Skocz do zawartości

kola01

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez kola01

  1. Nie ma co patrzeć na tabelki tylko zmierzyć po prostu obwód swojego koła centymetrem krawieckim lub chociaż średnicę koła i obliczyć obwód wg wzoru. Po wpisaniu obwodu do licznika można jeszcze skorygować wyniki po porównaniu z GPS (np z endomondo) z dużym naciskiem na to aby w czasie testu trasa była możliwie prosta (w czasie skrętów GPS upraszcza trochę  trasę i przekłamuje wynik).

  2. Niedoskonałość ramy???? Niezła wymówka. Szkoda tylko, że jeszcze nie widziałem ramy z taką niedoskonałością. Ja bym zwrócił lub wymienił rower. Nie ponosisz przecież kosztów wysyłki.  Wytrzymasz jeszcze kilka dni a tak będziesz miała niesmak przez lata.

  3. Byś wymienił ramę??? A po co skoro możesz zwrócić lub wymienić rower na nowy? Z tytułu sprzedaży produktu niezgodnego z treścią aukcji, niezgodności towaru z umową czy po prostu korzystając ze zwrotu konsumenckiego (14 dni od odebrania towaru). Ja bym wykorzystał pierwszą opcję.

    jullkaa0, z ramą technicznie pewnie nic się nie będzie działo ale z powodów estetycznych to oddałbym od razu rower. Nie można takich bubli sprzedawać. Na pewno co najmniej kilka osób to widziało przed sprzedażą a mimo to rower został sprzedany jako pełnowartościowy. To tak jakby kupić w salonie nowy samochód z wgniecioną karoserią. Tarabań do sprzedawcy, niech przyśle kuriera na swój koszt i od razu niech nowy rower do Ciebie wyśle (o ile nie zraziłaś się już do sprzedawcy/reweru i jeszcze chcesz go nabyć). Jak będą jakieś problemy to od razu opisz je tu na forum. 

  4. Jest dokładnie na odwrót czyli tak jak napisałem wcześniej. Rękojmia obowiązuje od 25.12.2014. Potwierdzenie znajdziesz właśnie w załączonym przez siebie linku. Ale nazewnictwo nie ma tu znaczenia. Istotny jest fakt, że mamy 24 miesiące odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedany produkt a z karty gwarancyjnej wynika tylko 1 rok. Oczywiście ww. obowiązuje gdy nabywcą jest konsument.

  5. Aż odkopałem swoją kartę gwarancyjną do Lazaro. Pierwszy pkt. brzmi cyt.

    "Klientowi zaleca się wykonanie w ciągu 1 miesiąca od daty zakupu odpłatnego przeglądu roweru celem uniknięcia problemów technicznych w dalszej eksploatacji"

    I myślę, że to zdanie wyczerpuje wszystkie pytania. Przegląd jest jedynie zalecany i w dodatku płatny. Żadnych adresów punktów serwisowych w mojej karcie z 2014 roku nie ma.

    Niezależnie od dołączonej karty gwarancyjnej, która notabene jest na tylko 1 rok, sprzedający odpowiada przed kupującym z tytułu rękojmi, która w naszym kraju wynosi 2 lata. Można więc od razu wywalić kartę gwarancyjną na śmietnik bo zasady rękojmi są bardziej korzystne dla kupującego.

  6. Nikt za darmo nic Ci nie zrobi. Tym bardziej obcy serwis. A nawet jak kupujesz firmowy rower w firmowym salonie to też płacisz za przegląd. W gwarancji od Lazaro nie ma adresów pkt. serwisowych. bo najzwyczjniej TransRower ich nie ma pomijając może ten jeden w siedzibie producenta. 

  7. Aluminium jest stosunkowo elastycznym metalem. Pod większym naciskiem stopy na korbę aluminiowa rama roweru się nieznacznie ugina i przybliża prowadnicę wózka p.przerzutki do łańcucha. Zauważ, że jak delikatnie pedałujesz to ocieranie albo nie występuje ale jest zbliżone na całym obwodzie korby. Ogólnie należy tak wyregulować p.przerzutkę śrubami "L" i "H" aby w pozycjach:

    -łańcuch na największym trybie korby i najmniejszej zębatce kasety (biegi 3 i 9)

    -łańcuch na najmniejszym trybie korby i największej zębatce kasety (biegi 1 i 1)

    nie było żadnego tarcia.

    Ukośne prowadzenie łańcucha jest bardzo nie zalecane. Powoduje jego nadmierne zużycie i może powodować jego ocieranie o wózek p.przerzutki w trakcie pedałowania, którego być może nie wyregulujesz (jak tu się polepszy to na drugim końcu się spiep...).

