Skocz do zawartości

llemon

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez llemon

  1. @ChuChu Ale ja też nie doradzam zejścia poniżej 4 barów 🙂 Jak napisałem wyżej na 3,5 bara (przy 80 kg wagi) jeżdżę nie unikając szutrów i dróg leśnych. Jakbym miał jeździć tylko asfaltem, dobiłbym do 4 barów.

    Mamy więc podobne spojrzenie: ty nie schodziłbyś na asfalcie poniżej 4, ja dobiłbym na asfalt do 4. Obaj więc obracamy się w tych samych okolicach, ale z innych stron. Możemy więc założyć, że okolice 4 barów (pewnie troszkę więcej) będą optymalne (z założeniem, że sam musi dojść do odpowiednich wartości) dla Autora wątku? 🙂

  2. @ChuChu Ale bierzesz pod uwagę, że piszemy o oponie 32 mm? Taką oponę stosuje się, żeby mieć odpowiedni komfort. Jak człowiek pisze, że na ciśnieniu 4-5 bar jest mu najwygodniej i martwi się tylko o to, czy na tym ciśnieniu dobije, to po co mu karzesz załadować 6 bar?

    Jak napisałem wyżej, jeżdżę na ciśnieniu 3,5 bar przy wadze 80 kg i nie dobijam, więc na 4-5 bar na asfalcie nie martwiłbym się o dobijanie. Pomijam wszelkie inne aspekty dotyczące użytkowania takich czy innych opon na różnych nawierzchniach. 

  3. 1 godzinę temu, KNKS napisał:

    Możesz mi wytłumaczyć jakie cechy wspólne posiada wyścigowy GP5000 i Panaracer Grvelking Slick, bo nie za bardzo widzę jakieś cechy wspólne...

    Obie mogą jeździć po asfalcie. Ciśnienie 4bar na tym asfalcie będzie wystarczające, żeby nie dobić. O to autor pytał. Pomijam wszystkie inne jak opory toczenia, szybkość. Z asfaltu też nie polecam zjeżdżać, ale autor nie o to pytał.

  4. 6 godzin temu, Kettler napisał:

    A ja się często zastanawiam po co ten baranek. Sporo jeżdżę samochodem i widzę wielu rowerzystów na szosówkach i naprawdę bardzo rzadko spotykam kogoś kto korzysta z dolnego chwytu. No może za wyjątkiem kilku zawodników, którzy trenują w okolicy. 

    Może zamiast zastanawiać się, spróbuj się przejechać. W szczególności proponuję dystans ze 100 km. Jest szansa, że zrozumiesz 🙂

  5. 14 minut temu, vincek napisał:

    Dla mnie temat do ogarnięcia. Torba w której wszytko lata jest nie do zaakceptowania. 

    Ja tam w torby nikomu nie zaglądam, więc nie wiem czy mają tam porządek czy nie. Mi coś tam w lata, bo to taka torba na podręczne rzeczy, które mogę wyciągnąć w czasie jazdy, więc nie jest to jakoś szczególnie upchane i trochę lata. 🙂

  6. 29 minut temu, chudzinki napisał:

    Problemy trzeciego świata 😀. Rozwiązaniem jest choćby stara skarpeta albo jakakolwiek szmatka. Nie musisz owijać powerbanku żeby się nie zagotował jak są upały, ale to co jest obok.

    To nie jest problem globalny. To ja miałem z tym problem więc zasygnalizowałem, ze miałem i jak go rozwiązałem 😛 Każdy czytający może skorzystać, albo nie 😛

  7. 23 minuty temu, leon7877 napisał:

    Mnie to śmieszy po prostu i tyle. Tak samo jak montowanie pseudo błotników, które nie spełniają swojej głównej funkcji wynikającej z nazwy. Ważne żeby były tylko markowe, to jest ważne bo wtedy nie wstyd.

    Mnie zastanawia motywacja ludzi, którzy tak bardzo zwracają uwagę na to jak i co robią inni ludzie... Zastanawia mnie skąd bierze się to zainteresowanie. Może to jakieś kompleksy się  odzywają??

    Mam propozycję, daj ludziom jeździć jak chcą. Mają swoje powody, dla których montują, albo nie montują błotników. Tak bardzo Cię boli, że robią coś inaczej niż Ty?? Jak myślisz czyj to problem, że nie jesteś w stanie zrozumieć ich motywacji - ich czy Twój? :-&

    • +1 pomógł 2
  8. 2 godziny temu, leon7877 napisał:

    - lubią mieć plecy ochlapane błotem
    - uważają, że im bardziej brudny rower po treningu tym lepiej
    - lubią czyścić napęd z błota
    - lubią jak najczęściej wymieniać napęd, bo wiadomo że jak naciągnie tam błota i piasku to zębatki zużywają się 2 razy szybciej
    - Błotniki to wiocha i obciach, tylko lamusy używają błotników. Niech chlapie błoto jak najmocniej! Prawdziwy kolarz błota się nie boi.

