Maciek.B
Użytkownik-
Liczba zawartości
778 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Maciek.B
-
Fajnie się nazywają jak na części do hamulców. Ale jeżeli ktoś mógł nazwać markę "nadzieja", to czemu by nie ryzyko Tak czy i aczej sprawdzą się pod warunkiem, że kupisz kilka zestawów i pokombinujesz z różnymi wyskościami jak w zestawie, który pokazuje @Imar
-
Wyciągnij koło i zmierz odległość między hakami.
-
O ie mają sporo plusów i minusów. W croozerze na pewno bardziej podoba mi się składanie, ale hamax ma zaś regulację kąta oparcia. Croozer ma trochę lepszą amortyzację, bo wahacze są ze 2 razy dłuższe, ale zaś medium ściskanie to elastomer, a nie sprężyna. W croozerze bardziej mi się podoba ogólny wygląd, ale brakuje mi zasłony przeciwsłonecznejm Itp. Itd. Najlepiej idź do sklepu i pomacaj obie.
-
Będą pasowały każde hamulce. Kwestia doboru odpowiedniej tarczy, bo pewnie w standardzie masz wysoką.
-
Chciałoby się powiedzieć: Kibel jakich mało, ale niestety takich jest coraz więcej
-
[poradnik zakupowy] pomoc w wyborze roweru elektrycznego, wskazówki
Maciek.B odpowiedział rykarol → na temat → Elektryczne - e-bike
1. Wyprostowana pozycja nie musi być równoznaczna z wygodną. Nie sugeruj się tym, że rower musi mieć w standardzie błotniki, bagażnik itp., bo do niemal każdego roweru da się założyć wszystko wedle potrzeby. 2. Na te, na których będzie Ci wygodnie. 3. Nawet Chiński Bafang, abyś tylko miał pod ręką sklep, w którym to kupisz stacjonarnie, po to by nie bujać się z każdą bzdurą u sprzedawcy z drugiego końca polski. Nawet niemiecki Bosch się psuje i też jest zrobiony w Chinach. Ale dopóki pod produktem podpisuje się marka, która coś znaczy - można spać spokojnie (ważne, aby mówiąc napęd np. Bosch wszystko miało naklejkę Bosch - przede wszystkim bateria, bo to ona jest sercem napędu) 4. Zasięg podawany przez producentów jest dlatego, że klienci, laicy, tego oczekują, a zależy on od tak wielu czynników, że jest to wartość niemal niepoliczalna. Tak czy inaczej: Im większa bateria tym lepiej i nie chodzi tu tylko o zasięg, ale o możliwość obciążenia i trwałość. Wyobraź sobie współczesny samochód z wysilonym silnikiem 1.0 - jak na liczniku pęka 100 000 km to koniec jest bliski. A teraz porównaj to do jakiejkolwiek jednostki kilku litrowej... 5. Bagażniki są względnie uniwersalne, a rowery w miarę podobne, ale zawsze zdarzy się coś co nie będzie ze sobą współpracować. 6. Chyba wszystkie współczesne silniki przekładniowe są bezoporowe, więc w teorii na każdym będzie jeździć się lekko jak na analogu, ale trzeba wziąć poprawkę na dodatkowe 10 kg. A i rower z wyprostowaną pozycją też latwo się nie rozpędza. Tak, czy inaczej jazda na elektryku bez bateri to raczej z konieczności, a nie dla przyjemności. Zazwyczaj używanie najsłabszego trybu wspomagania powinno dać wrażenie jazdy jakby na zwykłym rowerze. -
[Zdrowie] Obciążenie kręgosłupa a wybór roweru
Maciek.B odpowiedział Kik → na temat → Problemy zdrowotne
Ode mnie również głos na full'a. -
Takie rozłożenie masy w pojeździe, do perfekcji opanowała marka Porsche i w samochodzie ten balast w postaci silnika z tyłu niesie ze sobą wiele korzyści. Natomiast w rowerze, a zwłaszcza w takim, na którym mamy wyprostowaną sylwetkę, umieszczenie najcięższych komponentów tak daleko z tyłu sprawia, że taki sprzęt prowadzi się jak autobus przegubowy, albo i gorzej. Jeżeli nie było przejażdżki na takim rowerze to spróbuj sobie wyobrazić jak może być źle gdy ok. 90% masy spoczywa nad tylnym kołem, w dodatku na sporej wysokości. Co do samej elektryki w tym rowerze to nie ma się do czego przyczepić - jest po prostu ok., ale brak hamulców tarczowych w rowerze, który waży więcej i może rozpędzić się sprawniej niż klasyczny - to nieporozumienie! Niech dorzuci parę groszy, kupi Unibike Optima lub Ecobike X-Cross i cieszy się dobrym sprzętem, za relatywnie niską kwotę.
