Skocz do zawartości

sivesgaard

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    92
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez sivesgaard

  1. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    Ostatecznie zamiast fata kupiłem trenażer na zimę, a jak będzie sucho i fajnie to pojeżdżę na gravelu. Poczytałem i naukowcy przewidują coraz mniej dni z pokrywą śnieżną, a jazda po błocie w zimie oznacza szorowanie roweru więc też odpada. @Mandoleran najgorszy tłuczeń jest w lasach panewnickich wokoło uroczyska buczyna. tam złapałem dwa rozcięcia.
  2. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    @KrissDeValnor jakkolwiek komfort i przyjemność z jazdy to rzeczy subiektywne, tak bezpieczeństwo już nie. Na takim właśnie tłuczniu złapałem już dwa rozcięcia boczne i nawet mleko nie pomogło. Mam w gravelu opony mtb 29x2.1
  3. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    @zekker mam 29" thunder burt 50c i maxxic ikon 50c, oba na mleku i najniższym zalecanym ciśnieniu. Kupiłem rocket rony, zobaczymy
  4. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    to może jednak się wstrzymam i kupię balony 52c (max ile wejdzie) z jakimś mocniejszym bieżnikiem np schwalbe rocket ron
  5. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    no właśnie i ponoć z roku na roku ma być średnio coraz mniej
  6. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    Pytam, bo jak wspomniałem wcześniej widziałem tylko raz w życiu fata i nie mam nikogo w otoczeniu żeby podpytać/sprawdzić jak się jeździ. A chcę go tylko do błota i śniegu jako odskocznie od chomikowania.
  7. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    Nakupiłem sobie mnóstwo ubrań zimowych na rower, a zapomniałem o soli i tak naprawdę wątpię czy będę jeździł na szosie czy gravelu. Niestety wydalem dość sporo, a krajobraz zimą jest przepiękny stąd pomysł na fatbike. Ewentualnie chodzi mi jeszcze po głowie jakiś budżetowy HT i wsadzenie do niego laci 29x3.0
  8. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    W sierpniu byłem na festynie na mazurach i był tam mistrz polski w kolarstwie szosowym oraz zdobywca WIELU nagród w MTB czy gravelu. Rozmawialiśmy właśnie o gravelu i hejcie jaki na ten rower spada zewsząd i się smialiśmy z tego. Abstrahując od tematu fata, niech mi ktoś wytłumaczy kiedy dla zwykłego śmiertelnika będzie warto jechać te 2km/h szybciej na szosie, ale kosztem stresu, dyskomfortu i innych nieprzyjemności związanych z kiepskim asfaltem i np zamkniętą drogą? Nawet dla zawodowców jest to oczywisty wybór, bo bodziec treningowy jest ten sam, a nawet lepszy na gravelu bo jedzie się cały czas. Sam to przerobiłem niejednokrotnie i stąd decyzja o 2 gravelach, jednym na asfalt, drugim w ostry teren. Szosa stoi sobie na trenażerze czekając na jakieś zawody. A co do fat bike to pytam, bo widziałem taki rower w tym roku tylko raz i był to jakiś kulfon na ramie a'ka harley davidson. Reszta to te chińskie składane elektryki. Jednak fajnie by było w weekend wyskoczyć i pojeździć po lasach na śniegu zamiast chomikować ciągle na trenażerze.
  9. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    Nie tylko tłuczniem ale i gruzem ze szkłem (dosłownie). Tłuczeń w lasach na południe ode mnie ubili po tym jak w kwietniu zabiła się tam kobieta właśnie na tym tłuczniu. Jednak lasy przy moim domu nadal są niszczone. Na zmianę błoto i koleiny po maszynach do wycinki i tłuczeń. Region to Katowice/Ruda śląska. A gravele mam 2 w garażu.
  10. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    Jechałem w śniegu na początku roku na mtb na 2.6 i jednak było mi trochę mało. Po ubitym przez ludzi/auta super, ale na świeżym było kiepsko stąd pomysł na fat bike. Czyli 26x4.0 + sztywny widelec, rama aluminium, napęd jakaś bieda 32t + 50t największa korona. Ma to sens prawda?
  11. sivesgaard

