Skocz do zawartości

Pawelekgit

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    148
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Pawelekgit

  1. Witam. 

    Posiadam rower Merida Big Nine 500 Lite z 2021 roku mianowicie taki:

    https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/3203/bignine-500-lite-2223

    A w nim amortyzator Manitou Markhor Comp. 

    Otóż chcę wymienić amor na widelec karbonowy i tu pojawiają się dwa pytania:

    1. Ile mogę wziąć za taki amortyzator, który nie był serwisowany a jedynie oliwiłem i czyściłem golenie regularnie. Jeździłem nim jedynie po ulicy tak naprawdę a rower ma przejechane 2000kkm

    2. Z jakiej firmy/sklepu/strony internetowej mam kupić widelec? Jakiś noname czy są lepsze firmy, które tworzą takie rzeczy?

     

    Jeśli chodzi o dział, to nie wiem czy temat jest we właściwym, natomiast w dziale o amortyzatorach nie dałem, gdyż chodzi głównie o widelec. Jeśli zły dział to proszę moderatora o przeniesienie.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.

    Pozdrawiam.

  2. Witam. Moja córka skończy w lipcu 4 lata, rowerem nauczyłem ją jeździć dokładnie rok temu. Jej pierwszy rower z pedałami to Woom 2. Rower jest już dla niej za mały. Z Wooma jesteśmy bardzo zadowoleni, bo rowerek jest lekki przez co już za trzecim wyjściem dziecko nauczyło się samodzielnie jeździć bez pomocy. Problem w nim polega na tym, że przełożenie jest bardzo lekkie i Zuzia kręci nóżkami niczym chomik na kołowrotku. Piszę o tym, gdyż myślałem o kupnie kolejnego Wooma, tym razem 3 automagic, który ma dwa biegi. Chciałem zapytać czy ktokolwiek z Was miał do czynienia z tym rowerkiem, bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym, czy przełożenie są wystarczające dla dzieci na prostych odcinkach.

    NIe zamykam się oczywiście na jeden rower. Są też Kubikes, Frog  czy może coś z decathlonu. Jedyne co chcę to fakt, aby rowerek nie był za ciężki. Dlatego odpadają np. toporne i ciężkie Romety.  Zuzia ma około 108-110cm wzrostu i jeździ już uważam bardzo sprawnie w związku z czym zastanawiam się czy nie kupić roweru trochę większego niż z kół 14 cali na 16 cali. Są rowerki na 20 calowych kołach, które deklarują wysokość dziecka od właśnie 110 czy 115 cm wzwyż. Problem jest taki, że tak naprawdę mam dostęp fizycznie do wooma ale też zwykłej wersji. Frog czy Kubikes jedynie przez internet. A fajnie by było, gdyby nie trzeba było kupować co sezon roweru jeśli udałoby się dobrać taki, na który jeszcze nie będzie zbyt mała a który wystarczy na dwa sezony. Proszę o jakieś wskazówki.

    pozdrawiam serdecznie

  3. Witam. Poszukuję butów do MTB SPD. Przeszukałem sklepy polskie i zagraniczne, ciężko znaleźć dla mnie rozmiar. Buty do szosy mam RC3 od Shimano i to jest rozmiar 51. Odziwo do szosy Shimano ma duże rozmiary i jest tego sporo w sklepach. Do MTB nie jestem w stanie znaleźć żadnej firmy. Tu moja wielka prośba do Was, czy wiedzie, gdzie mogę szukać dużych butów rowerowych? Wkładka dł. 32 cm. 

    Pozdrawiam.

  4. Witam. 

    Jest zima, sezon rowerowy raczej martwy dla większości rowerzystów, ale z racji korzystnych warunków do jazdy zauważyłem, że kupiony w lecie Woom 2 robi się za mały dla córki. W związku z tym chciałbym się poradzić w sprawie kupna jakiegoś większego roweru. Woom powiem szczerze mistrzostwo świata, już za trzecią próbą nauczania córka zaczęła sama jeździć. Rower z racji wagi pewnie miał w tym swój udział. Jedno co w Woomie nie do końca mi się podoba to przełożenie. Na prostej drodze córka kręci jak młynkiem do kawy. Z tego co się orientowałem w woomie 3 jest podobny problem, ale jest też Woom 3 automagic, który ma dwa biegi zmieniające się automatycznie. W pierwszej kolejności chciałbym prosić o jakieś opinie, jeśli ktoś miał styczność z tą wersją napędu. Chciałbym wciąż kupić rower lekki, ale żeby dało się nim pojeździć trochę szybciej, bo osiągając prędkość około 12-14 km/h córka szybciej jechać nie jest w stanie i momentami uślizgują jej się stopy na pedałach. Słyszałem np. jeszcze o rowerach kubikes czy frog. Ciężko niektóre zobaczyć w sklepach do których mam dostęp. Proszę o jakieś porady co kupić. Budżet nie jest sztywny, podałem z faktu poprawnej nazwy tematu.

    Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

    Ps. Córka 4 latka skończy w lipcu, wzrost około 105-107 cm

  5. Witam.

    Posiadam rower Merida Big Nine 500 Lite i będę sobie zmieniał koła. Aktualnie mam obręcze Alex Rims o szerokości 20mm wewnątrz. Do tego mam opony Maxxisa o szerokości 2.25 cala co daje szerokość rzeczywistą coś około 5.8-6cm szerokości. Szerszych opon czy teraz czy to w przyszłości zakładał nie będę. Natomiast mam pytanie jak może mniej więcej poszerzyć się szerokość opony nałożonej na obręcz szerszą o 1 cm niż aktualnie? 

    Fr ma szerokość wewnętrzna 30mm. Dlaczego chcę akurat tą obręcz to nie ma znaczenia. Widełki w tylnym trójkącie na wysokości opony w moim rowerze mają szerokość 7.8 cm. Czyli aktualnie jest około 2 cm luzu. szersza obręcz o cm o ile może wpłynąć na szerokość opony? Wiadomo, że nikt nie poda mi wymiaru, ale nie mam możliwości sprawdzenia tego przed zakupem a chciałbym się upewnić, że wszystko się pomieści i będzie wystarczająco miejsca na chociażby opony na zimę Schwalbe Ice Spiker pro 2.25 cala i że kolce nie będą gdzieś ocierać o widełki. Wiem że moje pytanie może być śmieszne dla niektórych, ale nie mam w ogóle pojęcia jak bardzo szerokość danej obręczy może wpłynąć na szerokość tej samej opony.

    Dziękuję za ewentualne odpowiedzi

    Pozdrawiam Paweł 

  6. Już trochę pojeździłem na tych mt6120 i tarczach rt70, przed chwilą wróciłem z Zakopanego, gdzie kilka górek z przyczepką i córką w niej zaliczyliśmy. Krótko mówiąc łączna wagę pod 170-180kg ja, przyczepka, córka, rower i jakieś graty w przyczepce i hamulce radzą sobie bardzo dobrze. Jestem zadowolony.

    • +1 pomógł 1
  7. Witam. Panowie złapałem zajawkę na kupno fat bike i skupiłem się na Canyonie. O co chodzi. Czy w tej cenie jest to atrakcyjna oferta? Mam aktualnie rower Merida Big Nine 500 lite i generalnie nie jeżdżę w ciężkim terenie więc amortyzatora nie potrzebuję, dwa że mam rower szosowy i fata nie będę używał typowo na ulicę. Chcę kupić taki rower aby skutecznie jeździć rowerem przez cały rok. Bez szczególnych tras i bez szczególnych celów. Ot do sklepu zamiast autem czy ogólnie pojeździć po piasku itp. generalnie chodzi mi o to czy w tej cenie kupię coś porównywalnego czy lepszego? I jeszcze chciałbym zapytać, jaki odpowiednik Eagle'a ma Shimano? Jaka to grupa by była? Nigdy nie miałem nic ze srama i nie orientuję się.

    https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/fat-bikes/dude/dude-cf-7/3141.html?dwvar_3141_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

    Pozdrawiam.

  8. Dzięki Panowie za odpowiedzi. Już wiem o co chodzi. Mufy są 89,5/92mm. Ja mam 92mm, podkładka 2,5mm dołączona w zestawie dotyczy tych 89,5mm. Już po operacji. Pierwszy raz wymieniałem, stąd nie wiedziałem. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.

    • +1 pomógł 1
  9. Tarcze kupiłem w sklepie sprint-rowery od Kamila i Niekamila jeśli śledzicie ich kanał na YT. Raczej sklep, który nie pozwoliłby sobie na niepewnego pochodzenia towar. 

    Jak nie zapomnę, zrobię na dniach bo jeszcze ich nie założyłem a teraz nie mam ich przy sobie.

  10. Panowie tak z ciekawości sprawdziłem tarcze i to co jest popisane na tarczy oraz na opakowaniu to wychodzi na to, że mam japońskie wersje. Nie wiem czy są gdzieś dostępne czy nie, natomiast np. na tarczach rt10 mam napis made in china tutaj na tych slx są japan, dodatkowo jest opakowanie szare nie jak teraz te niebieskie i jest napisane made in japan oraz pod spodem fabrique in japan. Czy to oznacza, że mam stare japońskie tarcze? 

