Skocz do zawartości

Daimos77

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Daimos77

  1. Wstępnie wybrałem i chyba będzie to Trek rail 5 na Boschu z baterią 625WH https://sprint-rowery.pl/rower-elektryczny-trek-rail-5-deore-gen-3-2023#additional jest teraz w promce. Pytanie tylko, bo ten model jest z tym systemem smart i ma pilot bez wyświetlacza i czy jest możliwość zmiany na taki z wyświetlaczem?
  2. Witam! Chcę zakupić swojego pierwszego ebika i wstępnie przeglądając rynek zdecydowałem, że chce coś na silniku Bosch CX 4 Gen albo Yamaha PW-X3. O Bosch'u jest dużo info w sieci i na forum natomiast o PW-X3 jak na lekarstwo. Interesuje mnie czy w Yamaszce po skończeniu się prądu albo wyłączeniu wspomagania można pedalowac bez oporów tak jak w CX 4 Gen? Jak z awaryjnością w PW-X3? Roweru będę używał i na dojazdy do pracy (18km w jedną stronę) i na weekendowe wypady w góry w Beskid Śląski. Ze wstępnych poszukiwań najlepszą ofertę i ma chyba HAIBIKE. Zastanawiam się nad modelami ALLMTN 3 i ALLMTN 4 2022. W oko wpadły mi jeszcze Raymon'y ale one głównie z silnikami Yamahy, Cube stereo hybrid 120/140, Focus Jam/Thron2. Rower może być nowy albo używany ale wtedy fajnie jakby miał jeszcze parę miesięcy gwarancji.
  3. @w0jtek jak wrażenia z użytkowania tego Raymona? Sam teraz jestem na etapie wyboru ebika i zastanawiam się nad Haibike allmtn 3 a tym.
  4. Bo rowery dwa i śmietniki trzy
  5. @Dokumosa dzięki, fajnie że podałeś sklep gdzie kupię wszystko razem.
  6. @tobo "(widzę że masz szansę coś spier....ć)", na jakiej podstawie tak twierdzisz? Że skrupulatnie dopytuję co i jak i chcę podejść jak najbardziej profi do tematu? Na co dzień zajmuję się mechaniką samochodową: robinie rozrządów, hybrydy turbo, układy wtryskowe więc myślisz, że taki amor powietrzny ma szansę mnie pokonać? Wracając do Twojego pytania, tak oglądałem kilka filmików z serwisem i byłem na stronie producenta.
  7. Ok, w takim razie sram buttera zamówię i nie będę kombinował z innym. Zauważyłem, że ten olej RS 15wt też rozlewają więc jego też zamówię. Dzięki za uwagi 😉
  8. Cześć! Na wstępie zaznaczę, że szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem z tym konkretnie modelem amortyzatora. Chcę przeprowadzić serwis zerowy ( w ogóle będzie to mój pierwszy serwis jakiegokolwiek amortyzatora bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc proszę o wyrozumiałość ) Rock Shox'a Recon Gold RL DebonAir, którego producent przewiduje po 50h pracy. Mój przepracował może max 20h ale zaraz stuknie mu rok jak jest ze mną no i zaraz zaczyna się sezon więc chcę przygotować rower w 100%. A mianowicie z tego co się wstępnie zorientowałem będę potrzebował oleju do dolnych lag 15wt oraz smaru sram butter. - i teraz pytanie czy ten olej rock shox'a 15wt idzie zastąpić innym tańszym o takich samych parametrach? - ten smar SRAM Butter też idzie zastąpić innym tańszym smarem? - czy po zdjęciu dolnych lag przy serwisie zerowym będę potrzebował nowych uszczelek, które są przy dolnych śrubach? - czy przed serwisem mam spuścić powietrze z komory oraz odblokować/zablokować manetkę blokady skoku i w jakiej pozycji ustawić pokrętło od siły tłumienia max na "żółwia" czy na "królika"? W necie znalazłem tabelkę odnośnie serwisu i poprawcie mnie jeśli się mylę ale według niej przy serwisie zerowym będę potrzebował po 6ml 15wt do każdej z goleni? Oraz gdzie nakładać ten smar SRAM Butter?
  9. Dzięki bardzo za informację! A już myślałem, że coś nie tak z klamką będzie 😄
  10. Zauważyłem dziś, że przy tym otworku w klmace jest lekkie zapocenie. Wytarłem ale za parę godzin znowu się pojawiło, czy czeka mnie naprawa/wymiana klamki lub jakiś uszczelek? Dodam tylko, że są to nowe hamulce zdjęte z nowego roweru, które przełożyłem do siebie.
  11. Witam. Kupię rower MTB do 4tys zł. Wymagania: sztywne osie, taperowana główka, napęd min. Deore, koła 29", rama M. Najlepiej jakby ktoś miał do sprzedania Rockridera XC 100 w rozm. M
  12. Bo niebiesko Ps czemu u mnie jest tak mocno obcinana jakość zdj?
  13. @bogus92a gdyby tak dać korbę Shimano ALTUS FC-MT210 40/30/22t, to wtedy ori przednia przerzutka powinna to ogarnąć?
  14. Ok, a jaka powinna dać radę to ogarnąć?
  15. Siemano! Mam zamiar zmienić suport i korbę z kwadratu na HT2 i teraz pytanie... czy korba SHIMANO FC-T4060 9s Alivio 44x32x22 i suport SHIMANO SM-BB52 BSA Hollowtech II podejdzie bez problemu do Giant ATX 2, korba: PROWHEEL Forged, 42/34/24T, suport: VP BC-73, przerzutka tylna: SHIMANO Tourney RD-TY500, przerzutka przednia: SHIMANO Tourney FD-TY500, wolnobieg: SHIMANO CS-HG200, 12-32T, 7s. czy to będzie z tym kompatybilne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...