Skocz do zawartości

Piottro1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    53
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piottro1

  1. Dzięki, znalazłeś idealną dla mnie 😀
  2. Nie bardzo rozpoznaję stary i nowy typ. Czym się kierować w poszukiwaniach? Znalazłem taką na bike24, ale cena też nie jest zbliżona do Twojego trafienia pół roku temu 😕 : Oj, kupiłem już taką obręcz. Ale mam opcję wymiany i pewnie zgodnie z Twoją sugestią przejdę na 28 lub na 24 h. Mam właśnie taką piastę na tył, serwisant zaproponował mi szprychy Sapim Race i mosiężne nyple. Przy mojej wadze około 80 kg powinno to koło dać radę. Zastanawiam się tylko czy na przód korzystniej będzie 28 czy 24? Mam już prawie gotową 350 na tył (będę składał koło), więc i do przodu bym chciał 350-tkę, żeby ładnie wyglądało 😉
  3. Po każdym hamowaniu tarcza przód (tylko) wydaje wyraźny dźwięk obcierania i po krótkim czasie przestaje. Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Podejrzewam, że po rozgrzaniu wygina się i po ostygnięciu prostuje. Czy to oznacza, że tarcza do wymiany (grubość około 1,7 mm)?
  4. Trochę skrzydła mi opadły, myślałem że będzie łatwiej 😕 A orientujesz się, gdzie mogę kupić piastę 350 w cenie którą podajesz? Przeszukałem pół internetu i znalazłem tylko droższe. Jeżeli nie można tutaj to poproszę na prv.
  5. Podając ten wymiar zaufałem serwisowo DT Swiss 😄 Pewnie upewnię się dopiero jak zdemontuję łożyska i wymierzą wszystko. Poniżej cytat z korespondencji:
  6. Myślałem o łożyskach 15268, które mają szerokość 8 mm oraz o osi wewnętrznej utrzymującej odstęp pomiędzy łożyskami (53,4 mm) i wychodzącej poza piastę. Piszesz o tulejce pomiędzy łożyskami, czyli end kapy będą się trzymały na osi mocującej koło, która będzie przechodziła przez tulejkę umieszczoną "za/pomiędzy" łożyskami? Tutaj myślałem, że ogranicznikiem dla nich może być odpowiednia długość osi wewnętrznej (odpowiedni wymiar po obu stronach). O taką oś wewnętrzną mi chodzi: Pewnie jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś robił już podobny zabieg i poda dokładne wymiary takiej osi wewnętrznej 😕
  7. Na tą chwilę nie wiem, bo nie wiem czego szukać 🙂 Głownie chodzi mi o długość osi, którą muszę zamontować (średnicę i rozstaw łożysk znam).
  8. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Tak jak w temacie, posiadam piastę DT Swiss 350 Center Lock 110/QR 32h. Zamierzam przystosować ją do sztywnej osi 12x100. 1. pierwotnie zamontowane łożyska 10x26x8 mm, 2. pierwotnie zamontowana oś długość 110 mm, średnica zewnętrzna 10 mm + zwężenia na końcach do 9 mm (wewnętrznej średnicy nie mierzyłem, chyba 5 mm). Dowiedziałem się, że do wymiany będą łożyska (zmiana na 15x26x8) oraz wewnętrzna oś z rozstawem łożysk 53,4 mm (+ dobór odpowiednich end caps). Czy ktoś wykonywał już taką konwersję i wie jaką oś należy zastosować (wymiary)? Wszelkie informacje będą dla mnie bardzo cenne. Załączam zdjęcia mojej piasty:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...