Skocz do zawartości

Piottro1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piottro1

  1. Reklamował ktoś te lampki? Jak wygląda procedura reklamacji? Macie może jakiś pewny adres mail do Bontragera, czy teraz już Trek, na który można napisać? Mam paragon ale sprzedawca nie odpowiada. Próbowałem też dzwonić pod numer 0048 221 049 698 ze strony trekbikes.com żeby uzyskać jakieś informacje. Bezskutecznie wisiałem na telefonie kilka razy po prawie 20 minut, nikt nie odbiera mimo podanych godzin 9:00 – 17:30 (wsparcie - obsługa klienta).
  2. Mieliście rację, tarcza w jednym miejscu trochę krzywa. Nie mam przyrządu, więc lekko nagiąłem ręką w miejscu gdzie obciera. Sprawdzę podczas wyjazdu, co będzie się działo po hamowaniu. Sprawdziłem ustawienie odległości od klocków, wygląda ok (ciężko zrobić zdjęcie w tym miejscu).
  3. Pewnie coś takiego mogłoby wyjść przy mojej ramie (Cannondale Topstone Carbon 105) 🙂 ale grupę 105 zmieniłem prawie całą na GRX. Myślę o oponach minimum 28 dla drugiego kompletu.
  4. Tak, piastę 350 przód kupuję, będzie komplet. Myślałem o drugim zestawie kół (z innymi oponami (zdarzają mi się trasy tylko po asfalcie) i dlatego się zastanawiam nad tymi Piastami Splile, czy mógłbym je w ten sposób wykorzystać?
  5. Tak, widzę, dziękuję bardzo za info, sprzedawca mnie okłamał 😄, zastanawiam się czy warto kupować te piasty.
  6. @Dokumosa 👍😂 Już weryfikuję, takie koła:
  7. Są 99% na ratchet, nie na zapadki. @MARCIN_OSTRÓW napisał, że albo 350 albo 240. Są jakieś charakterystyczne znaki, po których można to rozpoznać?
  8. Oooo, właśnie o to mi chodziło Panowie. Piasty pochodzą z kół z obręczamiDT Swiss R24 Spline, czyli piasty opisane jako zestaw. Są na ratchecie. A uda się dokładnie zidentyfikować czy to są piasty 350 czy 240?
  9. Tak, stan sprawdzę przy zakupie. Chodzi mi o tą nazwę, po której nie mogę żadnego info znaleźć o tych piastach: DT Swiss Spline Nie wiem czy są godne uwagi - może ktoś coś o nich wie?
  10. Jeszcze zapytam w tym temacie, czy te piasty ze zdjęć są ok? Mam okazję kupić ale nigdzie nie mogę poszukać informacji o nich :|
  11. Dzięki za poradę 👍 Niestety nie. Zmatowiony lekko lakier i wyrównane zadrapania. Pryśnięte lekko farbą w sprayu kilka razy, chyba 8. Wiem, że to długo nie wytrzyma ale moim zdaniem będzie lepiej niż przed chałupniczym pomalowaniem.
  12. Idealną, bo to już 12/100 🙂 Chyba wymienię obręcz skoro zmienię piastę przód. Tylko się jeszcze zastanawiam (czytaj "nie wiem") na ile szprych wybrać? Wcześniej napisałem, że mam już tylną piastę 24h i dobrałem do niej odpowiednią obręcz (tego raczej nie chcę już zmieniać). Serwisant dobrał szprychy i zapewnił, że dla mojej wagi takie koło tył będzie ok. Ale jeszcze myślę co zrobić z przodem. 24 czy 28 (bo widzę, że obie są dostępne w sprzedaży 👍)? Ma to duże znaczenie? Skoro tył mam na 24 szprychy to przód chyba też powinienem tak zrobić. Piasta tył przed odświeżeniem: i po drobnej renowacji:
  13. Dzięki, znalazłeś idealną dla mnie 😀
  14. Nie bardzo rozpoznaję stary i nowy typ. Czym się kierować w poszukiwaniach? Znalazłem taką na bike24, ale cena też nie jest zbliżona do Twojego trafienia pół roku temu 😕 : Oj, kupiłem już taką obręcz. Ale mam opcję wymiany i pewnie zgodnie z Twoją sugestią przejdę na 28 lub na 24 h. Mam właśnie taką piastę na tył, serwisant zaproponował mi szprychy Sapim Race i mosiężne nyple. Przy mojej wadze około 80 kg powinno to koło dać radę. Zastanawiam się tylko czy na przód korzystniej będzie 28 czy 24? Mam już prawie gotową 350 na tył (będę składał koło), więc i do przodu bym chciał 350-tkę, żeby ładnie wyglądało 😉
  15. Po każdym hamowaniu tarcza przód (tylko) wydaje wyraźny dźwięk obcierania i po krótkim czasie przestaje. Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Podejrzewam, że po rozgrzaniu wygina się i po ostygnięciu prostuje. Czy to oznacza, że tarcza do wymiany (grubość około 1,7 mm)?