-
Kiedy był robiony choćby podstawowy serwis? Demontaż dolnych lag, czyszczenie, wymiana oleju i ewentualnie uszczelek?
-
[amortyzator przedni] rock shox pike dj- problem po serwisie
Maciek.B odpowiedział bialekkacper → na temat → Rock Shox
Jeżeli problem wystąpił po wykonaniu usługi przez autoryzowany serwis, to dlaczego pytasz cały świat, zamiast zgłosić się do tego kto to robił? -
Można niby wszystko, ale pytanie jaki masz w tym cel? Zrzucanie z wagi amora, który i tak jest ciężki raczej nieodczuwalne, a upośledzenie pracy po takiej konwersji będzie zdecydowanie zauważalne. Ja w takim samym amorze, chcąc uzyskać odpowiednią charakterystykę pracy, mam 2 zestawy sprężyn (miękką i twardszą) Poza tym sam szaft to nie wszystko. Aby na powietrzu działała również komora negatywna, to w ladze od środka musi być małe nacięcie/zagłębienie na odpowiedniej wysokości, którego w domainie nie ma. Chyba, że zrobisz dual air.
-
[Nowy rower trekkingowy] Zakup nowego roweru trekkingowego
Maciek.B odpowiedział LukcioM → na temat → Miejskie i trekkingowe
Nie wykluczałbym 21, ale taki wzrost jak najbardziej łapie się jeszcze na 19. -
[Nowy rower trekkingowy] Zakup nowego roweru trekkingowego
Maciek.B odpowiedział LukcioM → na temat → Miejskie i trekkingowe
Za dużo by pisać o wyższości napędu kasetowego nad wolnobiegowym. W skrócie jest lepszy we wszystkim od trwałości np. Piasty po precyzję działania biegów. Tam czy inaczej powiedz lepiej ile masz wzrostu, że tak bardzo się upierasz przy tym rozmiarze 21? BTW. Kup Unibike Flash GTS EQ i temat można zamknąć Ten rower ma sporo zalet względem przeciętnego trekkinga chociaż mocno go przypomina, ale najważniejszą z nich jest brak prądnicy w piaście. -
[2500] trekking Unibike czy Kross?
Maciek.B odpowiedział jawor2201 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@chudzinki nie wg. Ciebie, czy mnie, tylko wedle wszelkich prawideł, u większości producentów taki wzrost zakrawa o te 2 rozmiary, a to czy ktoś o wzroście pomiedzy rozmiarami będzie się lepiej czuł na większym, czy mniejszym zależy od budowy ciała. Sam mam 175 cm i teoretycznie mój wzrost jest dopiero w dolnym zakresie jeżeli chodzi o rozmiar 19, ale mam na tyle długie nogi, że przy standardowej sztycy 350mm mam ją ustawioną prawie na max. (Do ogranicznika brakuje mi dosłownie kilka mm.) Takie ustawienie sugeruje, że mogłbym mieć nawet 21, gdzie osoba o wzroscie do 175 łapie się jeszcze na 1u cali. Także wzrost to jedynie parametr wyjściowy od którego można zacząć jakieś przymiarki. Co do fotelika i damki to z jednej strony ok. Jest łatwiej i bezpieczniej przy wsiadaniu i ewakuacji, ale taka rama jest mniej sztywna i utrudnia utrzymanie roweru z fotelikiem w pionie gdy trzymamy go między nogami. Poza tym z fotelikiem będzie jeżdżone 1-3 lat, a rower zakładam, że zmieni za 10-15, więc po co się karać damską ramą w tak młodym wieku 😛 Ja wszystkie wady fotelika wyeliminowałem przyczepką. -
[2500] trekking Unibike czy Kross?