    Jeżdżę cały rok. W poprzednich sezonach jeździłem z pełnymi błotnikami SKS Bluemels na grawelu. Dość często zdarzała się sytuacja kiedy musiałem wygrzebywać błoto albo śnieg, który zebrał się pomiędzy kołem a błotnikiem. Czasem było tego tyle, że nie dało się kręcić kołem. Ze względu na brak miejsca nie mogłem odsunąć ich od koła. W końcu jakiś kijaszek połamał mi przedni. Pomimo założonych błotników, nadal syf zbierał się w okolicach napędu, nadal ochraniacze od butów miałem uwalone, biegi czasem przestawały działać przez śnieg, który się odkładał w kasecie.

    W tym roku nie założyłem błotników. Nie powiem, ze jest lepiej, ale nie jest też jakoś szczególnie gorzej. Przynajmniej nie muszę wygrzebywać błota spod błotników. Czasem przydałby się jakiś ass saver, ale da się bez niego  żyć.

     

  9. 39 minut temu, Chociemir napisał:

    Od takiej geometrii jaką miał Checkpoinnt  2019 roku to nawet Trek odszedł. W tym budżecie to np. Carbonda 707 (bardzo dużo ludzi składa rowery na tej ramie).

    Problem w tym, że nie za bardzo się znam na tych wszystkich detalach. Jak kupowałem Checkpoint  2019, w sklepie usiadłem i było ok. Potem w miarę jak robiłem kolejne kilometry i poprawiała się forma, obniżałem kierownicę, wydłużyłem mostek. Doszedłem do tego, że górną pokrywkę sterów musiałem wymienić, bo trzeba było jeszcze bardziej obniżyć kierownicę. Wygląda, że pozycja robi się coraz bardziej agresywna.

     

    Carbonda też mi się przewinęła, więc sprawdzę...

    46 minut temu, Mihau_ napisał:

    Nooo w budżecie do 6k za wiele nie zdziałasz. Zostają chińczyki jak ten accent (pewnie na ali znajdziesz tę ramę za połowę ceny). Możesz też zerknąć na helmansport, pewnie coś ma w tej kasie. Tak samo planetx (i ogólnie sklepy w uk)ale nie wiem jak tam z dodatkowymi opłatami

    A w ogóle to dlaczego karbon? W stali już coś można powybierać za taką kasę, pewnie coś nawet zrobić na zamówienie a efekt końcowy na pewno będzie o niebo ciekawszy

    Wiem, że nie jest to wysoka kwota. W miarę poszukiwań pewnie będzie się jeszcze zmieniać. Na planetx patrzyłem i biorę pod uwagę. Karbon bo sztywny i lekki, a lubię w ultramaratonach być blisko czołówki lub w samej czołówce 🙂 Na treku aluminiowym mi się to udawało, na ramie karbonowej pewnie będzie łatwiej 🙂

  10. Witam,

    Od kilku lat jeżdżę na Treku Checkpoincie Alr 4 z 2019 r. Zacząłem ostatnio rozmyślać o jakiejś małej zmianie, a że przez ten czas dokupiłem parę części, więc stwierdziłem, że może następnym krokiem mogłaby być zmiana ramy. 

    Zacząłem rozglądać się za czymś karbonowym i w wyszukiwarce wyskoczył mi ACCENT Freak Carbon. Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami z wyżej wymienioną ramą? Wiem, że nie jest to super duper karbon, ale wygląd mi odpowiada, geometria w miarę mi pasuje.

    Macie może jakieś doświadczenia z tą ramą? A może polecicie coś zbliżonego geometrią do Treka, w cenie do mniej więcej 6000 zł.

     

    Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam. 

  11. Pod tarcze na 6 śrub są podkładki dystansowe jak tutaj: https://www.bikestacja.pl/podkladki-pod-sruby-do-tarcz-hamulcowych-syntace-p-3403.html?gclid=Cj0KCQjwmuiTBhDoARIsAPiv6L9gFqgAgwFw8Tqqx40MDQbQaLnYLTTKB2a6R2GzyaXFTlKTMWkvPvAaAvhrEALw_wcB

    Nie wiem czy znajdzie się coś takiego dla CenterLock...

    2 minuty temu, llemon napisał:

    Nie wiem czy znajdzie się coś takiego dla CenterLock...

    znalazłem, są takie: https://boydcycling.com/products/centerlock-disc-brake-rotor-shim-4-pack.

  12. Witam forumowiczów,

    Szukam zakładu lub osoby (najlepiej z okolic Krakowa, choć niekoniecznie), który będzie w stanie wykonać worek wodoszczelny do torby Blackburn Outpost Seat Pack & Dry Bag (https://www.blackburndesign.com/p/outpost-bike-seat-pack-dry-bag/). Mogę dostarczyć oryginalny worek na wzór.

    Biorę tez pod uwagę opcję zakupu gotowego zamiennika, który będzie pasował do torby. Jeżeli jest ktoś, kto używa tego modelu i znalazł jakiś zamiennik, poproszę o linki. :-)

     

    Pozdrawiam

    Leszek

×
×
  • Dodaj nową pozycję...