Skocz do zawartości

marcina

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    306
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez marcina

  1. Rozmawiałem z konsultantem Nationale-Nederlanden - potwierdził - jeśli rower znajduje się w pomieszczeniu to musi ono być zamykane na klucz. Być może sam nie wiedział, więc powiedział tak, abym nie powołał się na rozmowę w razie "W", choć wątpię, brzmiał przekonywująco.

    Na stronie https://cuk.pl/ubezpieczenie-roweru (sprzedają ubezpieczenia PZU) jest coś takiego:

    "Jeżeli przechowujesz rower w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, domu czy mieszkaniu, drzwi zewnętrzne do tego pomieszczenia lub budynku powinny być zamykane na co najmniej jeden zamek wielozastawkowy bądź na jedną kłódkę wielozastawkową.
    Z kolei jeśli przechowujesz rower w pomieszczeniu ogólnodostępnym (np. wózkarni), drzwi muszą być zamykane na co najmniej jedną kłódkę wielozastawkową, a rower musi być przytwierdzony na stałe do trwałego elementu (np. ściany, wieszaka rowerowego)."

    Jak dla mnie ślizga sprawa i w przypadku kradzieży z garażu mogą się "wypiąć" i to pomimo zabezpieczenia 8 mm łańcuchem.

  2. Poszukuję ubezpieczenia na rower od kradzieży. W Internecie mocno reklamują się:

    • PZU (sprzedawane też przez CUK)
    • Nationale Nederlanden (ING)

    Niestety, jeden i drugi wykluczają kradzież z pomieszczenia ogólnodostępnego niezamykanego na klucz, nawet jeśli rower jest zabezpieczony regulaminowym zapięciem. Oznacza to, że rower przypięty do elementu stałego "pod chmurką" jest objęty ochroną, a rower przypięty do stojaka w garażu wielostanowiskowym lub na klatce już nie.

    Czy zna ktoś może ubezpieczenie od kradzieży roweru, które obejmowałoby ochroną również takie pomieszczenia ogólnodostępne, jeśli rower byłby przypięty do elementu stałego? Mam tu na myśli np. przypięcie do stojaka w garażu wielostanowiskowym lub pomieszczenia rowerowni, które nie jest zamykane na klucz.

     

  3. Przerzutki w piaście popularne są w rowerach miejskich - tych jest mnóstwo w krajach Beneluxu, dlatego możesz odnosić takie wrażenie. W trekkingach, MTB i innych raczej się takich rozwiązań nie stosuje ze względu na masę i stosunkowo mały zakres przełożeń.

    Trzeba jednak przyznać, że w e-bikach masa i zakres przełożeń nie ma przesadnie dużego znaczenia, więc warto tu skorzystać z zalet przekładni planetarnych, o których wspomniałeś.

    Polecam zajrzeć na greenbike.pl, mają sporo dobrych promocji, np. Winora Sinus.

     

  4. 6 godzin temu, AnkaAnka napisał:

    Czesc wszystkim,

    szukam dla siebie roweru damskiego elektrycznego na wyprawy rowerowe, takiego aby przyczepić sakwy

    chciałabym kupić coś porządnego z dobrym silnikiem i osprzętem i oczywiście w dobrej cenie, może być z niemiec z jakieś wyprzedaży

     

    czy mogę liczyć na Waszą pomoc i wrzucenie tu linków do czegoś rozsądnego ?

    budżet do 2,5 tys euro

    z góry dziekuję

    Ania

    Jest okazja cenowa https://www.all4cycling.com/en/products/specialized-turbo-tero-x-4-0-grigio

  5. 1 godzinę temu, Tyfon79 napisał:

    Przecież nie jest tajemnicą, że nasz rynek jest nazwijmy to delikatnie dziwny. Łatwiej czasem kupić rower poza granicami i taniej niż u nas. Po drugie posądzam, że po akcjach z sieciami dilerskimi Speca nie tylko u nas ale u nas to widać mało pozamawiali rowerów w absurdalnych cenach. Albo ich już nie ma albo nie ma za bardzo jak zejść z ceny bo zbliżają się do sprzedaży po kosztach. Tak na marginesie ani się tak przejechali na pazerności, że głowa mała. Skoro dla "zachodniego" i nie tylko klienta ceny są nieakceptowalne to u nas są już zaporowe. 

    Reasumując.

    Nikt nie słyszał, aby Spec miał wprowadzać nowe modele, a cena $2,749.99 za Vado 4.0 to po prostu dobra okazja cenowa, która niestety nie dotyczy Polski.

  6. W dniu 18.03.2024 o 07:02, Daimos77 napisał:

    Witam! Chcę zakupić swojego pierwszego ebika i wstępnie przeglądając rynek zdecydowałem, że chce coś na silniku Bosch CX 4 Gen albo Yamaha PW-X3. O Bosch'u jest dużo info w sieci i na forum natomiast o PW-X3 jak na lekarstwo. Interesuje mnie czy w Yamaszce po skończeniu się prądu albo wyłączeniu wspomagania można pedalowac bez oporów tak jak w CX 4 Gen? Jak z awaryjnością w PW-X3? 

    Roweru będę używał i na dojazdy do pracy (18km w jedną stronę) i na weekendowe wypady w góry w Beskid Śląski. 

    Ze wstępnych poszukiwań najlepszą ofertę i ma chyba HAIBIKE. Zastanawiam się nad modelami ALLMTN 3 i ALLMTN 4 2022.

    W oko wpadły mi jeszcze Raymon'y ale one głównie z silnikami Yamahy, Cube stereo hybrid 120/140, Focus Jam/Thron2. 

    Rower może być nowy albo używany ale wtedy fajnie jakby miał jeszcze parę miesięcy gwarancji.

    Tu masz niezłą promocję na dobry rower: https://www.wysepka.pl/rowery-elektryczne-mtb/12611-23677-rower-elektryczny-gorski-specialized-turbo-tero-x-50.html#/571-rozmiar-m/1106-kolor-oak_green

×
×
  • Dodaj nową pozycję...