Skocz do zawartości

MCSPORT

Nowy użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MCSPORT

  1. Bardzo dobre podejście, ma działać, a niekoniecznie być tak jak producent sugeruje.
  2. Ale co to zmienia? Jak rozumiem forum to z założenia baza wiedzy. Ktoś szuka wątku i czyta treści, niekoniecznie oryginalny autor posta.
  3. Ja bym tego nie ruszał, może Ci to zająć niewiadomo ile, przy okazji nawdychasz się chemii. Lepiej nawiń nową na to i wykorzystaj czas na jazdę, albo zabierz dziewczynę na spacer,
  4. Ty tak na serio? Macie tu setki anonimowych użytkowników i botów ślących linki do ofert. Ja dziele się moją wiedzą i anonimowy nie jestem.
  5. Jeśli wątek nie żyje to go zarchiwizujcie. I nie odbijam piłeczki tylko mówię poważnie. Sporo tam treści o tym ile co od czego lżejsze, a ja dałem koledze i jak rozumiem innym użytkownikom drobny trik na oszczędzenie paru gramów.
  6. Odpowiadając na twoje pytanie, tak, zdarzyło mi się, że śruba pękła. Ba, zdarzyło mi się nawet, że pękła mi tytanowa sprężyna w tylnej przerzutce srama w połowie pierwszego etapu na MTB Trophy, także uratował mnie patent na kij w przerzutce, a dzień później koledzy w JBG się zlitowali i przerzutkę pożyczyli (dziękuje jeszcze raz). Z mojego doświadczenia najlepsze do koszyków bidonów są... śruby do tarcz ;). Jeśli mamy oszczędzać na wadze to po co takie długie śruby jakie normalnie masz przy koszyczkach? Osobiście do każdego roweru pakuje takie cudo https://mcsport.pl/pl/srubki-aluminiowe-do-tarcz.html
  7. Jak miło, szybko mi przypomniałeś dlaczego przestałem się na forach dzielić wiedzą. Zaryzykuje jednak i może podniesiemy nieco poziom zarówno merytoryczny jak i szacunku dla innych użytkowników ;). Gorąco Cię do tego zachęcam.
  8. Bezdętkę pompujesz mniej, bo nie martwisz się o złapanie gumy -> mniej napompowana opona poprawia trakcję w trudnym terenie, bo układa się na do nierówności, zamiast z nimi walczyć -> większa trakcja to krótsza droga hamowania. "As simple as that" jak mawiał mój profesor of mechaniki Główną zaletą latex'ów nie jest ich waga, ale niższe opory toczenia i odporność na małe przebicia. Dętka lateksowa jest de facto porowata i nierzadko kolec może w nią wejść i wyjść bez defektu dętki. Brzmi niesamowicie i naprawdę tak działa. Jak raz spróbujesz nie wrócisz do normalnych dętek.
  9. Historia zatoczyła koło. To brakujące ogniwo, bo rowery XC rozjechały się w kierunku ścieżkowców. W początkach MTB John Tomac latał na góralu z barankiem, w zasadzie gravel ;).
  10. Kwestia czy opona będzie się rozszczelniać czy nie, zależy od miksu opona dętka i jest niepowtarzalna. Mamy na sklepie te same rowery, jednym ciśnienie bez mleka schodzi, innym nie. Generalnie producenci muszą podawać wymagania nieco "z górka", żeby zabezpieczyć się przed ew. roszczeniami klientów. Co do zasady im wyższe ciśnienie w oponie, czytaj mniejsza guma, tym ciaśniej siedzi i mniejsze jest ryzyko rozszczelnienia.
  11. Zdecydowanie na hak, oprócz łatwości pakowania dochodzą plusy w postaci mniejszego spalania, nie musisz pamiętać o rowerach wjeżdżając na parking podziemny, ani martwić się o prędkość, a wiadomo że kolarze mają ciężką nogę
  12. Jest opcja gdzie budżetu naginać nie będziesz musiał. Przeczytaj test Gianta XTC https://mcsport.pl/pl/blog/tajemnicza-paczka-czyli-unboxing-gianta-xtc-slr-od-mcsport/, cenowo wychodzi bardzo dobrze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...