Skocz do zawartości

[rower] Giant Yukon FX3 by Pichu


Pichu

Rekomendowane odpowiedzi

A mój rower? Jest ok. Rama dobrana dobrze, lampka micro z przodu, druga z tyłu. I torebka Topeak Micro po siodełkiem. Czyli standard MTB :thumbsup:

Lenar nie ośmieszaj się, co to w ogóle jest standard MTB? Dawaj dalej, napisz jaki jest standard wyposażenia szosy. Rozumiem że komuś może się nie podobać, od tego jest forum żeby komentować, szczególnie że chłopak sam pokazał rower. Niestety forma wypowiedzi niektórych jest bardzo niskich lotów. Na forum przoduje jakiś obraz jak powinien wyglądać rower, najlepiej ja nie będzie odblasków, torebek, lampek, błotników ...itp. Ile przypadków na forum kiedy ktoś zdejmuje rogi i traci na komforcie żeby wylajtować rower. Rozumiem, są różne sytuacje i każdy oczekuje czego innego ale doradzanie zdejmij to, to i to bo obciach... Napiszę jeszcze raz coś co już się przewinęło, rower jest dla mnie a nie na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lenar- Forum jest po to ,aby prowadzić w miarę rozsądną dyskusję- dyskusja prowadzona przez Ciebie jest sprowadzana do wyśmiewania czegoś o czym nie masz pojęcia- vide wytykanie "aparatury" na kierownicy ,która ,jak się okazuje , jest częścią większego projektu.

 

Czyli standard MTB

Co to jest "standard MTB"? Wytyczne partii? Czy to Twój Standard?

Mam wrażenie ,że każdy Twój post jest efektem usilnego poszukiwania czegoś,do czego można sie przyczepić i wysmiać. Owszem, warto miec swoje zdanie i je prezentować, pod warunkiem jednak,że ma ono sens i coś wnosi do dyskusji- Ty swoimi wypowiedziami nic do dyskusji nie wnosisz.

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to jest ten dział, aby wypowiadać się o cudzych rowerach.

Na tym forum nie ma wolności wypowiedzi - tu się liczy tylko regulamin, stawianie przecinków i pisanie na temat, nawet w tak wolnym dziale jak ten, a wszyscy są sprowadzeni do 10 latków, a kiedy próbujesz się tłumaczyć, odpisują że regulamin obowiązuje wszystkich.

 

Co to jest "standard MTB"?

...dla mnie, akurat wszystko jest jasne.

Zwracasz panie moderator uwagę, że próbuje ośmieszać Picha, a dokładnie robisz teraz to samo - gratuluje, rozumie że edukacyjnie

 

 

 

A co do sztycy, nie wygląda na "grubą" więc zapewnie prędzej się ona wygnie, niż rama pęknie (oby) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OkO- dobrze rozumiesz.

Poza tym- Panie Moderator jeśli łaska.

A propos "standardu MTB"- OKO ,czy przedstawiajac swój rower ,oczekując konstruktywnej krytyki i rzeczowych wypowiedzi, chciałbyś ,zeby głównym punktem założonego tematubyły np. założone do gietej kierownycy rogi?

Każdy z nas tworzy własny standard MTB- ale nie znaczy to ,że każdy z nas musi się stosować do jednego, z góry założonego wzorca- dla mnie krytyka torebki, lampki czy innych ozdobników, zapominając o rowerze jako całości nie świadczy źle o właścicelu roweru ,ale o Krytyku.

Rower ma być złożony dla Właściciela,a nie pod publikę.

Niektóre wypowiedzi "Znafców" jako żywo pasują poziomem do kometarzy w Galerii BikeBoard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka lampka, uchwyt i licznik? Co Ty bredzisz???

Dwa mocne halogeny własnej roboty, pełno kabli, dodatkowe zasilanie w torebce na ramie i jakieś wielkie pudło z włącznikami i wyświetlaczem. Sam chwaliłeś się na forum mocno podekscytowany jak to oślepiasz kierowców samochodów na szosie... :wallbash:

 

Zasilanie w torbie miałem tylko w początkowej fazie projektu, później było w rurce pcv która nie była wieksza od zwykłej pompki, a miernik napiecia miałem tylko przez chwilę. Więc proszę cie jeżeli nie znasz wszystkich faktów to nie wypowiadaj sie na temat lampki. Przyjrzyj się dobrze, gdzie tu widzisz torebke pod ramę i wielkie pudło na kierownicy??