Maciek.B odpowiedział jawor2201 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie. Dobrym wyborem będzie Unibike Flash. Rozmiar między 19, a 21. Przymierz się i przejeź dla porównania z czyms innym. -
[2500] trekking Unibike czy Kross?
Maciek.B odpowiedział jawor2201 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jeżeli chodzi o wożenie dziecka na foteliku, to trekking będzie jedną z najgorszych możliwych opcji. -
Olej to. To nie jest amor na otwartej kąpieli jak stare marzocchi, który ma wybierać liście na ścieżce rowerowej. Kiedyś miałem Argyle z wgniotem w połowie wysokości lagi i nie było problemu. Po prostu zdejmij raz na jakiś czas dolne lagi i go wyczyść, a będzie służyć lata.
-
[SR Suntour XCR32 AIR] Na jaki wymienić do 2 tyś
Maciek.B odpowiedział dam88 → na temat → SR Suntour
Nie koniecznie RS ze skokiem o 20mm większym będzie o te 20mm dłuższy. Ostatnio wymienialem klientowi jakiegoś Suntoura o skoku 120mm na RS 150mm i różnica w rzeczywistej wysokości wynosiła jedynie 10mm. -
[napęd] tania korba do deore
Maciek.B odpowiedział rowerowywylew → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Mozliwe jest wszystko, ale... Kiedyś postanowilem wskrzesić starą szosę (jaguara, albo huragana, nie pamietam dokladnie) W skrócie, rower w stanie oryginalnym jeździl, ale chcąc mieć to zrobione dobrze zacząłem od wymiany kół, a skończyłem na wymianie ramy. Finalnie zadowolony byłem dopiero gdy wydałem kilka tysi i z pierwotnego roweru nie zostało absolutnie nic. -
[2500 zł- 3000 zł] Rower dla kobiety
Maciek.B odpowiedział Oli1 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ja polecam Ci rower wygodny dla Ciebie. Chociaż zaraz zostaniesz zasypana propozycjami przeróżnych rowerów od A do Z, co i tak bez przymiarki nic Ci nie powie. -
[Hamulce Shimano M395] Dziwny dźwięk podczas hamowania.
Maciek.B odpowiedział drajwer112 → na temat → Shimano
Do niszczenia plastelinowych tarcz Shimano do modelu 54 włącznie - owszem. -
[Hamulce Shimano M395] Dziwny dźwięk podczas hamowania.
Maciek.B odpowiedział drajwer112 → na temat → Shimano
Dlatego właśnie nie nadają się one do plastelinowych tarcz z napisem resin pads only. Bo jeżeli tych metalowych śmieci jest wystarczająco dużo lub są one z jakiegoś twardego metalu to działają na tarczę jak pilnik do drewna. P.S. Czym różni się papier ścierny o gradacji 2000 od takiego o wartości 60? Przecież to jest to samo, tylko w 60 producent nasypał trochę grubszego granulatu, a jednak są one przewidziane do czegoś innego. -
[Hamulce Shimano M395] Dziwny dźwięk podczas hamowania.
Maciek.B odpowiedział drajwer112 → na temat → Shimano
Bo tarcze RT56 nie są przewidziene do pracy z niczym innym niż klocki żywiczne. Na tarczy znajdziesz napis RESIN PADS ONLY. To jest główny powód Twojego problemu. Obawiam się, że powrót do żywicznych może już nie pomóc. Pokaż zdjęcie tarczy. -
Daj Do dziś w większości rowerów trekingowych, miejskich i w wielu dziecięcych są widelce 1 i 1/8 z gwintem @Marcin2023 dobra narzynka tego typu kosztuje więcej niż ten rower 😛 Poza tym, taką ręczną narzynką, dość ciężko jest zacząć gwint. Tego się używa raczej do przedłużania już istniejącego gwintu. Daj zdjęcie wszystkiego co masz (stery, główka ramy i wspornik kierownicy) i wszystko będzie jasne. A nie będziemy gdybać i snuć domysły, bo Tobie nie chce się napisać więcej niż 2 słowa z wklejonym zdjęciem nie tego co trzeba. P.S. Ten czerwony Kellys ze zdjęcie na 100% ma stery typu ahead, więc albo pomyliłeś rowery, albo tam jest coś równo namieszane.
