mechaniki i hydrauliki. Winzipy zawsze będą gorsze od tych Deore ale nie jest ci potrzebna aż taka siła i spokojnie wystarczy ci zestaw 180/160 z Winzip'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za odpowiedz. A jeszcze taka sprawa, bo wiele razy spotkalem sie z terminem modulacja, ale nie wiem co to znaczy. Co oznacz ze hamulec ma dobra modulacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze taka sprawa. Czy te hamulce shimano to sie trudno je montuje? Czy trudno sie ustawia? I czy sa one wytrzymale na uderzenia mechaniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje się je bardzo prosto (tak jak mechaniki, tylko że linek się nie wpycha do przelotek), z ustawieniem nie ma problemów - tłoczki same się dostosowują.

Wytrzymałe IMO są - mam je od ponad pół roku, eksploatowane dość mocno i nic im nie dolega - przy tarczy 160 mm oczywiście. Do DS, DJ i AXC, spokojnie nawet tylko na przodzie wystarczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica naturalnie jest. Pamietaj że im wieskza tarcza tym bardziej amortyzator łapie luzy! Ja na twoi mmiejscu brałbym V-ki Avida albo Vke na tył i 525 czy 535 Deore na przód na tarczy 160. nie wiem ile chces zna to przeznaczyć kasy. napisz cos wiecej o tym w jaki mterenie najczescieś smigasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość_giz_*

Witam!

Mam podobny problem z hamulcami.

 

Zastanwiam się nad kupnem hamulców tarczowych, do niedawna brałem jeszcze pod uwage deore 535, ale kiedy zobaczyłem ostatnie promocje na allegro zacząłem sie zastanawiać czy warto dokladac drugie tyle zeby miec te deorki. Sami zobaczcie i powiedzcie co o tym myślicie:

 

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=85826006

 

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=83884135

 

3.mysałem jeszcze o tym zeby kupic te Win Zipy z tarczami 180 mm, za 30 zł wiecej jest taka mozliwosc, moze to jest dobre rozwiązanie?

 

W obu przypadkach dokupilbym jeszce klamki avid FR 5, za okolo 65zł mozna dostac na allegro. No i oczywiscie jeszcze linki i pancerze...no mysle ze za 40-50zł moznaby skompletować.

 

Aha, jezdze raczej niezbyt agresywnie, ale raczej wolabym tarcze ze wzgledu na wieksza niezaleznosc od warunkow atmosferycznych.

 

Proszę o pomoc w wyborze, bo o ile o tych winzipach troche tam czytałem to na temat NEXAVE, poza tym ze sa to hamulce raczej miejskie nic nie wiem, troche przypominaja mi budowa deore 475, ale moze sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...