rybak16
Użytkownik-
Liczba zawartości
88 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez rybak16
-
[widelec] karbon przetarcie
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Dokładnie niestety nie zabezpieczyłem odpowiednio -
[widelec] karbon przetarcie
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Czyli się nie przejmować? Martwi mnie dlatego, że to wgłębienie nie jest powierzchowne a relatywnie głębokie w stosunku do wielkości, nie mam pojęcia jak struktura karbonu w takiej sytuacji się zachowuje i czy jest ryzyko, że coś pęknie. -
Cześć wszystkim, stałem się niedawno szczęśliwym posiadaczem bagażnika rowerowego. Niestety prze swoją głupotę transportowałem rowery bez zabezpieczeń i otarłem widelec karbonowy. Nie mam doświadczenia z tym materiałem ale słyszałem że potrafi być podatny na uszkodzenia. Czy że zdjęcia dla się ocenić czy takie uszkodzenie powoduje jakieś ryzyko?
-
Według opisów na stronie tak
-
Cześć wszystkim, niedawno zakupiłem rower Canyon grizl 6. Ma on obręcze dt Swiss i jakieś opony schwalbe. Konwertowalem je na tubless co poszło bezproblemowo, nie nie uciekało. Nie mniej mam dylemat. Po spuszczeniu powietrza z opony, automatycznie spada z rantu, tak jakby go nie było, nic się nie trzyma i obie strony opony spadają. Może być to problem bo jak na trasie z jakieś powodów stracę ciśnienie to tylko dętka mnie uratuje, nie mam też jak uzupełnić mleka bez kompresora, spotkaliście się z czymś takim czy ja coś źle robię?
-
-
To jest to zapięcie? https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-abus-bordo-combo-lite-mini-6055c-pd33640/ wyczytałem, że tak jest taka plastikowa część z boku do której się przypina i wystarczy dobrze w nią uderzyć i się otworzy. Tzn tak było w modelu 6050 czy w tym jest to samo?
-
Cześć, szukam zapięcia na wyprawy i zastanawiam się czy kupować linkę zwijaną jak ta: https://www.centrumrowerowe.pl/linka-abus-rest-105-chr-pd33581/ lub jakiś 4mm łańcuch tej samej firmy. Ta linka to pewnie zwykłymi nożycami przeciąż się bez problemu da. Myślicie, że takiego łańcucha nożycami się nie ruszy? Nie planuje zostawiać roweru na długo ale są sytuacje, że trzeba niestety. Macie jakieś patenty które stosujecie? Oczywiście z racji, że bikepackingowo to żadne ulocki czy inne warzące tony zapięcia nie wchodzą w grę
-
[Aplikacja] Śledzenie zużycia komponentów
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Niestety Edge Exlore 2 nie ma takich fajnych możliwości nie mogę zmienić typu jazdy a więc zostaje mi wykorzystywać szosowy jako gravel i gravel jako btm Do czasu aż garmin wrzuci jakąś aktualizacje -
[Aplikacja] Śledzenie zużycia komponentów
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Właśnie ściągnąłem ProBikeGarage i wygląda spoko. Muszę tylko zerknąć jak te profile zrobić by działało mam edge explore 2 i jak wybieram profil mtb to wrzuca mi gravel -
[Aplikacja] Śledzenie zużycia komponentów
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Garmin jest najmniej ciekawy bo zarządzanie tym i ustawianie sprzętów co jazdę to byłaby masakra. Wiesz może czy da się zmusić strave do zaciągania danych o rowerze z garmina? Czy po każdej jeździe będę musiał wchodzić i ustawiać ręcznie rower? -
[Aplikacja] Śledzenie zużycia komponentów
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ale to wpisujesz do niego każdy podzespół osobno? @TheJW Myślałem o arkuszu ale właśnie chciałem to połączyć z garminem, a w arkuszu tylko datę wpisywać. Jak będę wpisywał przebieg to w sumie powinno wystarczyć. Jedyny brak jest taki, że godzinowo do amorka nie będę znał wartości bo nie mam nic co by mi podsumowało. Garmin tylko przebieg pokazuje -
Cześć, szubkam sposobu na śledzenie zużywania się komponentów. Czasami ludzie piszą, ten łańcuch przejechał 4000, te stery wytrzymały xx km. Znacie coś do śledzenia? Np amor muszę serwisować co 50h (dolne golenie). Szukam sposobu by wiedzieć kiedy przejadę te 50h. Mam 3 rowery użytkowane z różną częstotliwością. Chciałem sobie zapisywać kiedy robię jakiś serwis a co do czasu czy kilometrów polegać na garminie bo tam można wrzucić kilka rowerów ale raporty garmina to jakiś żart (nie mają dość prostych w zaimplementowaniu filtrów - chyba, że są a ja ich nie znalazłem ) Znacie jakąś apke, która by mi pomogła?
