Skocz do zawartości

venom2000

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 067
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez venom2000

  1. Mokry jestem z ciebie dumny spryciarzu i z Peaka 29" :thumbsup:
  2. venom2000

    [Rama] Big nine 17,5

    Sztyca z offsetem na 25 mm,lub mostek 90/110 mm,zmiana mostka na minus,zdjęcie podkładek,musisz pokombinowć z tymi elementami w takich rozmiarach,sztyca wysunięta zbyt mocno zagraża połamaniem podsiodłówki zwłaszcza u ciężkiego rajdera
  3. Heeeeejjj Hoooooooo na szafot go !!
  4. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Kenzi dobry wybór budżetowej ramy w słusznym rozmiarze
  5. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Jeszcze raz powtarzam że w tym miejscu nie występują naprężenia i nie ma szans na pęknięcie w tym miejscu
  6. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    W tym miejscu z pewnością nie pęknie bo nie ma w nim żadnych obciążeń
  7. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    To jest właśnie kombinowanie aby dobrze dostosować swoje gabaryty do konkretnej ramy,całe ciało odgrywa ważną rolę,ręce,nogi,tułów,wszystko korygowane musi być,walnąłem się w rozmiarach i doborze moja wina ,ramy mają tylko dłuższą górną rurę z tego co pamiętam więc problemu z waleniem nabiałem o nią nie powinno być ale korekty idą na mostku,sztycy i kierce bo inaczej będziesz wyglądał jak na lotni ,u mnie jest sztyca 400 z offsetem 1,5,kiera 720 ale będzie zmieniona na szerszą bo jest mi bardziej komfortowo na takowej i mostek skrócony na 60 mm,rama "M"
  8. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Mokry masz dłuższą nogę czy tułów? Bo na tym również trzeba bazować jeżeli dłuższa noga to rozmiar "M" i dłuższa sztyca,jeżeli dłuższy tułów to rama "L" i krótsza sztyca,offset,dłuższy mostek,i wiele innych kombinacji można zastosować do tego Michuuu weź "M"-kę ja mam 175 cm i noga 80 i śmigam na "M"-ce z mostkiem 90 i sztycą 400 z offsetem na 1,5 ale skracam mostek na 60 aby poprawić sobie pozycję a offset jest dobry dla kolan,prześwitu mam w górnej części ok.2 cm a w dolnej ok 6 wystarczy w zupełności,miałem awaryjne hamowanie i udało się wszystko bezpiecznie zachować
  9. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Chyba żartujesz sobie przy twoim wzroście z taką sztycą ,400 to maks,z ramami jest wszystko dobrze, z pewnością nie bo na tej ramie jeżdżą ludzie grubo ponad 100 kg i sztyce z offsetem mają,najpewniejsza przyczyna to zbyt mocno wysunięta sztyca niekoniecznie mogą wiedzieć bo doświadczenie nie zawsze przekłada się na sprzedawanie części,jeżeli masz zwykły zacisk z klamrą to radzę ci zakupić sobie taki zaciskany śrubą http://velo.pl/czesci/obejmy-i-zaciski/dartmoor/ring
  10. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Czy nie siedzisz zbyt wysoko względem swojego wzrostu? Lekki luz musi być aby można było wsunąć sztycę bez niepotrzebnego mocowania się i kiereszowania jej,moja propozycja to zmiana zacisku na podsiodłowej oraz obniżenie siodła względem kokpitu,przy twoim wzroście rama to "M" jak dobrze pamiętam
  11. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Sztyca a sztyca to bardzo wiele skoro mówisz że po włożeniu sztycy do rury masz nadal zbyt duży luz,wg. mnie masz zbyt wysoko wyciągniętą sztycę a to powoduje duże obciążenie na węźle podsiodłówki
  12. To nie Zalew jeno nasza Wisła Panocku
  13. Z ostatniego wypadu,wiało prosto w pyszczydło ale cza jechać było
  14. Mokry i Mess wozidła świetne i każde na osobną kieszeń to wiadome,najważniejsze aby dostarczały nam frajdy i przyjemności z jazdy,Mess Sid z czarnymi lagami wygląda świetnie bo mam takiego samego tylko inna kolorystyka ,manetka spisuje się dobrze i nic się nie zacina,Mokry siodło klasa sama w sobie,kierę zalecam ci szerszą min 720 dla lepszej zwrotności no i witam w rodzinie PEAKA
  15. Wywal ten amorek który masz i wsadź coś węglowego i sztywnego,zmontuj nowe koła na lekkich obręczach i piastach,opony zalej mlekiem,daj węglową sztycę,kierownicę,mostek,siodło,sztycę z offsetem dla uzyskania bardziej sportowej pozycji,a najlepiej to kup rower przełajowy w węglu a jak chcesz odchudzać rower to najlepiej zacząć od siebie samego bo tutaj zwalisz najwięcej kilosów a z bajka urywasz tylko gramy,prędkość 30+ km/h dla niewprawionego bajkera jest bardzo trudno utrzymać na długim dystansie szosowym bo co chwilę będzie ją rwał,a w terenie to bajka utrzymać taką prędkość stałą bo ciągle jest rwana tym co zastajemy w trakcie jazdy,zwalniasz,przyspieszasz więc to jak dla mnie jest mitem że ktoś ciągle trzymał stałe 30 km/h w terenie
  16. Warto pochylić się nad QR15,zmieniłem u siebie z 9 na 15 i jestem bardziej niż zadowolony,przód sztywniejszy,nic nie pływa ciśnie jak rakieta w przód cudo
  17. Geax Barro Racer kevlar 29"x2.0
  18. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    To nie jest temat o hamulcach więc radzę zakończyć tą dyskusję,rozmowa wyłącznie o Temacie Peaka
  19. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Masz jeszcze Dartmoor ASTRO tyle że kosztują drugie tyle ale wytrzymałość i jakość wykonania prawdopodobnie lepsze,mam je u siebie w ramie i nie mogę nic złego o nich powiedzieć
  20. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Przewód z tyłu tak ma być,nie wyobrażam sobie przewodu napiętego jak baranie ja...a zimą,musi mieć luz aby mógł pracować na ramie
  21. Witam kolejnych w gronie Peaka
  22. venom2000

    [rama] Accent Peak29

    Prowadzenie po amorku lepiej zmienić,tył nie ma potrzeby tak ma być
×
×
  • Dodaj nową pozycję...