  16. Trochę skrzydła mi opadły, myślałem że będzie łatwiej 😕 A orientujesz się, gdzie mogę kupić piastę 350 w cenie którą podajesz? Przeszukałem pół internetu i znalazłem tylko droższe. Jeżeli nie można tutaj to poproszę na prv.
  17. Podając ten wymiar zaufałem serwisowo DT Swiss 😄 Pewnie upewnię się dopiero jak zdemontuję łożyska i wymierzą wszystko. Poniżej cytat z korespondencji:
  18. Myślałem o łożyskach 15268, które mają szerokość 8 mm oraz o osi wewnętrznej utrzymującej odstęp pomiędzy łożyskami (53,4 mm) i wychodzącej poza piastę. Piszesz o tulejce pomiędzy łożyskami, czyli end kapy będą się trzymały na osi mocującej koło, która będzie przechodziła przez tulejkę umieszczoną "za/pomiędzy" łożyskami? Tutaj myślałem, że ogranicznikiem dla nich może być odpowiednia długość osi wewnętrznej (odpowiedni wymiar po obu stronach). O taką oś wewnętrzną mi chodzi: Pewnie jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś robił już podobny zabieg i poda dokładne wymiary takiej osi wewnętrznej 😕
  19. Na tą chwilę nie wiem, bo nie wiem czego szukać 🙂 Głownie chodzi mi o długość osi, którą muszę zamontować (średnicę i rozstaw łożysk znam).
  20. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Tak jak w temacie, posiadam piastę DT Swiss 350 Center Lock 110/QR 32h. Zamierzam przystosować ją do sztywnej osi 12x100. 1. pierwotnie zamontowane łożyska 10x26x8 mm, 2. pierwotnie zamontowana oś długość 110 mm, średnica zewnętrzna 10 mm + zwężenia na końcach do 9 mm (wewnętrznej średnicy nie mierzyłem, chyba 5 mm). Dowiedziałem się, że do wymiany będą łożyska (zmiana na 15x26x8) oraz wewnętrzna oś z rozstawem łożysk 53,4 mm (+ dobór odpowiednich end caps). Czy ktoś wykonywał już taką konwersję i wie jaką oś należy zastosować (wymiary)? Wszelkie informacje będą dla mnie bardzo cenne. Załączam zdjęcia mojej piasty:
  21. @marcesco pomiary wskazały, że na wielowypuście brakuje mi 2 mm. Prawie zakończyłem wymianę napędu 105 na GRX810. Czy to sukces? Nie mogę powiedzieć. Potwierdziły się przypuszczenia kolegów, którzy korespondowali ze mną w tym temacie - nie można wykonać poprawnie konwersji 105/GRX w ramie Cannondale Topstone Carbon 105 😕 Jednak dzięki pomocy wspomnianych wyżej kolegów (@HSM i @marcesco) doprowadziłem mój projekt do końca Tak jak wcześniej pisałem, na zakończenie musiałem przesunąć oś w stronę napędową o około 3 mm. Plusy: - takie same prześwity (korba lewa/trójkąt/korba prawa) po 6 mm, - mała zębatka odsunięta 5 mm od ramy, - brak zahaczania korby prawej o przednią przerzutkę, - możliwość zastosowania większej kasety, - szybka i bezproblemowa regulacja przerzutek (również po zmianie kasety z 11-34 na 11-42 i wymianie łańcucha na nowy). Minusy: - mały odstęp lewej korby od ramy w miejscu osadzenia na osi (około 2 mm), - brakujące 2 mm pełnego osadzenia lewej korby na wielowypuście, - mała odległość przerzutki przedniej od prawej korby. Biorąc pod uwagę za i przeciw, przetestowałem rower na kilku przejażdżkach, głównie w trudniejszym terenie (w sumie 3 jazdy, około 100 km). Jestem bardziej niż zadowolony Praca napędu jest cicha oraz to czego oczekiwałem - wszystko pracuje bardzo płynnie (dla mnie wyczuwalna kultura pracy, lepsza niż w 105). Nie jestem wyczynowcem, jeżdżę średnie dystanse (od 50 do max 250 km) raczej w wolniejszym tempie. Zdecydowałem, że pozostanę z napędem GRX. Jeszcze raz dziękuję za pomoc na tym forum. Poniżej kilka zdjęć z końcowych prac: Nowe podkładki do wymiany. Dodałem podkładki 3 mm po stronie napędowej (żeby uzyskać odstęp korby od przerzutki oraz małej zębatki od ramy) Tutaj sporo podkładek. Po przeciwnej stronie podkładki 1,3 mm oraz podkładka od redukcji (daje w sumie ponad 2 mm odstępu korby od ramy w miejscu osadzenia na wielowypuście). Prześwity korb i trójkąta - po obu stronach 6 mm. Odstęp małej zębatki od ramy (około 5 mm). Odstęp korby od przerzutki (około 3 mm)