     

     

    Druga sprawa to taka że wyczaiłem dzisiaj o co chodzi z tymi tempymi dzwiękami z amortyzatora. Zablokowałem go dzisiaj wcisnąłem przedni hamulec i ruszałem kierownica okazało się że w amortyzatorze są luzy w górnej części widać jak rurka rusza się w goleni i uderza o boki. Jako że to mój pierwszy rower z amortyzatorem zastanawiam się czy jest to normalne?

     

    A ten temat to i mnie bardzo interesuje bo sam mam ten problem. Mój rower (Integral V3 2014) ma jakieś 700 km przebiegu ale już prawie od nowości zauważyłem, że ta goleń pracuje (lata przód-tył) w czasie hamownia p.hamulcem. Na sterach nie mam żadnych luzów. Dodatkowo jak jadę po kostce brukowej lub innych nierównościach to słyszę takie głuche stukanie w amortyzatorze (każda dziurka w drodze to jeden stuk). Jakby własnie golenie stukały o obudowę amora albo coś podobnego.

    Proszę o opinie innych co jest powodem luzu/stuków i czy coś się da zrobić.

  8. Pisząc o problemie z suportem miałem na myśli to, że wydawł trzaski o których pisze adam00. To, że jest on montowany na sucho to nic nowego i nie stanowi większego problemu w przyszłości o ile ktoś dysponuje odpowiednimi narzędziami.

  9. W piątek odebrałem rower z serwisu, gdzie wylądował w związku z poruszanym w innym temacie problemem trzasków przy korbie, mechanik powiedział że dobrze, że go przywiozłem bo za parę miesięcy nie byłby w stanie odkręcić suportu, ponieważ był wkręcony na sucho i prawie zapieczony, także taka uwaga dla posiadaczy/nabywców zwróćcie na to uwagę(!)

    A jesteś pewien, że problem leżał w suporcie? Jeśli tak to byłby to chyba I przypadek. W nowym Lazaro często występują trzaski ale jak do tej pory zawsze odpowiadały za nie same pedały a raczej ich nieprofesjonalny montaż. Jesteś pewien, że to suport? Może to ściema żeby wyciągnąć większą kasę. Nieuczciwi serwisanci często stosują takie metody. Wyczyszczą gwint w pedałach co zajmie im 5 min a później coś opowiadają o suporcie (i o tym jak ciężko było się do niego dobrać) wystawiają rachunek na 50-100 zł.

  10. Krzysiek, nie zrozumiałeś. Maniek520 pisze o przedniej przerzutce a ja się tylko odniosłem do położenia łańcucha na kasecie. Problem najprawdopodobniej dotyczy regulacji p.przerzutki a nie tylnej. Oczywiście może się okazać, że regulacja baryłką nic nie zmieni i potrzebna będzie regulacja śrubami L i H ale przedniej przerzutki. Wszystko to oczywiście w sytuacji gdy łańcuch szoruje po wózku p.przerzutki. Puki co to Maniek520 pisze o jakichś stukach, których jakoś nie potrafię sobie wyobrazić.

  11. Pytanie z cyklu "czy lepszy Opel Corsa czy może do Astry dołożyć?" Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jak chcesz jeździć dużo i możesz dołożyć to bierz V3. Jak trochę mniej to V2 tez starczy. Rowerki różnią się tylko jakością osprzętu.

  12. U mnie v3 po przejechaniu 330km (rower zakupiony na począku czerwca) wymaga regulacji:

    - łańcuch (albo coś innego) obciera przy przełożeniu 9 z tyłu (było od początku, ale że 9 z tyłu mało kiedy używam, więc nie przeszkadzało)

    - zmiana z 7 na 6 działa z wielkimi problemami / nie działa (pogarszało się z czasem)

    - hamulce - przedni piszczy (z tym akurat nic się nie zrobi), tył za słabo łapie (samemu nie chciało mi się regulować, bo to też nie problem)

    - możliwe że coś zaczęło trzeszczeć, ale tego nie potwierdzę, bo w zupełnej ciszy nie jeżdżę, a w zacisznym miejscu nie chciało mi się weryfikować

    Liczę też na to że wszystko inne zostanie sprawdzone / podokręcane.

    Natomiast 330km to chyba trochę mały przebieg jak na potrzebę regulacji?

    1. Tu łańcucha się nie reguluje. Sytuacja wymaga regulacji przedniej albo tylnej przerzutki (sprawdź czy przy 9 trybie kasety, łąńcuch nie "szura" Ci o wózek przedniej przerzutki (sprawdź skąd dokładnie dochodzi dźwięk) - jeśli tak to wyreguluj przednią przerzutkę baryłką przy manetce lub śrubą regulacyjną w przedniej przerzutce).

