Skocz do zawartości

[adapter] przejście z rury sterowej 1" na 1 1/8"


mrmorty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Witajcie

Co jakiś czas wraca do nas temat wymiany amortyzatora. Często w starych rowerach mamy amortyzator ze sterami klasycznymi i rurą sterową na 1". Jeśli chcemy zainwestować w rower z różnych powodów(sentyment itd) to nie mamy zbyt dużego wachlarza wyboru - jakieś Zoomy, Gile itd.

Można to obejść

tworząc adapter sterów:

 

adapter sterów

 

Oczywiście potrzebujemy dwa takie adaptery. Po wykonaniu zostaje nam tylko kosmetyka - wycięcie obejścia rury górnej/dolnej

Przedstawiony rysunek dotyczy pomiarów mojej główki ramy i jak wiadomo można tutaj zmieniać wartości tak by dopasować pod swoje potrzeby.

Należy pamiętać że w przypadku innych wymiarów w waszej główce ramy jedna wartość nie może być zmieniana - strona z której wbijamy stery. Sugeruję by przed udaniem się do tokarza zakupić stery, pomierzyć i dopiero działać

Powodzenia wink.gif

 

i byłbym zapomniał - adapter nabijamy na główkę ramy - nie ma tu potrzeby spawania!

 

Co do pomysłu - zazwyczaj ludzie pytają o możliwość przeróbki starych rowerów by włożyć doń coś działającego(mam na myśli amortyzator). Nikt nie będzie w ten sposób przerabiał ramę która będzie piękną wyścigową maszyną i wkładał tam Sida. Mój rower tak przerobiony co prawda służy mi do maratonów i treningów ale to tylko z tego powodu że składam sobie maszynę do FR/DH plus szosówka i to pochłania mi całość wolnych środków. Jeśli chcemy niewielkim kosztem(20 zł u tokarza i 15 min czekania) zrewitalizować stary rower i nie boimy się że rower stanie się troszkę bardziej nerwowy na płaskim i na zjazdach to można działać. Do toczenia polecam zwykłą stal konstrukcyjną lub mosiądz jak ktoś potrzebuje lansu.

 

Podziękowania Długiemu za pomoc z rysunkiem i pomysłem(autor rysunku) i Franiowi za pomoc ze zdjęciem, choć i tak twierdzę że jesteś łobuzem wink.gif

 

Przycinam i zamykam temat.

Wszelkie pytania na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...