  11. Czyli jak zawsze ile ludzi tyle opinii. O Magurach też czytałem że plastykowe wykończenie, serwis trudny bla bla bla. Kupiłem mt6120 ze względu na dobrą cenę. Będę jeździł, kiedyś się zepsują to wymienię. Każdy chwali coś innego o co oczywiście nie można mieć pretensji, ale cieszę się, że udało się rozwiązać kwestię pomiędzy dwoma a czteroma tłoczkami. 

    Dziękuję Panowie za wypowiedzi i porady. 

    Pozdrawiam serdecznie.

     

    Ps. Rzeczywiście w komplecie otrzymałem klocki żywiczne.

  12. Nie wywyższam marki Trek ponad wszystko. Zwróciłem tylko uwagę na to, że nie ma żadnego znaczenia niska ilość fabryk na świecie wykonujących prace przy rowerach na ich różnorodność i jakość wykonania.

    Co nie zmienia faktu, że kupując Treka czy Speca czy to za 80 tysięcy czy za 2 tysiące, jak coś się stanie z rowerem, producent nie szuka winy u użytkownika tylko jest reklamacja-jest naprawa/wymiana a to nie u wszystkich producentów jest takie oczywiste. I odpowiadając na zapytanie autora zwróciłem tylko SWOJĄ uwagę, czym ewentualnie można się kierować kupując nowy rower. Merida nie jest marką premium, ale miałem zamontowaną korbę niedopasowaną do osi Boost. Milimetrowe różnice, ale na najniższym tj. najlżejszym przełożeniu na tylnej zębatce łańcuch zbyt mocno i głośno o nią ocierał. Pojechałem do sklepu, tydzień czekania na nową korbę i wymieniona na koszt sklepu. Czyli obsługa na wysokim poziomie.

    W Krossie miałem problem z kołami tj. po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów miałem luzy na piastach. Pojechałem na regulację (łożyska maszynowe, piasty niby często są nieregulowalne). Coś tam serwisant zmienił ustawienie. Pomogło na kolejnych kilkadziesiąt kilometrów. Koła poszły na reklamację. Po kilku tygodniach wróciły ponoć jako naprawione. Przejechałem trasę około stu kilometrów. Problem powrócił. Chłopaki ze sklepu dzwonili do Krossa i objaśnili cały temat. Odpowiedź jaką usłyszeliśmy, bo byłem przy rozmowie to jest to, że jak koła przyszły, zrobili jakiś serwis i powinno być ok a koła nie nadają się do wymiany, bo wad żadnych fabrycznych tam nie ma. Już kilka miesięcy po zakupie zostałem na lodzie z tymi kołami. Docelowo kołodziej zrobił mi nowe. Ale to nieważne.

    To pokazuje jak różni producenci dbają o klienta nie tylko podczas chęci sprzedania produktu, ale również już posprzedażowo. Nie mam długiego doświadczenia w kwestii kupowania rowerów. Miałem ich raptem kilka, ale to mi pokazało, że jednak czasami wybór marki ma duże znaczenie, bo buble zdarzają się każdemu, klucz jest w tym, żeby do tych błędów ktoś się przyznał i wziął odpowiedzialność na siebie.

    Pozdrawiam.

  13. To, że nikt nie robi upgradeów swoich rowerów to Twoje zdanie.

    Jeśli chodzi o fabryki być może tak jest. Trek składa rowery w fabrykach Gianta. Czy to znaczy, że jakość jest taka sama? Otóż nie. Patenty, materiały i ich jakość jest zależna od Treka. Usługa to co innego. Idąc tym tokiem myślenia gdyby Krossa też wypuszczali z fabryk Gianta to byłby tak samo dobry jak Trek, bo przecież z tej samej fabryki. A tak nie jest. Wąski sposób myślenia. Wystarczy, że firma X składająca rowery w fabryce Meridy da swoje komponenty do wyprodukowania roweru dajmy na to Aluminium, które jest najniższej jakości, to jak to ma się do firmy Y, która da fabryce Meridy najwyższej na świecie jakości aluminium? Mogą być spawane na tym samym stanowisku, w ten sam sposób. Jakość będzie nieporównywalnie inna.

