Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Mój po 10 miesiącach ma spore ślady użytkowania na lakierze jest naprawdę słaby a różnica to 168 pln. W zeszłym roku byłła przedsprzedaż po 650pln ale ty wybierasz a po za tym rama jest świetna nie pęka fajnie się zachowuje więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bikerzy!

Przejezdzilem caly ten seson na Accent Peka 29er 2013 i moje uwagi sa następujace:

-lakier- jakies nieporzumienie, rysuje sie megaaaaaaa

-sztywnosc boczna - conajmniej srednia, dobra korba i sztywne koła zalatwią problem

-tylny trojkat - koło tylne bardzo ciaso i nierowno siada w mocowaniach ( mam 3 komplety koł wiec to nie wina samych kół)

-mocowanie tylnego hammulca - jak dla mnie w połączeniu piasty novatec 712 plus Icetech 160mmmm, pojawił sie problem z regulacja hamulca( brakowalo regulacji bocznej)

 

Plus

-jest tania,

-ma głowke pod 1 1/5"

-sztyca dobrze siada w rurze (niema luzow)

-jest tania:)

 

Hm, obecnie mam porownanie do ram firmy Trek z serii G2, szczerze.... szczerze to nie przesiade sie na Accenta Peka29", prowadzenie, zjady i zwrotnosc tej ramy sa genialne. Wczesniej smigalem na 26" na GT zaskar, ktory byl bardzo sztywny i tez swoje kosztował ale wyjedził ponad 10lat.

Jak znajde do wrzuce zdjecie kolegi, ktory jedzi amatorsko, przełajowo. Pare tygodni temu rama Aceenta pekła:/

Nie chce zmiechęcac ale chce zachecic do rozwazenia zakupu innej markowej ramy. na pewno cokolwiek innego bedzie droższe.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez newil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim kolorze lakieru mówicie? Ja mam białą-połysk i nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do lakieru, tyle, że ja lubię raz po raz przetrzeć ramę pastą polerską. Większe ubytki lakieru to tylko z powodu pęknięcia trzy razy haku przerzutki.

Jedyny minusem w moim przypadku to właśnie rura podsiodłowa, bo u mnie jest luz. Luz na tyle duży, że muszę używać zacisku na śrubę, inaczej sztyca zjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić w fajnej cenie czarno biały rozmiar L z 2012 :)

 

Projekt jest raczej mocno budżetowy, dlatego nie zależało mi na malowaniu z nowszych roczników etc. 

Idąc tym torem zaczynam od zakupu korb. Co możecie polecić do 300 zł ? 

Deore M590 ? chyba w tym przedziale kwotowym alternatyw brak ze zintegrowaną osią? 

Ważne też żeby działało to 8 rzędową kasetą , bo wszystkie graty mam pod 8. 

 

z góry dzięki za wskazówki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to możliwe że do tak fajnej i taniej ramy, są tak drogie stery ? ;/  sporo się zastanawiam nad kupnem Peaka ale koszt sterów mnie dobija... i do tego jeszcze zacisk sztycy i sztyca. A czasami można taki komplet wyrwać lepszej jakości w tej samej cenie co wyjdzie mnie jak Peak + dodatki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos podac realny rozmiar gornej rury w roz L z 2013 ? miara po linii ramy, od osi ST do HT .  W necie znalazlem rozmiar TT horizontal 617 (dla L)

Zastanawiam sie nad kupnem tego rozmiaru w nowej kolorystyce 2014, i w rozmiarze L, ale nie wiem czy bedzie dobra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...