Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety przejrzałem wszystkie oferty i na chwilę obecną mają braki w magazynach i na stanach sklepowych widać rama cieszy się sporym zainteresowaniem jak i jej rozmiar z kolorystyką uzbroić się w cierpliwość należy i czekać ewentualnie zadzwonić do któregoś ze sklepów i złożyć zamówienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta nieszczęsna sztyca. Spać nie daje, wrzody na żołądku robi...Mój Peak 2013 już na kołach. Sztyca wchodzi bez problemów - w naturalny sposób. Ma delikatny luz, który jednak nie powoduje jej opadania (żeby ściany sr..ły, to nie chce opaść). Średnica zmierzona przy wejściu do groty zła to: między 31.59 a 31.63 w zależności od tego jak bardzo chcę rozepchnąć suwmiarkę. Zdjęcie poniżej:

post-125084-0-76564800-1360170019_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Waszych Peakach gniazda haków były pomalowane?

U mnie są i nie mogę wcisnąć koła, dobrze, że przynajmniej suportu nie zamalowali ...

Sztyca kiwa się mocno przód-tył nawet mocno wsunięta. Malowanie też nie jest idealnie proste.

 

Trochę słabo z jakością, jak w ramie z marketu.

Edytowane przez olek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Składałem kumplowi 26-er'a na peaku to trzeba było poprawić pilnikiem haki na koła bo nie wchodziło dobrze, lakier jak już wcześniej pisałem miał spore babolce ale dało się spolerować, najgorsze były przelotki do pancerzy, 6godzin pilnikowania bo pancerze krzywo się ustawiały i linka tarła o przelotkę (za mały otwór). Pod tym względem fatalnie, żałuję że nie odesłaliśmy jej na gwarancji, mimo że jeździ się na niej super bo sztywna, przyjemna geometria itp. Natomiast suport czy wbijanie sterów bezproblemowo, sztyca też dobrze siedzi ale dla pewności jest 400mm z czego w ramie siedzi 19cm.

 

Edit: GhOsTwrc - jakże wiele wnosząca do tematu wypowiedź. Jeszcze ci mod pogoni kota za nabijanie postów.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi mogę powiedzieć, że w moją ramę koła, stery, suport, pancerze ......wchodzą bez problemów, malowanie bardzo ładne (minimalne zacieki na liniach kolorów), sztyca lekko się rusza, co moim zdaniem jest normalne i nie ma to żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent nigdy nie kandydował do miana ramy roku w kategorii najlepsze wykonanie... Accent z zasady kojarzy mi się jako przyzwoity produkt za przyzwoite pieniądze a nie jakiś High-End, który ma poprawione 10 x wszystkie gwinty, rurki i zebrany każdy minimetr niepotrzebnej farby ... Kupcie sobie ramę speca (albo innego High-Enda) za kilka tysięcy zł jeśli macie manie perfekcyjnego wykonania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja rozumiem że będzie tak czy siak pomalowana, nawet że trzeba było zebrać trochę lakieru na hakach ale to nie była kwestia samego lakieru tylko braku precyzji wykonania elementu, to już jest kłopot. Przelotki na pancerze - to nie powinno mieć miejsca nawet w ramie za tą kwotę czy nawet za 2 razy mniejszą kwotę. Widziałem tańsze ramy wykonane z większą dbałością. Z tego by wynikało, że podstawowa rada to : przez zakupem albo po odbiorze paczki sprawdzić swój egzemplarz bo trafiają się gorsze i lepsze.

Podejrzewam że accent zamawia to u chińczyków a chińczyki jak wiadomo lubią sobie czasem nadmiernie uprościć proces produkcji.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam coś od siebie jako posiadacz biało-czarnego Peak'a 2013. Sprawa sztycy wygląda u mnie całkiem normalnie. Sztyca wchodzi zupełnie tak samo jak w moim drugim rowerze. Nie ma żadnych nienaturalnych luzów. Szczyt komina ma minimalnie większą średnicę na długości około 8mm dla łatwego wprowadzenia, po włożeniu na odpowiednią długość nic mi nie lata (jedynie minimalnie jak w drugim rowerze). Widocznie kwestia kto jak trafi.