    2. Wyreguluj tylną przerzutkę baryłką przy manetce na kierownicy.

    3. Piszczenie klocka hamulcowego można wyeliminować lub przynajmniej zminimalizować przez jego inne ustawienie (zmiana kąta) lub wymianę na inny typ klocka (polecam ABS-3CC). Jeśli tył słabo łapie to wyreguluj go baryłką przy manetce na kierownicy lub naciągnij jego linkę. Zakładam też, że sprawdziłeś czy klocki są prawidłowo ustawione do rafki koła (czy przylegają całą płaszczyzną i czy mają właściwe kąty w stosunku do rafki).

    4. Trzeszczenie to często słabo dokręcone pedały + piasek, który się dostał do gwintu. Odkręć je całkiem, dobrze wyczyść obie strony gwintu (w pedale i korbie), nałóź gęsty smar na gwint i dokręć mocno pedały. Po 10-50 km jazdy ponownie dokręć. "Trzeszczenie" może też pochodzi od tarcia łańcucha o wózek przedniej przerzutki. Będzie się pojawiać lub znikać w zależności od tego na jakim trybie kasety będziesz miał łańcuch w czasie pedałowania. Musisz coś więcej napisać o tym "trzeszczeniu" bo powodów może być więcej.

    5. 330 km to bardzo dobry moment na przeprowadzenie regulacji. Nowe linki szybko się rozciągają, dopasowują itp.

     

    Powodzenia przy regulacji :)

  13. Witam wszystkich. Temat przeczytalem od deski do deski, bowiem jestem zdecydowany na Lazaro Integral V. Mam jedynie dylemat odnosnie wyboru ramy - jak zapewne wielu przede mna i po mnie. Mam 180 cm wzrostu i ok. 83 cm do krocza od ziemi po wewnatrz w butach. Waham sie pomiedzy 17 a 19. Czy jest ktos w okolicy (GOP, Zagłębie) i ma ktorys z egzemplarzy Integrala, na ktory moglbym wsiasc na 5 minut i sprobowac sie dopasowac?

     

    Pozdrawiam.

    Nie ma co się wahać. 19" pasuje idealnie. Mam 179cm (bez butów), noga 82cm i jak wcześniej pisałem mam Lazaro Integral V3 19" i jest idealnie ale prędzej wybrałbym 21" niż 17".  Z Tabeli na stronie BF_bike też idealnie wychodzi Ci 19", nie wiem dlaczego się wahasz i bierzesz pod uwagę za mały rower (17").

  14. Jak kupowałem w tamtym roku Krossa w zaprzyjaźnionym slepie, sprzedawca poinformował mnie, że jest zapis o konieczności wykonania przeglądu zerowego w karcie gwarancyjnej i że jest on płatny. Zaraz jednak dodał, że jak go nie zrobię to i tak producent nie może z tego powodu anulować gwarancji. Poza tym zawsze możesz skorzystać z 2-letniej rękojmi, która często gwarantuje lepsze warunki niż gwarancja. 

  15. Nie jestem pewien czy gdy będę kupował taki sam z męską ramą dla siebie bralbym 17 czy 19 (rama męska jest ciut większa ?) ... najlepsza byłaby chyba 18

     

    Dzięki za info. Tak, rama męska jest nieznacznie większa od damskiej. Tu masz stronę z informacją o doborze wielkości ramy:

    http://allegro.pl/my_page.php?uid=11082086

    Ze względu na długa nogę i wzrost polecałbym Ci ramę raczej 19" (rama męska). Mam taką samą nogę jak Ty a wzrost tylko o 3 cm większy (179cm) i przy 19" calowej ramie czuję się bardzo ok. Jakby jednak nie było 19" to prędzej wybrałbym 21" niż 17".

  16. Moja żona przy tym wzroście ma 17" - wersję damską. 

    Krzysiek, Twoja żona też ma rowerek Lazaro Integral? Nie wolałaby większego? Ile ma dokładnie wzrostu? 

    Obecnie chciałbym dobrać ramę damską (Lazaro Integral V3 2015r.) dla kobiety z 167 cm wzrostu. Rozmiar wychodzi idelanie na granicy między 17" a 19". Masz jakieś sugestie?

  17. Witam,

    chciałabym kupić rower lazaro elitary v3, wg tableki powinnam zakupić ramę 19.  Mam 176cm wzrostu, noga 85cm. Jednak widzę że bardzo dużo osób piszę że wzięłoby mniejszą ramę. I szczerze powiedziawszy już sama nie wiem co myśleć....

    Brydzia ale o jakiej ramie piszesz? Damskiej czy męskiej? Jeśli chodzi o damską to nie ma się co zastanawiać. Idealnie wychodzi Ci rama 19" i taką Ci proponuję. Problem sie dopiero pojawia przy ramie męskiej bo Twój wzrost jest na granicy rozmiarów z lekką przewagą w kierunku ramy 19" i przy tej ramie możesz się ewentualnie zastanawiać. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...