Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Author Respect - ciasno

Amoeba jakaśtam - ciasno

XFusion HiLo - suwliwe, bo luźne jeszcze nie (sztyca nie wpada do konca) i strzela konkretnie...

 

W pierwszych 2 mam problem żeby wyjąć sztycę z ramy, to że THomson nie słynie z produkcji bubli nie znaczy że jest ideałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amor jaki ci będzie odpowiadał bardziej,ale praca obydwu które podałeś jest zbliżona bardzo do siebie

Stery-- http://allegro.pl/stery-dartmoor-astro-taper-mocne-czarne-i4322824120.html

 .....................................

 

venom2000 a mógłbym prosić o zestaw ciutke bardziej budżetowy z przeznaczeniem do jazdy w płaskim terenie 60/40 % asfalt / ścieżki. Myślę że Peak29 jednak będzie bardziej uniwersalny od ramy crossowej 28"

Rama M (173cm wzr.), Deore 9s, sztyca 4000mm, mostek/kiera? (70/680cm???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
podałem na tacy...

Tak jest :) wszystko się zgadza, świetny zestaw. Z Rebą jednak sporo ponad czwóraka. Zastanawiam się jak zestawić całość aby z ramą, amortyzatorem air, xt-kiem z tyłu wyrobić się 3kzł.

Co do twojego zestawienia nie warto dać kasety XT i lepszego łańcucha?

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wzroście 183 mam mostek 90 mm i sztyca Bontrager bez offsetu. (rama L)

Miałem wcześniej 2,5 cm offsetu i na zjazdach miałem problemy ze swobodnym wychylaniem tyłka za siodło i powrotem.

 

Nie mniej jednak to kwestia bardzo indywidualna, nie ma rozwiązania rekomendowanego.

Ja przetestowałem oba warianty i obecne jest idealne .

 

Myślę, że porównywalnie dobrze mogłoby być, gdybym dał mostek 70/80 mm i sztycę z lekkim offsetem, ale akurat miałem takie graty. 

Edytowane przez raq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli bardziej liczysz złotówki w portfelu jak gramy w rowerze to wystarczą.

Tak liczę aby dużo trójaka nie przekroczyć i daleko poza 12kg nie odjechać :)

 

 

Mam dokladnie takie komponenty - nie wplywaja znaczaco na wage.

To mnie uspokoiłeś. A więc SLX-y dużo nie zmieniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 100g (dokładanie 869g-784g=85g) przy porównaniu M590 44/32/22 z SLX M672 40/30/22 175mm

Niedawno kupowałem slx-a do nowego "składaka", wiec nawet mam udokumentowane:

20140725_181811.jpg

 

20140723_145426.jpg

 

oczywiście bez suportów.

a'propos liczenia każdej złotówki, to w kontekście wagi stosuje prywatnie prosty przelicznik 1g<-->1zł

Jeśli różnica w gramach jest większa, niż różnica ceny w złotówkach, to oceniam, że warto brać wyższą grupę danego komponentu.

W tym przypadku się sprawdziło, aczkolwiek nie wiem, ile realnie i dokładnie waży nowa M612 (katalogowo ponoć 861g), do której powinno się porównać powyższego slx-a - różnica w wadze będzie jeszcze mniejsza ze względu na mniejsze blaty w M612 vs M590

 

 

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby gramy liczył to ta prawie stówa to już by było coś :) ale tam.

Aa, pany długość linek/pancerzy 70 i 140cm w zestawie wystarczy do ramy 17"?

Wezmę te m395, czarne Airplane'y ładniej będą się prezentowały niż obręcze pod v-ki, te białe obwódki to jak spodnie w pasy i lampasy :laugh:

Edytowane przez pierotez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czarne Airplane'y ładniej będą się prezentowały niż obręcze pod v-ki
eeeee a gdzie masz piwoty w ramie PEAKA ? Ta rama jest wyłącznie pod tarcze,to nie jest ramka na niedzielne spacerki tylko do bardziej ambitnego XC,CC,AM,nie ma w niej mocowań pod bagażniki i koszyczek z przodu  :laugh:  :laugh:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee a gdzie masz piwoty w ramie PEAKA ? Ta rama jest wyłącznie pod tarcze,to nie jest ramka na niedzielne spacerki tylko do bardziej ambitnego XC,CC,AM,nie ma w niej mocowań pod bagażniki i koszyczek z przodu :laugh: :laugh:

 

:) :) a więc problem z hamulcami z głowy. Oj tam dzisiaj widziałem nad rzeczką coś rasowego z koszykiem na zakupy zawieszonym na kierownicy i jakoś dawał radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...