-
[6000] gravel 200 cm wzrostu
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Chyba trochę nagne budżet. Znalazłem rower w wersji dla wysokich https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/przygoda/grizl/al/grizl-6-1by/3716.html?dwvar_3716_pv_rahmenfarbe=R075_P04 Według producenta powinienem kupić 2 xl. Co sądzicie? -
[6000] gravel 200 cm wzrostu
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
@clavdivs dzięki za odpowiedź. Fakt, sztycy w aktualnym mi zabrakło, musiałem ją wymienić, i z automatu zrobił się rower mniej wygodny Ta Merida wygląda spoko, jedyne co to zależy mi na napędzie 1x a nie znalazłem meridy z takowym. Znasz jeszcze jakieś modele warte uwagi? -
[6000] gravel 200 cm wzrostu
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jak się zapytałem które krosy, napisałeś każdy z rocznika 2024, otóż sprawdziłem akurat ten który miał 570. Faktycznie niektóre mają lepszą geometrie ale nie wszystkie. Trochę za szybko i za dużo wniosków wyciągasz w kwestii mojego podejścia. Zgłoszę Tobie taki feedback, że mógłbyś popracować jak sposobem przekazywania komunikatów gdyż jest dość nieprzyjemny. Nie mniej dzięki, za zwrócenie uwagi, że nie wszystkie krossy mają tą samą geometrie przy największym rozmiarze. -
[6000] gravel 200 cm wzrostu
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Przecież Kross nawet na stronie podaje wzrost dla 22'' 184-194 wiem, że to tylko na oko ale to jest to samo co miałem w wersji z roku 2020. Wiem, że ciężko znaleźć takie wymiary ale akurat kross robi dość małe te największe ramy w mojej opinii "Rozmiarem ramy szosowej/gravelowej jest efektywna długość rury poziomej" - jest dużo więcej wymiarów, które się liczą poza tym, krossy 2024 mają akurat ten wymiar tak samo jak kross z 2020 https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2024-gestalt-x10#geometry Marin już ma lepsze wymiary niż kross w tej kwestii -
[6000] gravel 200 cm wzrostu
rybak16 odpowiedział rybak16 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
O jakim eskerze mówisz? Z tego co widzę to wszystkie max 22''. Zrobiłem sobie wyliczenia na bestbikeadvice i wyszło mi: Stack range 635-695 mm Reach range 435-485 mm -
Cześć wszystkim, planuje wymianę gravela. Skupić się chce na długich dystansach, kilkudniowych wycieczkach (za rok może jaki ultramaraton ). Aktualnie posiadam krossa esker z 2020 r. Niby ok ale mam problem by go komfortowo dostosować jednak na mój wzrost ta rama trochę za mała jest Rozglądam się za czymś koniecznie 1x11/12 i hydraulicznymi hamulcami. Jesteście w stanie polecić modele na które warto zwrócić uwagę? Ciężko znaleźć coś z odpowiednio dużą ramą Sztywna oś też pewnie byłaby mile widziana
-
Tak czy siak już dotarł do mnie nail trail 6 z 2018 roku wersja XL i jak na razie zaiście się jeździ
-
Daj spokój :/ Zamówiłem i zapłaciłem a po 2 dniach sklep mi odpisał, że się pomylili i jednak mają za 3900. Mogłem się z nimi przepychać bo jednak ofertę handlową przedstawili ale nie chciałem by jakiś "Kowalski" oddawał 1000 z pensji bo się pomylił. Zamówiłem w innym sklepie z 5% rabatem marina z 2018 roku, niestety w wersji XL bo XXL nie ma na nowy rok ale zakładam, że będzie ok.
-
Podsumowując temat. Dostałem ofertę kupić Marin Nail Trail 6 z 2017 roku XXL za 2950 zł i zapewne się skuszę. Wielkie dzięki wszystkich za włożony wysiłek w pomoc.
-
Przeanalizowałem wszystko co mi napisaliście w temacie i zdecydowałem się na zakup Marina. Wydaje mi się, że ma dość uniwersalną geometrię i podzespoły też niczego sobie. Dzięki wszystkim za pomoc i podzielenie się wiedzą
-
@ssslawecki @next Widzę, że te rowery są w rozmiarze L. Zerknę później dokładniej na wymiary by określić czy się zmieszczę Co do wagi to jestem szczupły (85kg)
-
@ssslawecki Tak FV dla używek jest możliwa, ale dużo trudniej znaleźć firmę mogącą takową wystawić. A co do 3 000, założenie jest dalej 5 000. Pisałem tylko o pomyśle by kupić na pierwszy sezon tańszy rower. Fundusze się nie zmieniły. Dalej mam max 5 000 do wydania.