  22. Dzisiaj wymieniłem blaty i przednią przerzutkę (105 na grx810) i natknąłem się na kolejny problem 😕 Poniżej fotki z wymiany i opis co zrobiłem po wymianie przerzutki. Tutaj różnica pomiędzy blatem po 8000 i 200 km: Dla porównania obie przerzutki: Prawa korba zahacza o przerzutkę (ustawiona na mały blat i na duży): Z tego co widać potrzebowałem około 3 mm, żeby odsunąć korbę od przerzutki. Dodałem dwie podkładki (3 mm) po stronie napędowej. Suma podkładek po stronie napędowej to 11 mm a po lewej stronie 1,3 mm: Niestety ale przez dodatkowe podkładki już nie mogę założyć do końca lewej korby na wielowypuście (podobnie jak w linku podesłanym wcześniej przez @HSM). Jednak dzięki temu uzyskałem większe prześwity (prawa korba i mały blat). Lewa korba pozostała w odstępie od trójkąta około 6 mm, prawa jest również w takiej samej odległości (6 mm) a mały blat jest teraz około 5 mm od ramy: Przerzutki nie zdążyłem już dzisiaj wyregulować.
  23. W miejscu gdzie jest odległość 3 mm od ramy nie będzie łańcucha. Twierdzisz, że zębatka będzie się zbliżać do ramy przy intensywnej jeździe? Jeśli tak, to będę musiał zwrócić na to uwagę, dzięki za sugestię?
  24. @Kamil190 założyłem temat na forum, bo sądzę że tutaj otrzymam bardziej rzetelną pomoc. Wydaje mi się, że doświadczenia innych użytkowników będą bardziej cenne niż porady serwisowe. @marcesco Nie mam zbyt dużego pola manewru dla prześwitu prawej korby 😕 ogranicza mnie odstęp lewej w okolicy suportu, już jest tam bardzo mało miejsca:
  25. Nie mam jeszcze docelowych podkładek ale dzisiaj zamontowałem korbę GRX. Kolega wydrukował mi kilka rozmiarów (3, 2, 1 i 0,5 mm) i postanowiłem zrobić próbę. Podkładki o średnicy 41,5 mm z otworem 24 mm (lekko podszlifowałem te wymiary, bo wydruk 3D wyszedł nieprecyzyjny 😕 ). Poniżej fotki wraz z opisem (zrobiłem pomiary prześwitów). 1) Wydruk: 2) 5 podkładek na oś od strony napędu (8 mm) i jedna z drugiej strony (1,3 mm - taki wydruk 😕 😞 3) Przy zakładaniu lewej korby docisnąłem ją, przytrzymując od strony napędowej, i wkręciłem nakrętkę. Przy takiej ilości podkładek korba weszła na wielowypust do końca i nie było luzu poprzecznego. Poniżej fotki - pierwsza z przyłożoną nakrętką do lewej korby a druga już z wkręconą: 4) Taka ilość i układ podkładek pozwolił mi na uzyskanie około 3 mm odległości małego blatu od ramy (dwie fotki, widok od dołu): 5) Odstęp od trójkąta - lewa korba 6 mm: 6) Odstęp od trójkąta - prawa korba 3 mm: 7) Wszystko skręcone, nic nie obciera. Myślę, że takie ustawienie jest optymalne z punku widzenia odległości korby i blatów od ramy (okolice suportu i trójkąta). Nie mogę bardziej odsunąć małego blatu po stronie napędowej, ponieważ lewa korba jest niewiele ponad 1 mm do ramy (przy suporcie). No chyba że kosztem lewej korby (wysunięcie na wielowypuście). Jak dotrą zamówione podkładki, to je wymienię zachowując dzisiejsze ustawienia. Wyczyszczę korbę i wymienię blaty. Wymienię też przerzutki. Zacznę od przedniej i się okaże, czy uda się ją ustawić do zamontowanej dzisiaj korby GRX.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...