Co do malowania hmmm... Patrząc moim krytycznym okiem to nie ma aż takiej tragedii. Oczywiście nie jest idealnie szczególnie z przodu przy napisie 29. Nie jest to wzorcowe malowanie, ale w przypadku mojej ramy jest do przełknięcia, nie rzuca się to nawet w oczy. Miejsca na pancerze wyglądają też chyba prawidłowo, w środku jest wyraźnie mniejsza ilość lakieru niż w innych miejscach ramy.

 

Jedyne co to jak odbierałem ramę to nie zauważyłem małego obicia przy haku... Ktoś chyba uderzył o ścianę, albo mu się lekko obiła przy transporcie. Tyle dobrze, że nie do gołego aluminium a odprysło do podkładu. Musze to przelecieć lekko białym lakierem i nic nie bedzię widać. Może podejde do sklepu i powiem jak wygląda sprawa (mają pewnie tam lakiery w spreyu to niech mi prysną w tym miejscu.

Ogólnie jestem zadowolony z wykonania, zobaczymy jak będzie przy montażu.

 

Edit:

Rama kosztuje tyle ile kosztuje... coś za coś. Dla mnie cena była odpowiednia, kupiłem ją za 640 w przed sprzedaży także git. Kolor białej perły z czarnym akcentem również bardzo mi odpowiada bo przed pojawieniem się Peak'ów 2013 miałem właśnie wizje takiego koloru. Faktycznie problemem może być jakość i pewnie tak jest, że trafiają się gorsze i lepsze wykonania. Ryzyk fizyk :P

Edytowane przez tommek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dobraniem sterów. średnica dołu główki to 55,7mm zakupione stery dolną bieżnie mają średnicę 55,1mm więc jak łatwo się domyślić bieżnia "lata" z dużym luzem. w opisach widzę różne średnice jak np. do ram 55mm lub 56mm , accent podaje średnicę dolnej bieżni z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku np ASTRO 55,95. co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dobraniem sterów. średnica dołu główki to 55,7mm zakupione stery dolną bieżnie mają średnicę 55,1mm więc jak łatwo się domyślić bieżnia "lata" z dużym luzem. w opisach widzę różne średnice jak np. do ram 55mm lub 56mm , accent podaje średnicę dolnej bieżni z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku np ASTRO 55,95. co wybrać?

 

Są co najmniej dwa standardy sterów 1,5". 55mm i 56mm. W przypadku Accenta jest to 56mm. Stery Astro pasują idealnie, gdyż sam je montowałem w moim Peaku. W komplecie dostajecie także dolną bieżnię przystosowaną pod normalną sterówkę. Sugeruję osobiście od razu brać ramę z tymi sterami i się nie bawić szukanie. Na allegro można znaleźć nawet kolorowe półzintegrowane komplety, ale razem z przesyłką wychodzi podobnie jak z Velo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GhOsTwrc, widziałem rower złożony,właśnie na tej ramie w kolorze pomarańczowo - czarnym i wygląda bardzo ciekawie. IMHO rama ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie oczekuj od ramy za kilkaset złotych,że będzie perfekcyjna pod każdym względem,bo to nie tędy droga...Dodatkowo, po radach jednego kolegi z forum o geometrii ram,sam zastanawiam się czy nie złożyć sobie na niej roweru.

Zawsze możesz dołożyć dwa lub trzy razy tyle i cieszyć się "idealną" ramą.

pozdr.

R/

 

p.s.Odnośnie składania roweru właśnie na tej ramie,czy nie przewinął się gdzieś tutaj wątek odnośnie kosztów złożenia całego roweru? Jak ktoś ma taki kosztorys to z chęcią bym go zobaczył,o ile to nie tajemnica :)

Edytowane przez robertos102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiem ile kosztował, bo większość części miałem ze starego roweru + sprzedaż starej ramy, amora i kół. W sumie musiałem dołożyć raptem kilka stówek.

 

No ja niestety musiałbym kupić nowe...

Czekam jeszcze co pokaże BbartekK, bo też składa.

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...