 

gallery_121561_1111_138958.jpg

 

 

Btw, ciekawy jestem dlaczego nikt nie przyczepi się chociażby tutaj, że jest za mała rama. Hmmm dziwne...

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/100034-rower-giant-xtc-0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przyczepi sie ze rama za mała bo xtc to rasowy xc-maraton a twój giant to sciezkowiec z niższej polki.

 

Sciezkowiec czyli

1. Szersza baza kol od roweru xcm

2. Tyłek nizej, kierownica wyzej w stosunku do rowerów xcm

3. Opony znakomicie trzymającej w terenie( np. Nevegal, których sie pozbyles)

 

Podsumowując 1,2,3 - Masz za mała rame jak na rower sciezkowy.

Wiadomo, dany typ roweru da sie w pewnym stopniu dostosować do swoich potrzeb, ale to co ty robisz z rowerami jest mocno zastanawiające.

Jeśli kupi byś fulla xcm typu scott spark czy spec epic, wtedy nie pisnal bym ani słowa o rozmiarze.

Chciałbyś mieć lekki i zwrotny rower co z góry wyklucza obecna rama, chcesz mieć rower przeznaczony do dojazdow do pracy po asfalcie i dlatego nie rozumiem wyboru FS i opon innych niż semi slick / slick.

Torebki, swiatelka, blotniki itp. bzdety to znow w stronę trekingu...

Wiec tak właściwie o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uniwersalność chodzi, o uniwersalność. Chce móc z przyjemnością wjechać w teren jesli zajdzie taka potrzeba (dlatego FS), móc poruszać się po asfalcie a i mieć przy sobie potrzebne rzeczy takie jak wymieniłeś. Po za tym.... masz coś do Continentali Mountain King i X-King, że ciągle mi wypominasz te nevegale?? Uważasz, że te opony nie trzymają w terenie?? Jeżeli tak to jestes w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenar nie ośmieszaj się, co to w ogóle jest standard MTB? Dawaj dalej, napisz jaki jest standard wyposażenia szosy. Rozumiem że komuś może się nie podobać, od tego jest forum żeby komentować, szczególnie że chłopak sam pokazał rower. Niestety forma wypowiedzi niektórych jest bardzo niskich lotów. Na forum przoduje jakiś obraz jak powinien wyglądać rower, najlepiej ja nie będzie odblasków, torebek, lampek, błotników ...itp. Ile przypadków na forum kiedy ktoś zdejmuje rogi i traci na komforcie żeby wylajtować rower. Rozumiem, są różne sytuacje i każdy oczekuje czego innego ale doradzanie zdejmij to, to i to bo obciach... Napiszę jeszcze raz coś co już się przewinęło, rower jest dla mnie a nie na odwrót.

 

Jaki jest standard MTB? Przecież sam piszesz jaki jest: "Na forum przoduje jakiś obraz jak powinien wyglądać rower, najlepiej ja nie będzie odblasków, torebek, lampek, błotników" I to jest właśnie standard MTB. Więc Ty się nie ośmieszaj.

Zadajesz mi pytanie na które znasz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego o jakim terenie myślisz...

Uzywalem obu modeli conti, a także nevegali, ale w prawdziwych gorach, nie tylko na leśnych sciezkach.

Różnica w trudnym terenie jest kolosalna.

 

Wspomniales o uniwersalnosci roweru, ja osobiście posiadam w tej chwili 4 rowery, każdy jest zupełnie inny, przeznaczony do całkowicie innej jazdy i oparty o komponenty przeznaczone stricte do danego typu roweru, dlatego tez cieżko mi sobie wyobrazic budowanie roweru uniwersalnego na bazie ramy FS.

