Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nic dziwnego że tyle kasy nieraz inwestujecie skoro nie chce się wam poszukać dobrze :sick:

Jeśli znajdziesz serwis w Polsce który ma klucz do rozkręcenia bębenka to daj znać, bo ja nie znalazłem takiego i niestety łożysk nie dało się wymienić i teraz kupiłem DT 370sl i zapomniałem o problemach z piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Super Race'a to moja skończyła podobnie. Lecąc w dół nagle zablokowało mi koło z tyłu, po wstępnych oględzinach stan roweru nie wyglądał zachęcająco. Wyłamana część blatu (łańcuch musiał się masakrycznie napiąć i wygiąć blat łamiąc go, jak ktoś chce mogę zdjęcie wygrzebać jakieś) i nieruchomy bębenek. Wróciłem do domu jak na ostrym, bo kazdy moment, w którym przestałem kręcić ciągnął łańcuch i przerzutkę. Już w domu po zdjęciu koła ukazał mi się najtragiczniejszy widok jaki widziałem - jedna z trzech zapadek przestała istnieć (samego pieska nie znalazłem, gniazdo wyłamane, jedynie sprężynka się ostała) i uwaga, oś piasty (nie szybkozamykacz!) złamana/ukręcona, po prostu w dwóch częściach. Trochę ryzykując przejeździłem tak ok 2kkm, po czym zastąpiła ją DT 370. Pamiętam, że bębenek gdzieś znalazłem, jednak osi już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas wyboru rozmiaru. Według moich wyliczeń, różnica w wysokości podsiodłówki w środkowym punkcie to nie więcej niż 3 cm, a rama przez mały rozstaw kół wygląda nieco komicznie. Przez to, ze nie zmienia sie wyskośc główki między L i M, sa takie subtelne różnice w wielkości ramy. Zamierzam założyć jej sztywny widelec 485 mm. Mam 176cm wzrostu, lat 16 (pewnie troszke jeszcze urosnę.). Co ja mam zrobić? Rama ma być na 3 lata co najmniej, później pewnie coś w stylu zimówki. Wolałbym L, ale Wy piszecie że za duża. Jakoś te 3 cm mnie nie strzaszy, może nie uświadomiłem sobie jeszze widma kontaktu z ramą...

Edytowane przez jogi109
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci pomogę , bo sam miałem podobne dylematy ...ja przy 179cm i 83 przekroku biorę M + sztyca z ofsetem. Ostatnio jeździłem na kumpla canyon al slx 7.9 (tylko rocznik 2013) ale geo chyba to samo co 2014, w rozmiarze L. Długość górnej rury 610mm , przekrok ramy 83cm , pod jajkami może 1 cm luzu będąc w butach spd. Ten rower jest dla mnie za duży i to sporo a peak w L górna ma jeszcze więcej bo 617mm. Także się dobrze zastanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktosik by mi mogl pokazac zlozonego peak`a na ramie xl i l bokiem?.....  przewalilem 50 stronic tego postu....  mam 192 cm . Mimo iz ludzie z doswiadczeniem polecaja mi rozm ramy xl, jakos blizej mi do ramy Lki. Obecnie mam L. Od suportu do pretow siodla 71cm i jest git. Dzieki za fotki oraz za cenne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co była dostawa do Velo nowych ram a już zaczynają się końcówki serii robić :woot:  dobrze że zaczyna się wgryzać Peak na rynek  :laugh:

Panowie zmierzcie dokładnie bo macie chyba jakieś problemy z tym,producent wskazał ewidentnie na wymiar danego rozmiaru

piterd3

Napisano 29 marzec 2014 - 21:15

Od śruby do środka sztycy biorąc równolegle do podłoża pomiar wskazał na 600mm

wymiar TTh wynosi dla XL 641
dla L 617
dla M 596

 

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...