Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

no to zdecydowanie M i mysl nad sztyca odpowiedniej dlugosci, albo szukaj kwadratowej ramy, czyli wszystkiego, z czego sie smieje, bo wyglada na to, ze masz specyficzna budowe - cube/ktm

 

potrzebujesz mniej wiecej czegos z podsiodlowka 18-19" i gorna rura horyzontalnie ponizej 600mm

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam 183cm wzrostu oraz wysokość krocza na poziomie 86cm, zdecydowałem się na ramę Peak29 z kolekcji na 2013r rozmiar L. Piszę to po to by ktoś ewentualnie doradził/skorygował mój tok myślenia.

 

Przed zakupem chciałbym się również dowiedzieć paru rzeczy o tej ramie. Jak to rzeczywiście jest z geometrią tej ramy? Czy rzeczywiście nie daje sobie rady na maratonach? Szczerze mówiąc chciałbym na tej ramie zaliczyć około 5 startów rocznie. Reszta to jazda rekreacyjna po różnego rodzaju ściażkach leśnych, górach jak i również oczywiście po mieście. Wolę być na 100% utwierdzony w swoim wyboże, a z drugiej strony nie znalazłem żadnej konkurencyjnej ramy pod 29 w tych pieniążkach. Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż nie jestem żadnym profesjonalistą i rower to nie jest całe moje życie.

 

BTW, posiadacie jakieś fotki rowerów na tych nowych ramach? Chodzi mi o różne kompozycje kolorystyczne w połączeniu z widelcami i resztą osprzętu?

Edytowane przez tommek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciutke jestes pomiedzy rozmiarami, ale chyba faktycznie lepiej L

 

ta rama jest specjalnie zrobiona dla ambitniejszych scigantow/maratonczykow, ktorzy nie sa w stanie ot tak wyskoczyc z 5tys na rame....ciekawi mnie, skad padaly glosy, ze jest zupelnie odwrotnie - powiedz prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przykładowo, przedostatnia wypowiedź kolegi: http://www.forumrowerowe.org/topic/126767-rama-prosze-o-pomoc-w-doborze-ramy/

 

Ta opinia nie zmianiła jakoś szczególnie mojego zdania o trej ramie, ale jednak czytając coś takiego można poczuć pewne zwątpienie w słuszność swojego wyboru. Wszędzie zaznaczam, że jestem poprostu ambitniejszym amatorem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rama jest specjalnie zrobiona dla ambitniejszych scigantow/maratonczykow,
Więc powiedz mi nabiał czemu skoro ta rama z roku 2012 była taka dobra to przez cały sezon startowy 2012 na wyścigach widziałem słownie jedne rower złożony na tej ramie, może miałem pecha ale przez cały sezon? ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mierzyles te noge, bo ja podkladajac grzbiet ksiazki pod krok mam 87 przy 188cm, a wydaje mi sie, ze jak na faceta mam dosc dlugie nogi w proporcji do tulowia

 

No nie masz długich nóg, ja mam 87 cm przy 182 cm ... masz raczej krótkie jak na 188 cm.Według mojej tajnej rozpiski noga 86 przy 179 i 87 przy 182 jest jak najbardziej proporcjonalna , a przy 188 proporcjonalna noga powinna mieć 90 cm ... ;)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Grand231, co ma 1 wspolnego z 2? stosujac twoj tok mozna dowiesc, ze najlepszymi rowerami sa krossy i cuby, na fullach jezdza tylko nieudacznicy, 29" nie ma w ogole sensu itd, bo przeciez takie sa proporcje widziane na maratonach

 

nie mam zamiaru nikogo przekonywac do tego, ze peak29 jest geometrycznym idealem roweru maratonowego, bo nie jest, ale bez drgniecia powieki moge powiedziec, ze 3/4 bikerow bioracych udzial w takich imprezach ma ramy, ktore w tej kwestii sa wyraznie mniej odpowiednie - podkreslam, w mojej ocenie

 

kolejna sprawa, ze argumenty odnoszace sie do tego, ze wiekszosc populacji robi/wybiera to zaprzeczenie teorii, bo jakkolwiek niedyplomatycznie to zabrzmi, jestem zdania, ze ludzie madrzy, swiadomi i rozumni sa w zdecydowanej mniejszosci...zawsze, wszedzie i w odniesieniu do kazdej dziedziny zycia/poruszanego problemu

 

z tymi nogami to mnie zaskoczyliscie tym bardziej, ze mam 3 kumpli o niemal identycznym wzroscie i jak siadam na ich rowery, to wysokosc siodla pasuje mi idealnie...moze na slasku sa inne 'wzorce' :) ciekawa sprawa - moze inaczej mierzymy/mamy inny prog bolu podsuwania wyzej ksiazki :D

 

tak powaznie to stworze maly ot, ktory pozniej najwyzej sie wypikuje - posiadacze nogi w okolicach 87cm lub o wzroscie ok 188cm, zmierzcie prosze odleglosc od wierzchu siodla w najszerszym jego miejscu do srodka mufy - to rozwieje watpliwosci

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sądzę kategoriami że jeżeli czegoś jest dużo to jest dobre, ale jeżeli rama z roku 2012 była by warta uwagi to przecież przejawiała by się w większej ilości sztuk niż dosłownie jedna. Podkreślam że tej ramy nie używałem ale opieram się na spostrzeżeniach znajomych, którzy mieli do czynienia z tą ramą - u każdego przejawiała się opinia co najmniej dziwnej geometrii i wymiarów, do tego wyczytałem że były problemy ze średnicą podsiodłówki oraz pękanie ram. Więc suma sumarum chyba nie można stwierdzić że ramy z 2012 roku były udane, zresztą widać to po sklepach gdzie zostało multum tych ram z 2012 roku. Pierwsze roczniki ram Accenta tak zresztą mają podobnie było z El Nino, w pierwszym roku nie za specjalną potem ulepszoną i już chwaloną i używaną przez wielu bikerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 78 cm i muszę stwierdzić, że jest to dosyć zgodne z moją rozpiską, zgodnie z którą przy siodełku 81,5 cm noga powinna mieć około 92 cm ;)

 

To by w sumie tłumaczyło usilne namawianie wszystkich na zakup zbyt długich ram przez "nabial-a"Wynika to bezpośrednio z jego proporcji , czyli dłuższy tułów względem nóg. Żyjąc w przeświadczeniu ze wszyscy są zbudowani podobnie uważa ze inne proporcje są nietypowe . A jest dokładnie na odwrót .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...