  14. Witam. Nie chciał bym demonizować Krossa, ale w ostatnim czasie jeden z jego użytkowników miał jakiś problem związany z ramą. Po prostu była krzywo zespawana co zauważył w momencie przykręcenia uchwytu na bidon. Dodatkowo były jakieś inne pomniejsze problemy w związku z czym odesłał rower do producenta celem wymiany ramy. Dostał nową i rower był gdzie niegdzie obity itp. na Youtube sobie bez probkemu znajdziesz. w dużym skrócie trafiają się buble a serwis gwarancyjny w krossie jest niestety różny. Sam mam szosę tj. Vento 5.0 i o ile cenowo i osprzętowo wygląda to atrakcyjnie o tyle przy pedałowaniu troszkę mocniejszym coś mi lekko trzeszczy. Pedała wykluczone, suport też, koła również, kierownicę z mostkiem również, stery również rozkręcone i sprawdzone. Generalnie nie wiem skąd to się bierze, chyba najbardziej doświadczony serwisant w Rzeszowie również nie widzi problemu w podzespołach. Czy to rama gdzieś coś jest nie tak? Nie wiem. Do czego dążę. Zaznaczę, Że to tylko moje zdanie. Osobiście jak będę kupował kolejną szosę w przyszłości, będę wolał wybrać rower producenta premium kosztem gorszego osprzętu niż rower mniej uznanego producenta z lepszym osprzętem. Rama jest najważniejsza, resztę i tak prędzej czy później wiele osób wymienia na coś, co mu bardziej pasuje. A to często jakość ramy determinuje to, że mając rower wyposażony 1 do 1 gdzie w jednym jest dobra rama a w drugim jakiś chiński ulep, jeździ nam się diametralnie różnie. W takim Treku, Specu, Giancie czy Cannondaleu coś się z rowerem dzieje, to nikt łaski nie robi w kwestii napraw, wymiany itp. Z racji tego, że mam do czynienia z Krossem i wielu znajomych ma ich rowery bo są popularne u nas w kraju, to niestety obsługa pozakupowa jest naprawdę żenująca. Ale nie odradzam tak w stu procentach. Jeżeli z rowerem będzie na starcie wszystko w porządku to maszyna jest fajna. 

  15. No fakt. Przód 180mm tył 160mm czyli jak tak oryginalnie. Zastanawiałem się nad zmianą przód na 203 a tył na 180 ale mam amortyzator dosyć podstawowy tj. Manitou Markhor i nie wiem czy z tą wagą by wytrzymał to wszystko. Nie mogę znaleźć informacji jaką tarczę dopuszcza producent. Nie wiem czy pod moją wagą sam przeskok w sile hamowania nie będzie przeciążać w jakiś sposób tego amora. Z racji tego, że tył hamuje w dużo mniejszym stopniu też ostatecznie zostałem przy standardowym rozmiarze. Ogólnie jeżdżąc na tamtych spowalniaczach mt200 jakoś krzywda nigdy mi się nie stała, ale brakowało tego, żeby w niektórych momentach rzeczywiście stawać przysłowiowego dęba. Tarcza względem rt10 to przeskok o kilka dobrych klas do góry to samo hamulce. Mam nadzieję, że będę zadowolony. 

    Jeszcze takie pytanie. Czy rzeczywiście nowe tarcze nawet jak długi czas poleżą gdzieś na półce nie wymagają sprawdzenia względem odpowietrzenia?

    Pozdrawiam

  16. Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie ma co się zastanawiać i za takie same pieniądze brać cztery tłoki? A czy miałeś Kolego do czynienia bezpośrednio z mt6120? Czy są to wystarczająco solidne hamulce chodzi mi tu i ich jakość i trwałość wykonania. I czy z tarczami rt70 powinny robić robotę pod moimi ciężarami? Dwa lata ujeżdżałem mt200 na tarczach rt10, więc pewnie różnica będzie kolosalna dla mnie. 

    Wszystkiego dobrego.

  17. Witam. Stoję przed wyborem nowych hamulców do mojego hardtaila i z racji na różnego rodzaju promocje w różnych sklepach zastanawiam się nad dwoma kompletami wymienionymi w tytule. Moja waga 120+rower 12-14+ przyczepka z dzieckiem około 30 co łącznie daje wagę jakieś 160 kg lekką ręką. Moje pytanie brzmi czy czterotłoczkowy komplet hamulców przód/tył półkę niżej tj. deore będzie wydajniejszy niż stopień wyżej SLX dwutłoczkowy? Oprócz modulacji na korzyść SLX warto rozważyć ich zakup względem tych deorek? Różnica w cenie w jakiej mogę kupić obydwa zestawy to 40zł na korzyść SLX. Nadmieniam że kupiłem już tarcze SLX czyli RT70. Proszę o jakieś porady, nakreślenie różnic w hamulcach. 

    Pozdrawiam serdecznie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...