    [FAT Bike] Warto?

    kurcze zachęciacie widelec amortyzowany czy twardy wystarczy?
  12. Temat jest prosty. Nadleśnictwo czy ktokolwiek odpowiedzialny za wycinkę lasów zniszczył mi w regionie WSZYSTKIE trasy tłuczniem i innym dziadostwem, po którym jeżdżenie na gravelu z laciami 50c stało się mordęgą. Pomyślałem więc o fat bike. Plusem byłaby możliwość jazdy po śniegu zimą. Czy ma to sens? Czy przesiadka z full carbon gravela z di2 nie będzie zbyt bolesna na stalowego kloca?
  13. Bardzo dziękuję. Kupuję stravę premium i zaczynam kręcić na szosie na poważnie ❤️
  14. Cześć, Pojeździłem trochę na szosie w około komina w Katowicach, ale to nie jest jeszcze to czego bym chciał od tego sportu. Ogarnąłem sobie hak do samochodu oraz bagażnik rowerowy i chciałbym wyjechać gdzieś dalej, za aglomerację śląską i pojeździć. Nie potrafię jednak znaleźć jakiś fajnych tras. Te na komoocie są ok, ale obejmują sporo odcinków po DK albo bardzo ruchliwych drogach. Ponoć jest jakiś patent na szukanie po kolorach na heatmapie, ale nie rozumiem jak to ogarnąć. Są też w stravie jakieś pomarańczowe segmenty.
  15. Ja na tę chwilę nie żałuję niczego oprócz zakupu tej aspry. Wszystkie pieniądze jakie wtopiłem dały mi ogrom doświadczeń, w większości negatywnych to fakt, ale za to jak bardzo budujących charakter. Mam tylko jeden cel - w tym roku ogarniać kolarstwo w stopniu podstawowym. Przez to błądzę, popełniam błędy, ale też i wyciągam wnioski. Uczę się serwisowania, techniki jazdy i tego co najbardziej mnie jara. Na tę chwilę jest to gravel i jazda po bezdrożach. Ideałem byłby dla mnie taki zasób wiedzy, żeby móc za rok albo dwa składać ŚWIADOMIE rowery dla siebie i rodziny.
  16. Powód jest bardzo błahy. Na tę chwilę nie potrzebuję kół, ale rozglądam się, bo docelowo chcę na przestrzeni kilku miesięcy zbudować nowy rower i sprzedać aspre. Nie wiedziałem też czy mogę zmieścić na nich większą kasetę. Obecnie mam 10spd, a docelowo chciałbym przejść na 1x12.
  17. @KSikorski jeśli faktycznie składanie roweru jest takie skomplikowane to w sumie mam dwa gruzy w garażu od wujka. Potrenuję na nich zanim się wezmę za rometa. Przepraszam za swoją niewiedzę, ale nie chcę wtopić z tymi kołami. https://www.olx.pl/d/oferta/kola-gravelowe-forza-norte-g-CID767-ID14jixh.html?reason=observed_ad czy na takie koła wejdzie kaseta 12spd? Czy zakup takich kół ma sens? To tylko przykład żeby zrozumieć co i jak https://www.olx.pl/d/oferta/kola-gravel-dt-swiss-g540-40x700-CID767-ID13uwTY.html?reason=observed_ad I wiem, że jestem wrzodem na tyłku z tymi głupimi pytaniami, ale jestem Wam naprawdę niezmiernie wdzięczny za każdą informację
  18. Spokojnie. Na takie drogie rzeczy przyjdzie czas jak się najpierw ogarnę i nauczę składać rower. Teraz lecę budżetowo żeby zobaczyć co i jak, bo projekt mnie najzwyczajniej przerósł. Ma to być chiński build jak u tracevelo. A marzenie to po prostu samo obcowanie z tymi komponentami i budowa roweru, a nie jakaś konkretna wypasiona fura.