Jeśli już musiałbym zdecydować sie na jeden uniwersalny rower to z pewnością byłby to hardtail 29'er na semi slickach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Btw, ciekawy jestem dlaczego nikt nie przyczepi się chociażby tutaj, że jest za mała rama. Hmmm dziwne...

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/100034-rower-giant-xtc-0/

 

Nie ma potrzeby przyczepiania się do wielkości tej ramy, bo sam właściciel w poście stwierdził że jest ona dla niego trochę za mała. Kupił ją jednak do była w okazyjnej cenie. Pisze też, że chętnie się zamieni z kimś na większy rozmiar (widzę, że nieuważnie czytasz) Obiektywny i szczery forumowicz. Nie widzę potrzeby aby mówić mu o czymś co sam wie doskonale. Wtedy byłoby czepianie się na siłę. A tutaj jest inna sytuacja. Jesteś uparty, nie słuchasz nikogo i nie potrafisz przyznać się do własnej pomyłki. Zatem moja reakcja jest adekwatna do Twojej postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, jest ciut za mała, to fakt niech wam będzie ale dzięki temu mam bardziej wyprostowaną pozycję i nie nadwyrężam w ten sposób szyi jak w większych ramach. Urian nie był mi za mały, był w sam raz jeżeli chodzi o rozmiar a po dłuższych jazdach na nim praktycznie zawsze bolała mnie szyja. To tyle, jeżeli chodzi o rozmiar ramy. Aktualnie mam na oku ramę Trance 3 z 2008r i również jest to rozmiar M (18) - dodam, że jest pod widelec 1 i 1/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym czepianiem się torebek i lampek. Sam tego nie lubię, ale czasem jest to potrzebne. A ludzi w "standardzie MTB" najczęściej widuję, jak jeżdżą wypucowanymi maszynami ostre XC.. dookoła błoń krakowskich.

 

Co do dopasowania roweru do potrzeb - każdy jeździ jak lubi i czym lubi. Oczywiście czasem można się pośmiać, ale po 3 stronach to już staje się nudne.

Z fullem i continentalami przynajmniej nie będzie beczał, jak ludzie z innego wątku, że ma w mieście za wysokie krawężniki i kostkę brukową na ścieżce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Taki smutny ten rower trochę. Moim zdaniem najśmieszniejsze w tym wszystkim wcale nie jest to że ten rower ma torebkę podsiodłową, lampkę, mobilny komputer na kierownicy z okablowaniem, długą sztycę, lecz to

zdjecie,pelne,222202,20110928,giant-yukon-fx3.jpg

 

Później będzie kolejny płakał, że mu rower ukradli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, jest ciut za mała, to fakt niech wam będzie ale dzięki temu mam bardziej wyprostowaną pozycję i nie nadwyrężam w ten sposób szyi jak w większych ramach. Urian nie był mi za mały, był w sam raz jeżeli chodzi o rozmiar a po dłuższych jazdach na nim praktycznie zawsze bolała mnie szyja. To tyle, jeżeli chodzi o rozmiar ramy. Aktualnie mam na oku ramę Trance 3 z 2008r i również jest to rozmiar M (18) - dodam, że jest pod widelec 1 i 1/8.

 

Kompletnie Cię nie rozumiem... To właśnie na nieco większej ramie będziesz miał bardziej wyprostowaną pozycję niż obecnie. Niby kierownica jest trochę dalej, ale za to siodełko jest znacznie niżej, czyli kierownice masz wtedy wyżej. Takie ustawienie prostuję sylwetkę. Piszę o ramie dla Ciebie czyli L, a nie o jakimś długim monstrum które powoduję że leżysz na ramie. Masz giętą kierownicę, wysoki mostek i parę podkładek a mimo to pulpit masz niżej. Piszesz tylko o swojej pozycji. Liczą się jeszcze właściwości jezdne. Przecież za mała rama ma złe właściwości. Za krótki rozstaw osi = słaba kontrola.

A ostre kamieniste zjazdy, podjazdy, zakręty w błocie i na deszczu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki smutny ten rower trochę. Moim zdaniem najśmieszniejsze w tym wszystkim wcale nie jest to że ten rower ma torebkę podsiodłową, lampkę, mobilny komputer na kierownicy z okablowaniem, długą sztycę, lecz to

 

 

Później będzie kolejny płakał, że mu rower ukradli...