  19. @KSikorski Właśnie docelowo chcę założyć kasetę 12spd / 11-50t z ZITTO @ChuChu Wg producenta ramy wszystkie graty będą pasować. Ogólnie jest to mój projekt żeby nauczyć się rowerów od kuchni i nawet jak polegnę to wyciągnę z tego cenne lekcje. Potem z kolejnymi wypłatami chcę sobie przy nim dłubać i wymieniać sprzęt aż dojdę do tego co sobie wymarzyłem.
  20. Wiem, że namieszałem, ale na baranku jeździ mi się dużo lepiej niż na prostej kierownicy. Szczególnie na długich trasach. Obecnie moja największa zagwozdka jest taka czy liczba prędkości na kasecie jest zależna od jakiegoś elementu koła? Tj. czy jak kupię koło, które miało kasetę 11spd mogę do niego włożyć kasetę 12spd?
  21. Niestety zostałem zmuszony do zakupu większego roweru i wybór padł na karbonową ramę od braci z dalekiego wschodu. Jak dojdzie mam zamiar przenieść graty czyli napęd i kierownicę z mojego aspre 2 na nią. Niestety muszę też dokupić koła. Mówimy o kasecie 11-12spd i hamulcach tarczowych oraz sztywnych osiach. Niestety mój budżet jest zrujnowany więc szukam czegoś z demontażu na olx ale mnogość wyboru mnie przygniotła. Moja rama będzie miała max szerokośc opon 52c więc chcę iść w opony mtb. 1. Jakie parametry są ważne w kołach? Na co muszę zwracać uwagę? 2. Czy ma znaczenie ile prędkości ma mieć moja kaseta czy każde tyle koło jest przystosowane do innej liczby prędkości? 3. Jaka szerokość kół musi być do opon 50c? Czy to nie ma większego znaczenia? 4. Czy w gravelu 1x który bedzie używany tylko w ciężkim terenie warto bawić się w karbon i wysokie stożki czy wystarczy aluminium? 5. Czy na koła 28 cali można założyć opony mtb 29 cali?
  22. UPDATE Udało mi się dojść do idealnego ustawienia dzięki GCN. Policzyłem przekrok x 0,883 i tę odległość od środku osi suportu
  23. Poszedlem dziś do garażu poprawić swoje maszyny wg Waszych zaleceń i już chyba nic nie wiem... albo jestem skończonym idiotą. Mój przekrok w butach spd to 92cm Zmierzyłem jak są ustawione siodełka we wszystkich rowerach i mam je na wysokości 97cm licząc od środka pedału w najniższym położeniu do środka siodełka w linii prostej. Tylko patrząc na filmik, który wrzuciłem wysokość siodełka w romecie wygląda na dobrą, a nawet ktoś powiedział, że mógłbym je podnieść delikatnie.
  24. @uzurpator bardzo dziękuję za te porady. Pomyśleć, że 3 miesiace temu myślałem, że wystarczy kupić rower patrząc na wzrost podany przez producenta i będzie dobrze. Mam jeszcze pytanie co do pewnego testu ułożenia ciała żeby nie bolały nadgarstki. Chyba chodziło o to, żeby w czasie jazdy puścić kierownicę, ale nie zmieniać położenia tułowia i jeśli się nie poleci do przodu to jest dobrze wszystko ustawione, a jak się poleci to znaczy, że za duży ciężar spoczywa na nadgarstkach. Dobrze pamiętam?
  25. @leejoonidas w internecie kazali pomnożyć przez 0.66 dla gravela i szosy. Jesli dobrze zrozumiałem wynik to rozmiar ramy jaki potrzebuję, tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...