 

 

A przyjrzyj się dokładnie w okolice tylnego koła i stojaka ukształtnego :)

 

Jeżeli nadal nie widzisz:

 

img0001qhj.jpg

 

Kompletnie Cię nie rozumiem... To właśnie na nieco większej ramie będziesz miał bardziej wyprostowaną pozycję niż obecnie. Niby kierownica jest trochę dalej, ale za to siodełko jest znacznie niżej, czyli kierownice masz wtedy wyżej. Takie ustawienie prostuję sylwetkę. Piszę o ramie dla Ciebie czyli L, a nie o jakimś długim monstrum które powoduję że leżysz na ramie. Masz giętą kierownicę, wysoki mostek i parę podkładek a mimo to pulpit masz niżej. Piszesz tylko o swojej pozycji. Liczą się jeszcze właściwości jezdne. Przecież za mała rama ma złe właściwości. Za krótki rozstaw osi = słaba kontrola.

A ostre kamieniste zjazdy, podjazdy, zakręty w błocie i na deszczu???

 

 

Czyli poniżej L nie mam co szukać?

 

Jeszcze krótkie pytanie, co myslicie o tej ramce?

 

http://www.pinkbike.com/buysell/914169/

 

Ciężko na pinkbiku czy ebayu znaleźć jakąś sensowną ramę w rozmiarze L w cenie do 300 funtów. Trance jest w zasięgu ale tylko rozmiar M, tak samo reign...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli poniżej L nie mam co szukać?

 

 

 

Moim zdaniem - tak. Mam 183 cm. wzrostu i ramę 19,5 cala. Minimalnie jest dla mnie za duża. Wolałbym 19 cali, ale akurat ten producent tego nie rozbił. Zaś 18-ka była przerażająco mała... Dobra dla kolesia mającego 170-178 cm. wzrostu. To że była niska - to nic, nawet fajnie. Najgorsze było to, że była strasznie krótka. Kierownice miałem prawie na kolanach... Więc wolałem wybrać ramę trochę za dużą, niż znacznie za małą.

 

W necie znalazłem takie coś:

 

"W przypadku rowerów górskich do Cross Country i rowerów szosowych istnieje obecnie tendencja do wybierania jak najmniejszych ram i stosowania długich sztyc. W obu przypadkach ma to podobne uzasadnienie. Mniejsza rama jest lżejsza, daje wrażenie większej kontroli nad rowerem i w razie upadku odległość górnej rury od krocza jest "bezpieczna". Rozmiarów ramy nie powinniśmy jednak za bardzo zmniejszyć, gdyż w pewnym momencie może zabraknąć długości sztycy i będzie się nam na niej siedziało bardzo niewygodnie. Rozsądną górną granicą wysunięcia sztycy jest mniej więcej 2/3 jej długości, co limituje minimalny rozmiar ramy"

 

 

A przyjrzyj się dokładnie w okolice tylnego koła i stojaka ukształtnego :)

 

 

Tutaj akurat pochwalę... :thumbsup:

Fajny sprzęt + mocna stalowa linka tej samej marki. Mi się marzy model New York, ale cena jest przerażająca... :wacko:

Zresztą nie wiem czy to ma sens? Kiedy bym wrócił pewnie zostałaby sama rama... Bez opieki można zostawiać rowery kosztujące do 1000 pln.

W nich jest wszystko tanie i wszystko do dupy, więc złodziej nie będzie się bawił w rozkręcanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pichu, jeśli chcesz coś więcej wiedzieć na temat commencala to zaloguj się na forum emtb.pl i znajdź tam Tomka Dębca czy malaucha, administratora. Malauch chyba nadal jeździ na commencalu meta, bardzo ostre enduro, i preferuje tą firmę i system zawieszenia. Tomek Dębiec wygrywał na tym "słabym" zawiasie kilka edycji enduro trophy i z tego co wiem commencal jest jego faworytem co do roweru. Obaj mogą jeździć na innych rowerach/ramach (knolly, ibis, niner, canfield i inne), wolą te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...